• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    O životě a sportu s málým množstvím sacharidů ve stravě.

    Spočítejte si, kolik jíst makronutrientů http://keto-calculator.ankerl.com/
    IF calculator (thx to MAGUMI) http://www.1percentedge.com/ifcalc/

    Úvod do Low Carb česky

    Vše co potřebujete vědět o ketóze http://www.reddit.com/r/keto/wiki/faq

    Sesterský klub: [ Primal a paleo - zkušenosti, recepty ]



    rozbalit záhlaví
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    FRONEMA: treba tohle je dnesek, je tam tofu protoze mam jeste nejaky doma ale prechazim na tempeh a dal jsem si na chut jablko takze cukr trochu vejs a net carbs 63g
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: to zni dobre, nechces napsat co treba jeden den jis?
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    ja teda jedu lowcarb a jsem na cca 40-50g net carbs denne a cronometr mi ukazuje pro vsechny vitaminy a mineraly hodnoty kolem 120-400% krome jodu (0% ale to asi dosolim jodovou soli) a drasliku cca 75% a slabsi mam vitamin E (70%)
    jim jeden Bkomplex a 5000UI (kdyz nejdu cvicit ven) vitaminu D denne
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    BESSAYA: ja denne jim jeden http://obchod.ronnie.cz/s-3263-multimineral.html a jeden draslik, ale je to malo, furt premyslim jak to navysit, zas se mi nechce tech drasliku jist deset, z toho nemam dobrej pocit
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    Zajímá mě, jaké vitamínové/minerální doplňky jíte? Já zaobu zatím jen kombinaci ca/mg/zn, ale podle cronometeru bych měla doplnit ještě nějaké minerály jako draslík, sodík, železo, mangan,... Tak jestli víte o nějakých komplexnějších přípravcích? :-)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    FRONEMA: vy co zaskrtavate "jine", reknete jake? u Cornelly vim tu sazku, je tam jeste neco?
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    ultimatni je teda sunka s krenovou penou (zerve, slehacka, kren) :)
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    BESSAYA: hmmm, roladky naplneny lucinou by me mohly uspokojit:)
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    LEONKA: já si o víékendu dělám hemenex a v práci když to nejde, tak si teď poslední dobou dělám miniroládky ze čunky a sýra a je to taky moc dobrý :-)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CORNELA: z ceho to je? to musi bejt z papundeklu slazeny aspartamem, ne? :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    existuje nejakej strojek co by umel merit z krve jak ketony, tak glukozu? zacinam uvazovat ze bych to poridila...
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    FRONEMA: zkusim:)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    LEONKA: a klasicky vajicka? nebo sunka + zelenina?
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    FRONEMA: nejak se peru se snidanema...jogurt s orechama mi nedela dobre, krece v zaludku....byla jsem zvykla na koblihu ke kafi:)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    LEONKA: ja striktne, ja uz ani zadne oblibene sacharidove bomby nemam, nejak mne ty veci uz nelakaji... (ale takova sklenicka smetany! :) )
    z ketozy te to samozrejme vyhodi, za jak dlouho se tam vratis asi zalezi na mnozstvi sacharidu, na tom jak moc se hybes, a pak na tvych obecnych predpokladech. obecne bych rekla ze pokud mas pocit ze budes cas od casu jist neco mimo, tak bych se vykaslala na ketozu a zustala na low carb. na tom se take da velmi dobre hubnout....
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    jeste dotaz, vy co jste v ketoze, dodrzujete to striktne, nebo si cas od casu doprejete oblibenou sacharidovou bombu a pokud ano, projevi se to na tom testu? a jak dlouho trva, nez se zase do ketozy telo vrati?
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    LEONKA: KetoPhan, v lekarne
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    BESSAYA: kdeze se to kupuje a jak se to jmenuje?:) ty papirky
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---

    Pro ty, kteri LC/ketozu chteji zkusit, nebo momentalne provozuji. Jake jsou vas cile? (vice hlasu)

    31 hlasy od 15 respondentů

      BESSAYA
      BESSAYA --- ---
      Tak jsem včera zakoupila testovací papírky a dnes vyzkoušela, a jsem v ketóze :-)
      ZUZKAOU
      ZUZKAOU --- ---
      FRONEMA: kup zakysanou smetanu bez škrobů. Vyklop ji do cedníku, který vyložíš nějakým tenkým plátnem - dvě, tři vrstvy gázy, vyvařenej kapesník, klasická látková plena, kus starého prostěradla a nebo kus látky ze starého tenkého trika. (nebo teda sýrařské plátno:-) )

      Nech pod cedník dej misku. Po dvou až třech hodinách získáš luxusní řecký jogurt, po 8-10 soft cheese. Pokud to zahřeješ na 60-70 stupňů před vykapáním, půjde to rychle a bude to hrudkovatější a tvarohovitější. V případě že necháš vykapat jogurt a nebo podmáslí, bude to chutnat víc jako tradiční žervé.

      (a nebo ještě lépe - na kefírová zrna nalej smetanu požadované tučnosti, nech zkysat a vykapat. Pokud to uděláš se šlehačkou, získáš kefírové marscapone.)

      V misce pak máš kyselou syrovátku - ať už na pití (v tomhle vedru ideální ionťák s ledem a nebo jako startér na další kysání)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam