• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    VANEK
    VANEK --- ---
    JONY: Mně se zdá spousta… nesmyslů, ale většinou mám(é podvědomí) tu slušnost je do rána zapomenout.
    JONY
    JONY --- ---
    měl jsem dnes sen, kde - kromě mnoha jiného - byl skutečným autorem Mycelia id Vanek, protože Vilma už několik let zcela ztratila chuť v tom psaní pokračovat :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    GAARQ: A co to je? Jen výmysl, nebo nějaká kaligrafie založená na existujícím písmu?
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    kam se hrabe össeanské písmo :) ale jako mycelium to rozhodne vypada.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Televizní verze dokumentu Setkání s Libuší režisérky Táni Markové bude k vidění zítra (28. 10) od 16:35 na ČT2. Mám tam nepatrný štěk o novelce O snovačce a přemyslovi a je to unikátní příležitost zahlédnouti mě ještě s blond vlasy, a dokonce bez papírové krabice, papučí a periskopu. ;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: NEVADA_: Promazat / nepromaz(áv?)at (nemazat? ach, ta paralýza rozhodování!).
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    No, potřebovala bych, aby mě někdo podobný techno houbičky vyrobil, ale netuším, kde hledat lidi co tohle umí. Na favu? Mezi scifi larperama? Psytrance tvůrcema?
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: A to je pěkné. Knihkupectví, do kterého chodí strašit duchové zesnulých autorů! Každou půlnoc autorské čtení. Kdo přežije do kuropění, dostane 10% slevu na nákup.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Anketu na co? Jestli se tu má žvanit o feminismu? Včera už jsem usoudila, že to díkybohu odumřelo samo a mých zásahů netřeba, Sheala to tu krásně uzavřela parádními technohoubičkami SHEALA, které mi hned zlepšily náladu a za které děkuju, obraťme list.

    Ale k tomuhle: "Autor musí žít, musí jít na čtení, ještě lepší je, když navíc i dobře vypadá. Mrtvý autor má velmi malou šanci." - co když je mrtvý a dobře vypadá a je ochotný chodit, a to klidně i na čtení - ha? To není politicky korektní, takhle diskriminovat zombíky! :)

    A za graf taky děkuju, je radost dívat se na JAKÝKOLIV jiný graf než ten coronavirový.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Můžu třeba já. Jak by sis představoval znění a odpovědi?
    VANEK
    VANEK --- ---
    PIPIN: To jsem de facto asi jen já, ale marná sláva, je to Vilmin klub, tak bych nerad ingeroval příliš… Nemůže někdo udělat s prémiovkou udělat anketu, ať je to lidově-demokraticko-populární?

    Ale aspoň jsem teda aktualizoval graf (viz též záhlaví); promile hotovo poprvé předstihla stránky a dokončení pořád vychází akorát na 1062 stránek a Mikuláše ;)

    BRAMBOREENA: To mi připomnělo, že kdybys chtěla přeložit do němčiny:
    Překládat poezii je jako stát s deštníkem pod sprchou – PLAV
    https://www.svetovka.cz/2020/10/07-2020-rozhovor2/
    Proč překládáte především texty současných autorů?
    HH: O texty autorů starších tady není skoro vůbec zájem. Autor musí žít, musí jít na čtení, ještě lepší je, když navíc i dobře vypadá. Mrtvý autor má velmi malou šanci.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BRAMBOREENA: Dik za tip!
    SHEALA
    SHEALA --- ---



    clanek tutok
    FoldHaus Art Collective | Smithsonian American Art Museum
    https://americanart.si.edu/exhibitions/burning-man/online/foldhaus
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    GENTIANA: Tak ještě jednou: Prosím, jděte si to řešit někam jinam. Když už se neudržíte, pište si PM nebo cojávím. Opravdu nevím, proč musím v diskusi o Myceliu číst o tom, kdo je jak vostrej, komu se líbí jaké feministky, co na to vlci a co si kdokoli myslí o divadle a proč si to myslí blbě.
    Jestli půjde okolo nějaký admin, prosím o promazání diskuze.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: na nekterych nazorech si slusny clovek be spolecnosti pridrzuje kapesnik.

    A Hamplovo knikani o divadle je jeden z nich, nazor typu Ma ho kazdej, kdo ma ritni otvor. O divadle vi hovno, jinak by ten nazor nemel.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: veskere rovnopravnosti leda na papire.

    A jsem feministky a jsem na to pysna. Ne, ze si myslim, ze je fajn, ze o my majetku nerozhoduje fotr nebo strejc, ale prava nefalsovana ostra femimistka. Fotku davat nebudu.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: simte, davej k takovym vecem ironicniky,lidi to pak nechapou.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    GALE: Ma cool krestni jmeno. :)
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: Mám pro tebe špatnou zprávu. Krabice ani periskop nezastíní charisma, které z tebe vyzařuje, když na besedách mluvíš. Netuším, jaký předsudek se k tomu vztahuje, ale tomuhle prostě neutečeš.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    Tak prima a mohli bychom to tímto KAVEN, ZUZKAOU už, snažně prosím, ukončit?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Neboj, proti scifi spisovatelkám předsudky nemám, a podobné testy nehodlám opakovat :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam