• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Össenské vánoční perníčky. Bohužel tohle jsou jediné dvě složky Pětice, které se mi tam vešly, ostatní jsou moc dlouhé.

    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    XCHAOS: Přiznám se, nechápu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JANADVORACKOVA: Gravity rainbow :-)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ach, ty asociace:
    Poslouchám zrovna tuhle knihu:
    Totální rauš: Drogy ve Třetí říši - Norman Ohler - Knihy Google
    https://books.google.cz/...UTQMAKHdt7CmIQ6AEwAnoECAgQAQ#v=onepage&q=hildebrandovy%20pralinky&f=false
    Źe by Lucasovi předci dělali do pralinek s příměsí drog?
    Pralinkový král se sice jmenuje krapet jinak, ale příjmení se během staletí měnit mohou :).
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    XCHAOS: Jé, dřevomorku měla teta na chatě. Vyžrala celou podlahu a vůbec se do té místnosti nesmělo. Vždycky jsem jenom stála na prahu a čučela na to.
    Ale Loďky si představuji trochu hezčí, i když vlastně... já se toho tehdy, ne že bála, ale měla jsem dost blbý dojem z možnosti do té místnosti vkročit.
    Sakra...
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    KAVEN: Na to, ze to delali skritci v kouzelny bedynce (strojove algoritmy) - z neceho tak pekelnyho jako čestina, do pekelny maďarštiny a zase zpět, celej text je ještě notně řízlej fiktivnim jazykem (Össeinem)... Za me dobry, az desivy. Uz se nebojim jen sebe a hub, ale jeste vzpoury stroju :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Před nějakou dobou se tu mluvilo o překladech Mycelia do jiných jazyků, speciálně si pamatuju Maďarštinu. Někdo tady z diskuzního fóra zase umí Finsky. Tak jsem vzal jednu důležitou pasáž, přeložil ji pomocí Google Translate do finštiny, maďarštiny a pak zase do češtiny. No, až se to bude překládat, tak, Bramboreeno, překladatele vybírej pečlivě.

    Originál:
    Pětice posvátných drog. Pět stupňů na cestě k Osvícení: to nejskvělejší a nejstrašnější, co přinesla civilizace Össeanů lidským planetám. Gömeršaül, terronsky zvaný Jantarové oči, prolomí hradby příčetnosti. Laëgühr, Led pod kůží, zaostří mysl na vzdálený cíl. Ökrë, Pád do temnot, sežehne plamenem všechno, co bylo; a Yantrün, Vidění, otevře bránu do nového světa a nové reality. Nakonec přímo k duši promluví Räwë, Hlasy a hvězdy – a spojí chaos pochybností do jediného a jedinečného celku, do Vesmírného kruhu Dokonalého Bytí.
    Taková je víra Össeanů
    Jenže pak jsou tady ti ostatní. Lidi jako Lucas Hildebrandt, kteří sice pochopili, co se po nich chce, ale stejně to jaktěživi neudělají správně. Vesmírnému kruhu Dokonalého Bytí zásadně říkají Nesmírný puch Dokonalého Zblití; a místo aby stoupali k Bohu, zarytě klopýtají přesně opačným směrem.
    Pro ně je to opravdové peklo. Nebo aspoň boj o život.
    Pět stupňů nesvobody, závislosti, šílenství.

    Po překladu:
    Pět svatých léků. Pět stupňů na cestu osvícení: nejjasnější a nejstrašnější kostní civilizace přinesla lidské planety. Amber Eyes, Terrone, rozbije stěnu této nemoci. Laëgühr soustředí mysl pod kůži na vzdálený objekt. Pád, Pád v temnotě, hoří vše, co bylo; a Yantrün, Vision, otevírá bránu k novému světu a nové realitě. Konečně, duše hovoří přímo o RAWE, zvucích a hvězdách - a spojuje jeden chaos pochybností a jedinečnou organizaci, Universal není dokonalý kruh.
    Toto je víra v Össejů
    Ale ostatní jsou tady. Lidé jako Lucas Hildebrand, kteří chápou, co chtějí, ale nic neudělají. Kosmický kruh dokonalé bytosti se nazývá nezměrné rozměry Perfect Sacking; a sjedou v opačném směru pro Boha.
    Pro ně je to opravdu peklo. Nebo alespoň bojovat proti životu.
    Pět stupňů lhostejnosti, závislosti, šílenství.

    (BTW překlad z maďarštiny jim tam vytváří anglická slova. Někdy to vadí, ale zase se díky tomu dozvíte, že Universal není dokonalý kruh. To jsem netušil, protože podle loga tohoto filmového studia to tak docela vypadá).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JANADVORACKOVA: nám v mém dětství žrala chatu dřevomorka. takže přesně vím, jak Lodě vypadají...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BOB_GALLOWS: Já jsem v oblasti kladogramů a obávám se, že jakmile z těch všech houbologií udělám zkoušky, vrátím se v této oblasti zpátky na fildu, kde přírodniny živé dělíme na jedlé a nejedlé.
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    GENTIANA: Nejvetsi milovnici hub, plisni a kvasinek jsou obvykle badatelé, co se snazi pestovat neco (puvodne jineho, nez plisne a kvasinky) na agarovem mediu :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BALAENA: "Modře tónované mini-farmy vypadají jako z vesmírné lodi."
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Já začala studovat na botanika, takže na houby narážím taky. Obvykle na ně nadávám.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BOB_GALLOWS: Penízovka sametonohá si přečte Mycelium a napadne jí, že by se mohla bránit ...
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Ja jsem prave takovej mykofil uz od malinka, jako dite jsem bezne v zime pobihal po temnym lese a hledal penizovku sametonohou... Ale s Myceliem to vsechno zacina byt takovy jeste vic strasidelny...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Předtím, než vůbec začalo Mycelium vycházet, jsem nikdy nenarážela na tolik informací o houbách.
    To je fakt divný.
    Říkala jsem si: "jo, houby, ty rostou v lese." Do lesa ani moc nechodím, protože prd vidím a poznám jenom lišky. Na sběr hnědých kloboučků jsem zneužívala synovce, ale teď už je větší a nebaví ho to. Když byl malý a od země ho dělilo jen pár desítek centimetrů, působil jako detektor kloboučků a hlásil, když nějaký potkal, protože já je pochopitelně neregistrovala :).
    Žampiony jsem si dala dvakrát, třikrát do roka.
    Plísně po těle jsem neměla nikdy (doma na zdi jo), ale na to stačilo savo.

    Ale teď je to čím dál složitější :).
    VANEK
    VANEK --- ---
    BALAENA: A kde teď zrovna pobývá RICARDERON, aha? Náhoda…?! Nemyslím si.
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: To je určitě úryvek z rozhovoru s majitelem bordelu, kde nově otvírají křídlo s těmi bazénky jako z TÉ scény s houbou.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: chceme znát detaily?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BALAENA: "Tímto způsobem můžeme zákazníkům poskytnout zbrusu nový zážitek s houbami." To je boží! :D
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    New York má nový trend, neonové chlaďáky fungují jako houbové farmy - iDNES.cz
    https://ekonomika.idnes.cz/...arma-neon-02o-/eko-zahranicni.aspx?c=A181118_170549_eko-zahranicni_skr

    asi by bylo lepší si na ten New York dávat pozor
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam