• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    VANEK
    VANEK --- ---
    JONY: Mně se zdá spousta… nesmyslů, ale většinou mám(é podvědomí) tu slušnost je do rána zapomenout.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    GAARQ: Hezký, tak to jsem neznal. To je jako kaligrafie zahnaná přes čáru ... kde už z toho úplně vypadne ten význam, a zbyde jen umění.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    KAVEN: výmysl... :) říká se tomu obecně asémantické písmo a je to druh umění. nic to konkrétně neznamená, není to klasické písmo žádného typu.
    JONY
    JONY --- ---
    měl jsem dnes sen, kde - kromě mnoha jiného - byl skutečným autorem Mycelia id Vanek, protože Vilma už několik let zcela ztratila chuť v tom psaní pokračovat :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    GAARQ: A co to je? Jen výmysl, nebo nějaká kaligrafie založená na existujícím písmu?
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    kam se hrabe össeanské písmo :) ale jako mycelium to rozhodne vypada.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Televizní verze dokumentu Setkání s Libuší režisérky Táni Markové bude k vidění zítra (28. 10) od 16:35 na ČT2. Mám tam nepatrný štěk o novelce O snovačce a přemyslovi a je to unikátní příležitost zahlédnouti mě ještě s blond vlasy, a dokonce bez papírové krabice, papučí a periskopu. ;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: NEVADA_: Promazat / nepromaz(áv?)at (nemazat? ach, ta paralýza rozhodování!).
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    No, potřebovala bych, aby mě někdo podobný techno houbičky vyrobil, ale netuším, kde hledat lidi co tohle umí. Na favu? Mezi scifi larperama? Psytrance tvůrcema?
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: A to je pěkné. Knihkupectví, do kterého chodí strašit duchové zesnulých autorů! Každou půlnoc autorské čtení. Kdo přežije do kuropění, dostane 10% slevu na nákup.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Anketu na co? Jestli se tu má žvanit o feminismu? Včera už jsem usoudila, že to díkybohu odumřelo samo a mých zásahů netřeba, Sheala to tu krásně uzavřela parádními technohoubičkami SHEALA, které mi hned zlepšily náladu a za které děkuju, obraťme list.

    Ale k tomuhle: "Autor musí žít, musí jít na čtení, ještě lepší je, když navíc i dobře vypadá. Mrtvý autor má velmi malou šanci." - co když je mrtvý a dobře vypadá a je ochotný chodit, a to klidně i na čtení - ha? To není politicky korektní, takhle diskriminovat zombíky! :)

    A za graf taky děkuju, je radost dívat se na JAKÝKOLIV jiný graf než ten coronavirový.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Můžu třeba já. Jak by sis představoval znění a odpovědi?
    VANEK
    VANEK --- ---
    PIPIN: To jsem de facto asi jen já, ale marná sláva, je to Vilmin klub, tak bych nerad ingeroval příliš… Nemůže někdo udělat s prémiovkou udělat anketu, ať je to lidově-demokraticko-populární?

    Ale aspoň jsem teda aktualizoval graf (viz též záhlaví); promile hotovo poprvé předstihla stránky a dokončení pořád vychází akorát na 1062 stránek a Mikuláše ;)

    BRAMBOREENA: To mi připomnělo, že kdybys chtěla přeložit do němčiny:
    Překládat poezii je jako stát s deštníkem pod sprchou – PLAV
    https://www.svetovka.cz/2020/10/07-2020-rozhovor2/
    Proč překládáte především texty současných autorů?
    HH: O texty autorů starších tady není skoro vůbec zájem. Autor musí žít, musí jít na čtení, ještě lepší je, když navíc i dobře vypadá. Mrtvý autor má velmi malou šanci.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BRAMBOREENA: Dik za tip!
    SHEALA
    SHEALA --- ---



    clanek tutok
    FoldHaus Art Collective | Smithsonian American Art Museum
    https://americanart.si.edu/exhibitions/burning-man/online/foldhaus
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    GENTIANA: Tak ještě jednou: Prosím, jděte si to řešit někam jinam. Když už se neudržíte, pište si PM nebo cojávím. Opravdu nevím, proč musím v diskusi o Myceliu číst o tom, kdo je jak vostrej, komu se líbí jaké feministky, co na to vlci a co si kdokoli myslí o divadle a proč si to myslí blbě.
    Jestli půjde okolo nějaký admin, prosím o promazání diskuze.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: na nekterych nazorech si slusny clovek be spolecnosti pridrzuje kapesnik.

    A Hamplovo knikani o divadle je jeden z nich, nazor typu Ma ho kazdej, kdo ma ritni otvor. O divadle vi hovno, jinak by ten nazor nemel.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: veskere rovnopravnosti leda na papire.

    A jsem feministky a jsem na to pysna. Ne, ze si myslim, ze je fajn, ze o my majetku nerozhoduje fotr nebo strejc, ale prava nefalsovana ostra femimistka. Fotku davat nebudu.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: simte, davej k takovym vecem ironicniky,lidi to pak nechapou.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    GALE: Ma cool krestni jmeno. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam