• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: hele, máš to marný, umělé inteligence Internetu vědí o tom, že se ti něco zásadního stalo v 16ti nebo 17ti. Tohle téma se objevilo ve 3 různých narativech (kromě toho posledního zombie narativu, teda... brrr....)

    Zatímco ze mě UI udělalo "geniálního vynálezce" hned v prvním pokusu, heč! (ale to bych musel spamovat linkem do jiného klubu tady..)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Copak já! Martinovi (manželovi) by to mohlo vadit, až zjistí, že s ním nechodím od svých osmnácti, jak se dosud domníval :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    XCHAOS: Životopis dobrý, ale nejsem si jistý jestli ti ho Vilma certifikuje :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Narrative Device
    https://narrative-device.herokuapp.com/createstory
    Themes: Vilma Kadlečková and Církev Akkütlixova
    Story:
    Vilma Kadlečková was born and raised in the small Czech Republic town of Akkütlixov. Her parents were devout members of the Church of Akkütlixov, and Vilma was raised to be a devout follower, too. When she was sixteen, she met a man named Jakub who changed her life forever. Vilma and Jakub fell in love, and Vilma decided to leave her home and family to be with him. She traveled to the United States with Jakub, and they started a new life together. Vilma was happy to be able to follow her dreams and be with the man she loved. However, things started to change when Vilma learned about Jakub's past. Jakub had been a member of a cult called the Akkütlixovites, and he had been involved in terrible crimes against innocent people. Vilma couldn't believe that she had been married to a man who had done such terrible things, and she decided to leave Jakub and return to her home country. Vilma is now back in her home town, and she is working to restore the reputation of the Church of Akkütlixov.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: Evidentně Purkyňovy obrázky jsou klíčem k ovládnutí tajemství protonace!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Vychovatelem Ferdinanda Josefa Hildprandta (*1797 † 1845) byl Jan Evangelista Purkyně.

    Historická šlechta › Hildprandt, Ferdinand Josef *1797 † 1845
    https://www.historickaslechta.cz/osobnosti/hildprandt-ferdinand-josef-1797-%E2%80%A0-1845/
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Jupíí! Jakéže velké JUPÍ! :-D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Poslední díl jsem si šetřil, ale včera už to bylo dost napínavé, takže jsem šel spát ve 2 ráno a dočetl jsem až do konce.
    Moje oblíbená postava je jednoznačně
    Obluda
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    když jde o nebezpečné a zákeřné houby, nemohu nevzpomenout legendární titulní zápasy muchomůrky s myší v kresleném edudantovi a francimorovi ;)

    napřzde
    Edudant a Francimor - Jsou doma
    https://www.youtube.com/watch?v=006w5uaTuAY
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MOUNTBATTEN: nene, jenom konstatuju úspěch při hádání audioknihy :D

    Hraní houby je nebezpečné, to nedoporučuju. Stačila básnička, když byly děti malé, a navždy mě to poznamenalo :D

    Stojí stojí bedla
    ráda by si sedla
    a vzala si pletení
    noha už jí dřevění.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    BRAMBOREENA: Cooo?, jakože bude i ta divadelní hra?:-)))))) Já chci hrát houbu! :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A MOUNTBATTEN taktéž, no jo vlastně)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP a KAVEN mají bludišťáka, ano, je to pro audioknihy. Pak jsem to přepsala do excelu, ale překlikávat mezi okny, neztratit se v kapitolách, udržet v hlavě počet opakování všech zúčastněných a ještě se trefit do správné buňky se ukázalo nad mé možnosti koordinace ruka-hlava-myš, takže papír to jistí :) Audiokniha ještě není ani ve fázi příprav, tohle je teprve předběžné mapování terénu, ale znamená to, že aspoň zatím neházejí paprskomet do karwilového lánu úplně... :)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: Konečně přehledná tabulka, kolikrát se dané postavy uchechtly?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Rozpis osob v jednotlivých kapitolách Mycelia 6, 7 a 8. Chce to onehotbook, protože dodělá chybějící audioknihy. Tak co, trefil jsem? Věřím si že jo! :-)

    Divadelní hra nebo seriál by byl supr, ale to by nemělo smysl dělit podle kapitol a knih.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MOUNTBATTEN: jedině počítačová hra, 2D chodička. taková ta, kde se sbírají houbičky a krystaly a kde jsou teleporty :-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    výskyt dotčené osoby (1. řádek) v konkrétní kapitole (první sloupec) - tipuju taky pro potřeby audioknihy. Nebo divadelní hry. Bude divadelní hra podle Mycelia? :-))))
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Tak můj tip: logistický rozpis pro audioknihy, aby se vědělo, jak zorganizovat čas hlasových herců a herek.
    PECA
    PECA --- ---
    BRAMBOREENA: Poznávám jména protagonistů v nadpisech sloupců, tuším číslo dílu v levém horním rohu, že by řádky byly kapitoly? V tabulce potom počet ... nevím čeho důležitého - že by kontakt (použití či podstoupení) s psychotronikou?
    Teď abych to šel hledat :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: počet souloží? Nemělo by tam být i s kým? a ty plánuješ 16 knih?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kvízová otázka: co to je a kdo to po mně chtěl a k čemu to potřebuje? :D

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam