• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NOMAADSplitboarding. Backcountry addiction
    Místo pro všechny kdo vědí že ten pravý snowboarding najdou za hranicemi lyžařských center,pro ty kteří nechtějí platit za permice,pro závislé na prašanu,pro ty co si přičichli k tomuto rychle rostoucímu sportu...Výbava,terény,fotky,videa,bezpečnost,tips n tricks.
    rozbalit záhlaví
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    SUVA_: "whammy-bar"?
    Whammy Bars - Spark R&D
    https://www.sparkrandd.com/gear/whammy-bars/
    SUVA_
    SUVA_ --- ---
    Daji se nekde koupit stoupaci podpatky po castech? Praskla mi jen jedna z tech kovovejch casti, zbytek je v pohode. Vim, ze je mivali na boatpark.cz, ale co jsem koukala, uz je nemaj.
    NAILER
    NAILER --- ---
    Nemáte někdo tu velkou roli lepidla na pásy? Koupil bych kus :-)

    Pustil jsem se do renovace pásů (nedávno se to tady řešilo), jen jsem to tak zkusil na starejch, kterejm dělám novou tail clip, a šlo to překvapivě dobře. Za cca 30 minut během uspávání dětí vše dole, největší oser bylo vyčistit stůl od zbytků lepidla.
    TOX_MAS
    TOX_MAS --- ---
    PEPO: teď si myslím, že chci Stranda Descender, aspoň papírově. Ale kde ho zkusit tedy netuším 😅
    DABE
    DABE --- ---
    ale je mi jasný, že trend je aktuálně asi jinde. Ten Frontier např je dost širší a taky je to prkno univerzálnější...
    DABE
    DABE --- ---
    NAILER: letošní Jones Solution má 25,2; při 167cm dokonce jen 25,9
    Mohli bychom asi polemizovat dlouho;)
    NAILER
    NAILER --- ---
    DABE: Tak zrovna ten je vyprodanej a žádná sleva. Waist width 24,6 pro 161 cm dlouhej board (o 2 cm užší než Safari) je jak z minulýho tisicíletí :( Nebo mi uniká nějakej novej trend úzkejch boardů?
    DABE
    DABE --- ---
    NAILER: to je asi subjektivni. Split Nevado mi příjde dost podoný řadě Crude/Surge.
    Oni nejsou žádná velkovýroba a poslední dobou se soustředí hlavně na snowsurfy... Navíc mi příjde sympatické, že se vyrábí u nás v Bobrové
    PS. aktuálně tedy EUR 900 vs. 600 /důvod, proč jsem to tady postoval
    PEPO
    PEPO --- ---
    TOX_MAS: mám předloňský model Jones solution a nemůžu vynachválit! Nahoru to dupe krásně, cestou dolu pluje v prašanu a manévrovatelnost i ve složitém terénu mi přijde dobrá...
    jako asi by bylo fakt dobrý si něco nejdřív půjčit, když víš co přesně chceš...

    ale ono se to jednoduše řekne a hůř provádí - vím z vlastní zkušenosti... ;)
    NAILER
    NAILER --- ---
    DABE: Sorry za ignoranství, je na těch prknech něco zajímavýho? Přijde mi to jako katalog LTB před 10 lety. Projel jsem katalog a vůbec nic bych si nevybral.
    DABE
    DABE --- ---
    fyi
    Konvoi má velmi slušné slevy. Resp. prkna za hubičku
    konvoi snowsurfing - equipment, encouragement & elation – konvoisnowboards
    https://konvoisnowsurfing.com/
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    TOX_MAS: cenu uz si nepamatuju, ale bylo to asi pod litr. oni tam prodavaj Contour, ty jsem si u nich nechal delat na puvodni prkno a byly o dost lepsi nez ty od jonese co mam ted.
    TOX_MAS
    TOX_MAS --- ---
    JARDAK: napiš sem pak, jak to v Namche dali a kolik za výměnu chtějí! :)
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    ja nechal menit lepidlo v Namche. ted mam pasy od jones a to lepidlo je hrozny, po sezone to necham vymenit.
    TOX_MAS
    TOX_MAS --- ---
    NAILER:
    MAESTRO_007: Jestli jste kluci šikovný, tak je to asi fajn. Zatím jsem to dělal jednou. Opich to byl velkej 😀 Sundavání trvá dlouho a je otravný (kombinoval jsem špachtli a finiš papírem, jak píše Maestro; bez horkovzdušné pistole bych do toho vůbec nechodil). Nandavání mi přišlo složitější, ale možná je to kombinace nešikovnosti a chybějící dílny, ta by to určitě usnadnila. Stejně jako ruce navíc, když tam nanášíš to lepidlo, když to uděláš blbě, tak moc opravných pokusů není..
    Každopádně na t9m jezdím třetí sezónu, takže asi OK. Vysledovat jsem, že v servisech to moc nechtějí dělat, někomu toudelali i blbě...
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    NAILER: na poprvé je to většinou zdlouhave, musíš vychytat to sundávání. Mně to trvalo několik hodin :-) ...aby to nové lepidlo dobře fungovalo tak tam nesmí zůstat nic. Seškrábání mi nešlo ale osvědčila se mi metoda přiložení a nahřívání papíru savého do kterého se to lepidlo vsaklo celé a tím jsem to sundal. Nalepení nového lepidla už bylo relativně v pohodě :-)

    Ale věřím že to měl někdo hotové za hodinu i na poprvé .)
    NAILER
    NAILER --- ---
    TOX_MAS: Možná to je spíš pocitovka. Když ten XV split jede pomalu a loudá se, tak ho do rychlýho oblouku mezi stromy prostě nedostaneš, v podobným terénu na prkně s rychlou skluznicí se mi to přijde živější. Může to samo bejt i tím prknem (akorát to živější prkno je ještě o fous větší...).

    Výměna lepidla je opich? Doufal jsem, že nažhavím horkovzduch, seškrábu a nalepím plát novýho lepidla.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    VIRUS31: z plastu je jen ta cast, ktera drzi vazani, imho. a vlastne s tim delaji reklamu, ze "are releasable and release unexpectedly", dokonce dole videt. takze jestlize se ulomil jeden z tech dvou zoubku co drzi patu baseplate, tak bych se optal, co na to spark r&d. psal si jim?
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    ZSIS: lyze mi sjela z vyslaple stopy do strany do hlubokeho snehu. Pri rovnani se zpet to ta packa nevydrzela a rupla. Kdyby to bylo z neceho jineho, nez je plast, verim, ze to vydrzi.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    VIRUS31: ja jsem si prvni kupoval na minulou sezonu, a tam na dane ucely slouzil celkem dobre. nez si cely komplet pujcilo to hovado v brne z auta..
    co se stalo?
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    ZSIS: drzim palce se step lockerem.. mne vydrzel presne 20 vterin, plastova jebka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam