• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SIVER: nechapu jak muzes rikat "ubrani cukru na minimum" a zaroven carb loading a rohliky po posilovne, to co ty delas urcite neni ubrani na minimum. nerikam ze ti to nemuze fungovat, ale vnimam to jako ze to jde trochu proti smyslu tohoto klubu....


    SIVER: ja kdyz delam z mrkve a celere neco, tak to pracovne beru jako celou mrkev ta ma vic. jinak pokud nechces pouzivat cronometr tak muzes dobre hledat tu http://www.kaloricketabulky.cz/
    SIVER
    SIVER --- ---
    Jinak jaké máte zkušenosti s tím přežíracím dnem? Plus by mě zajímalo rád si kupuju zamražené zeleniny různé druhy a na některých ani neni napsáno kolik maj cukru, bílkovin a tuku :-( Mám rád takovou zkousky brambor,jsou tam malinkaté kousky,ale zajímalo by mě kolik takové zeleniny můžou mít cukru na 100g
    SIVER
    SIVER --- ---
    FRONEMA: a nebude to kus od kusu, každé tělo je jiné, mě taky dělá dobře ubrání cukru na minimum :-)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CORNELA: no nevim tvrdis ze "a jet ketozu trvale je samozrejme tezce nezdravy" , tak ti davam odkaz na cloveka co je v ketoze uz rok a pul a dobre mu to funguje, a pise o tom jak to funguje, dela vyzkumy a tak, i v art and science vysvetlujou ze v tomhle smeru se ucit na medicinskejch skolach veci co nejsou pravda...
    nicmene neni mym cilem se s tebou o tom hadat, jen kdyby te to zajimalo...
    SIVER
    SIVER --- ---
    Někde sem teď četl, že i při backload carb někdo dodržuje přežírací den v neděli a údajně v pondělí ráno je ještě vyrýsovanější a více energie na železo ve fitku má, zkoušel ste to někdo?
    SIVER
    SIVER --- ---
    koukám že tu sou pomalu samé baby:-) je tu někdo kdo drží backloading carb?
    SIVER
    SIVER --- ---
    Zatím musim říct,že mi vyhovuje v netreninkový dny držet cukry na 30g a v treninkové dny do 100g, kdy nejvíce cukru příjmu nejpozději dvě hodiny po fitku
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNELA: po celou dobu jsem měla PH moči 6.5. Ostatně psala si, že si hlídáš nízkou hladinu cukrů a dostatek bílkovin a na tuky tak nějak necháváš plynout

    Pořád v tom vidím souvislost, navíc konzistetnní v tom, co jaksi tvrdí ti, co se výzkumu dlouhodobé nutriční ketóze věnuji. Běžná medicína se věnuje té, ke které dojde z patologických příčin, že.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    CORNELA: s tim ze se dostanes vzdycky do acidozy nesouhlasi spousta zdroju ktere jsem potkala napriklad http://eatingacademy.com/nutrition/is-ketosis-dangerous btw pise to taky doktor
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNELA: to je divný, že většina lidí, co si to trochu hlídá nezvrací a nemá podobné další projevy.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BESSAYA: protože to je chemikálie (byť v potravinářské kvalitě) a nikoliv lék, či potravinový doplněk a kdo to hodlá užívat vnitřně tak tak činí na vlastní a nenulové nebezpečí.
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    ZUZKAOU: Ještě ohledně toho draslíku, co jsi psala - moc mi hlava nebere, jak je možné, že si jen tak u Finchemy můžu koupit kilo draslíku, ale třeba tyhle tablety http://www.lekarna.cz/kalium-chloratum-biomedica-50x500mg-potahovane-tablety/, kde je v jedné 0,5g draslíku, jsou jen na předpis. Přitom by to bylo asi pohodlnějí než v práškové formě.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: imho ano, ale chemii jsem měla už dávno (a von ten doporučovaný denní příjem taky variuje od 2- 5 g pro dospělou osobu). Lžička chloridu draselného denně mě zabavila problémů, které jsem přičítala nízkému příjmu draslíku a jít na dvě denně, aby to bylo skutečně těch 5 g K nechci, protože hyperkalcemie je taky dosti neveselá záležitost.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    LEONKA: tam v tom pocitadle co je v zahlavi si muzes nastavit i velkej kalorickej deficit pokud chces, ale niz nez kolik ti to tam doporuci, bych nesla, telo musi na neco jet, a zjevne nezvlada jet jen na zasoby a byt ok
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Podrobnosti všude, kde se řeší průšvihy okolo tradiční atkinsovy diety - tedy nízkotučná, nízkosacharidová, vysokoproteinová.

    koncetnrovaně třeba tady http://www.atkinsexposed.org/
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    btw kolik je toho drasliku v KCl? pulka?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LEONKA: protože protože nedržíš hladovku a nechceš se propracovat k acidoze...
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    jeste dotaz: vsude pisou at jime vzdy i pridavek tuku (masla apod.)...proc, kdyz chci, aby si telo nejdriv sezralo ten muj?:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Asi by šlo ho smíchat se solí v poměru 2 díly draslíku a 1 díl sodíku a tím pak solit. Ale to si právě teď cucám z prstu a jsem líná tuto teorii ověřovat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BESSAYA: jasně - jen se pak hůř hlídá dávkování. Překračovat těch 5 gramů není dobrý nápad, a stejně tak není moc dobrý nápad přijmout ho víc jak nějakých těch 99 mg zaráz. Takže ta láhev s domácím ionťákem je vcelku optimalizovaný způsob.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam