• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    VANEK
    VANEK --- ---
    XCHAOS: Já myslím, že jakmile Vilma šestku odevzdá, bude ten den slavit celý zbytek života jako druhé narozeniny.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VANEK: jj, já jsem na Queen's Birthday jednou uspořádal party. (časově se to dost překrývá i s nejdůležitější buddhistickým lunárním svátkem, pokud vím ;-) Ale já myslím, že tentokrát ta knížka prostě už vyjde.
    VANEK
    VANEK --- ---
    XCHAOS: Hele, a víš jak britská královna má extra oficiální narozeniny na jaře, když je hezky?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    30.11.2018 by znamenalo, že si to koupím k narozeninám, co mám cca týden poté :-)
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    LADY_MYSKA: Vilma je na houbách.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Takove ticho tady, to je klid pred bouri?
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    to uz by chtelo udelat screeny slibu na Kosmasu, jak se to ob mesic dycky posune na dobu 2 mesice dopredu :))))
    EULE
    EULE --- ---
    ZOIDBERG: tam uz toho psali...
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ROMI: Na Kosmasu píšou že 30.11.2018.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ROMI: Zbystři, až tu bude šest set příspěvků za den :).
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ROMI: No zatím nic nového. Obálka je hotová, Vilma píše, ale zatím není žádné oficiální vyjádření jako že to je hotové.
    ROMI
    ROMI --- ---
    BALAENA: uzitecna odpoved, takze je to zakazany se ptat kdy to vyjde, mam zkoumat 600 prispevku abych se neco dozvedel? ;)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ROMI: chudinka koťátko
    ROMI
    ROMI --- ---
    tak jdu zas po dlouhy dobe kolem a je nejake info o vydani posledniho dilu?
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    KAVEN: Také už smíchy nemůžu, díky za zvednutí nálady:
    "Když spatřila nechutnou krutost v jeho tmavých očích, projel jí záblesk pocitu nebezpečí. O chvíli později upadla do studně."
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    FIFI: " Oficiálně jsou hodnoty alkoholu v krvi nad čtyři a půl promile smrtelnou dávkou.

    Zdroj: https://ostrava.idnes.cz/...ohol-opilec-1p7-/ostrava-zpravy.aspx?c=A180924_082015_ostrava-zpravy_jog"
    ok :D
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    FIFI: Ale to je okres Bruntál, že. Polským ekvivalentem Bruntálu jsou Vojslavice u Chelmu.
    FIFI
    FIFI --- ---
    GROBENIUS: tohle je neuveritelny pribeh, v praci jsme se vcera smali, az se regaly s knihami prohybaly, rano to probehlo i na Evrope 2, deti mi to ctou na FB, ale v echu to nenapsali cele, doporucuji toto:

    Zraněný houbař měl v krvi 8,83 promile alkoholu. Pil jsem jen pivo, tvrdil - iDNES.cz
    https://ostrava.idnes.cz/...ohol-opilec-1p7-/ostrava-zpravy.aspx?c=A180924_082015_ostrava-zpravy_jog
    cituji:

    Pacient s médii nechce hovořit. „Proti novinářům nic nemá, ale obává se ostudy. Zvláště pak se strachuje reakce jeho 95leté babičky,“ dodal mluvčí nemocnice.

    :)
    Lékaři se zdálo, že pacient hůře artikuluje. Muže se proto zeptal, zda pil alkohol.
    „Přiznal jedno a půl piva, které vypil po úrazu. V rámci předoperačního vyšetření jsme mu nechali udělat krevní odběry na přítomnost ethanolu v krvi. Po přepočítání hodnot jsme zjistili, že má pacient v krvi 8,83 promile alkoholu,“ pokračoval Stošek.
    Jak uvedl mluvčí Krnovské nemocnice Jiří Krušina, místo operace byl houbař přeložen na interní jednotku intenzivní péče. Mluvčí dodal, že primářka interního oddělení Krnovské nemocnice Naděžda Mičudová se za svoji třiatřicetiletou praxi s něčím podobným nesetkala. :)

    Vystřízlivěl po 24 hodinách, až pak jej mohli operovat
    „Pacient chodil, byl orientovaný. Klinicky vypadal maximálně na tři promile alkoholu. Přibližně o hodinu a půl později jsme mu nechali udělat další odběr, kdy měl po přepočtu 8,15 promile alkoholu v krvi. Pacienta jsme proto hlídali a pomocí infuzí hydratovali,“ sdělila primářka Mičudová.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Pro případ, že by někdo dosud neměl prolezlý web argenite.org, silně doporučuji toto: http://www.argenite.org/page-perlicky-z-prekladu . S myceliem to sice nemá nic společného, ale stojí to za to. Jsem tak asi v desetině a už slzím smíchy.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Hle, co si dopřávají v Maďarsku (omlouvám se za kvalitu fotky, cvaknuto nechytrým telefonem).
    68212206328942516805.jpg
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    GROBENIUS: tož eliminoval účinky houbotoxinů...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam