• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    RUTHER
    RUTHER --- ---
    Knihkupectví Krakatit 2h ·
    Je libo kosmické příšerky 👽 nebo lesní bytosti? 🧚‍♀️
    Originální obrazy Vilmy Kadlečkové (ano, té skvělé spisovatelky, která napsala sci-fi ságu Mycelium) jsou k vidění osobně na naší prodejně v Praze a zalistované na našem e-shopu 👇
    Vilma Kadlečková - Krakatit
    https://www.krakatit.cz/vilma-kadleckova/
    Všechny jsou zapaspartované v rámu, ihned z pověšení!
    #umeni #VilmaKadleckova #bytosti #czechart #art #akvarel #chapadla #ceskaautorka #krakatit #knihkupectvikrakatit #knihkupectvi #vánocevkrakatitu

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Padl dotaz na Krajkáře...
    S psaním je to na pytel, flákám to neskutečně, slíbila jsem dvě povídky, ale místo toho pořád maluju. Ale od února už si k tomu sednu, fakt!


    Zatím sem ale dám seznam výstav svých malůvek - teda není to zatím tak úžasné jako v GASKu, ještě musím chvíli trénovat, než tam budu :D - ale výstavy obnášejí vernisáže a na vernisážích je víno a je možné se tam potkat, kdybyste někdo chtěl.

    2. - 16. 2. : CHAPADLA VE VELVETU - Praha, kavárna Dark Velvet, vernisáž v pátek 6. 2. od 18:00, viz fb událost
    https://www.facebook.com/events/2425282621256550
    Tam bude k vidění hlavně backlist (čili obrázky, které jsem měla na Pevnostconu a v prosinci na Palmovce), plus několik nových olejomaleb, čili kdo byl na těch předchozích, moc ho to nepřekvapí (ale jestli si tam něco vyhlédl, může to ještě rychle zdrapnout, akvarely jsou všechny na prodej, olejomalby budou k dispozici v červnu po výstavě v Šatlavě, viz níže).

    17. 2. - ještěseuvidí: Hradec Králové, Café Pessoa, vernisáž 20. 2. od 18:00, fb událost taky teprve bude. Odvezu to tam rovnou z Velvetu a bude tam to samé, takže hradečáci nemusí sbírat odvahu lézt do absinthového baru ve zkažené Praze.

    Duben - možná by malůvky ještě byly na Fantasticonu v Berouně, to ještě není napevno, a byly by tam spíš akvarely, na oleje není místo, a do té doby už s trochou štěstí budu mít nějaké nové (tedy akvarely).

    18. 5. - zhrubakonecčervna: Praha, Dobrá Šatlava, Uhelný trh 2, vernisáž 19. 5. od 18:00 - výstava se bude jmenovat Útěky z Divnosvěta (nebo možná Návraty do Divnosvěta, to se ještě uvidí), a tam už bych ráda dala hlavně nové obrazy, pokud možno olejomalby a pokud možno větších formátů. Spoustu jich mám už rozmalovaných, ale holt baví mě vrstvené/lazurní olejomalby, a to je drbačka málem jako s románem: jsou tam technologické pauzy, protože každá vrstva musí pár dní schnout, než na ni může přijít další, a tím pádem se to vleče týdny a nedá se to moc uspěchat. (Proto ti opravdoví malíři mívají "série" - chodí prostě dokolečka kolem několika obrazů, které jsou všechny mokré, a šudlají ten z nich, který je momentálně nejsusší; a pak je si ovšem celá ta várka navzájem trochu podobná, protože vzniká najednou.) No a mně vzniká Divnosvět, jak se dalo koneckonců čekat.

    Trochu doufám, že s technickými pauzami půjde skloubit i psaní a že ze mě konečně zas něco vypadne :) Poslední čtyři roky jsem chodila na různé večerní kurzy malování, ale teď od února už jsem to utnula, právě abych zase mohla psát. Jsem sova, mozek mi funguje akorát večer, ráno jsem marná.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ZUZKAOU: Má to chapadla!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    PIPIN: Lepší klepadla než chapadla! :) Budou, budou, ale ve stejné podobě jako předtím, ke starší verzi jsem se nevracela. Oproti textu z Imperia Bohemora je tam jedna scéna navíc (o sedmnáctém listopadu a Blaníku), ale jinak je to úplně identické a kdo to zná ze starého vydání, ten to fakt nepotřebuje (tedy akorát kvůli skvělé obálce!!!). Holt už jsem tak senilní, že se mi to líbilo, jak jsem to před osmi lety nasmolila, a nutkání to přepisovat jsem nepocítila.

    I když vlastně - jo, je tam něco navíc! Je tam doslov od bohemistky Joanny Czaplińské, kde rozebírá, kde a jak se v české literatuře objevoval motiv kněžny Libuše. Když může mít Sombra v Zeleném draku, karmínovém lvu odborný historický doslov od Františky Vrbenské, já musím mít samozřejmě něco extra a dojdu si pro to až do Polska! :D Joanna je chytrá ženská a doslov je super.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNHOLIO: tím pádem Lodě potřebují velká chapadla...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam