• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JANADVORACKOVA: nám v mém dětství žrala chatu dřevomorka. takže přesně vím, jak Lodě vypadají...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BOB_GALLOWS: Já jsem v oblasti kladogramů a obávám se, že jakmile z těch všech houbologií udělám zkoušky, vrátím se v této oblasti zpátky na fildu, kde přírodniny živé dělíme na jedlé a nejedlé.
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    GENTIANA: Nejvetsi milovnici hub, plisni a kvasinek jsou obvykle badatelé, co se snazi pestovat neco (puvodne jineho, nez plisne a kvasinky) na agarovem mediu :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BALAENA: "Modře tónované mini-farmy vypadají jako z vesmírné lodi."
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Já začala studovat na botanika, takže na houby narážím taky. Obvykle na ně nadávám.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BOB_GALLOWS: Penízovka sametonohá si přečte Mycelium a napadne jí, že by se mohla bránit ...
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Ja jsem prave takovej mykofil uz od malinka, jako dite jsem bezne v zime pobihal po temnym lese a hledal penizovku sametonohou... Ale s Myceliem to vsechno zacina byt takovy jeste vic strasidelny...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Předtím, než vůbec začalo Mycelium vycházet, jsem nikdy nenarážela na tolik informací o houbách.
    To je fakt divný.
    Říkala jsem si: "jo, houby, ty rostou v lese." Do lesa ani moc nechodím, protože prd vidím a poznám jenom lišky. Na sběr hnědých kloboučků jsem zneužívala synovce, ale teď už je větší a nebaví ho to. Když byl malý a od země ho dělilo jen pár desítek centimetrů, působil jako detektor kloboučků a hlásil, když nějaký potkal, protože já je pochopitelně neregistrovala :).
    Žampiony jsem si dala dvakrát, třikrát do roka.
    Plísně po těle jsem neměla nikdy (doma na zdi jo), ale na to stačilo savo.

    Ale teď je to čím dál složitější :).
    VANEK
    VANEK --- ---
    BALAENA: A kde teď zrovna pobývá RICARDERON, aha? Náhoda…?! Nemyslím si.
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: To je určitě úryvek z rozhovoru s majitelem bordelu, kde nově otvírají křídlo s těmi bazénky jako z TÉ scény s houbou.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: chceme znát detaily?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BALAENA: "Tímto způsobem můžeme zákazníkům poskytnout zbrusu nový zážitek s houbami." To je boží! :D
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    New York má nový trend, neonové chlaďáky fungují jako houbové farmy - iDNES.cz
    https://ekonomika.idnes.cz/...arma-neon-02o-/eko-zahranicni.aspx?c=A181118_170549_eko-zahranicni_skr

    asi by bylo lepší si na ten New York dávat pozor
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    JANADVORACKOVA: Ale zase to bych asi utíkal i bez předchozího varování :-)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    KAVEN: Navíc se dozvěděli, jak jsme objekt pojmenovali, takže dejte pozor v temných uličkách. Jakmile vám stín za zadkem začne odříkávat "oumuamua... oumuamua... ou," PRYČ!!!
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    KAVEN: asi se hodně lidí najednou soustředilo, a když se vysílá dostatečné množství energie jedním směrem, tak víme co se stane :-D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Jestlipak víte, že tajemná planetka oumuamua, poslední dobou přetřásaná coby možný objekt mimozemského původu, přiletěla ze směru od hvězdy Vega?

    A kdo bydlí v hvězdné soustavě Vegy?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    TOM: Jak vypíchli lodi oko, tak ji to bavit začalo
    TOM
    TOM --- ---
    BRAMBOREENA: a já už se pomalu těšil, ochotných akčňáků máme hodně, třeba Leoš Kyša by se určitě nezdráhal
    what have been seen... teď budu napjatě zkoumat, jak moc tam jde znát to "nebaví"
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: tohle čtenářům nedělej, vypíchnutý oka jsou brutální.... např. včera jsme koukali na Tichý místo a zdaleka nejhorší hororový efekt po dlouhý době byl ten hřebík na schodech. no, každopádně, závěru, který nebude uspěchaný, docela fandím. (já myslím, že ve sci-fi žánru se potkávají lidi se super imaginací, ale často neschopností nějak kočírovat příběh.. i poměrně hodně velká světová soudobá jména píšou tak, že pořád zaplétají a zaplétají zápletku a na konci se se vzniklým zmatkem vyrovnají spíší, jako když já doma uklízím... a působí to, že je to buď už přestalo bavit, nebo jim došlo místo na disku...)

    Každopádně držím palce.. a myslím, že by byla chyba nevydat kromě tištěné verze, ebooku a audioknihy ještě limitovanou edici ve formátu dardské desky, dardeawáš~algám :)

    GENTIANA: ani ne... pracuju s kánonickými rekvizitami a pravidly celé série... jen trochu drze :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam