• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    SGNLR: mám. špatnou. nejdříve jsem kupoval i s rámečkem (výměna za 5 minut) a začal se odlepovat (bráno z nějakého českého shopu). známý kupoval taky s rámem z aliexpresu a začal se mu odlepovat asi po týdnu. pak jsem bral z bakru jen displej s dotykem a měl ghost touch, vyreklamovaný kus má nerovnoměrné podsvícení... :/
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Zdar, nažím se zžít s androidem 6.0 na Xiaomi Mi4 a celkem mi to i jde, ale v jedný věci trochu tápu: Témata. Líbí se mi, jak se to dá snadno stáhnout a upravit tim vzhled celýho sytému (něco takovýho se mi kdysi dost líbilo na starých sony ericssonech) a že se mi automaticky obměňují spořiče atd, ale dost mě štve, že ten obrázek na pozadí (tuším, že shodný jako spořič) se propisuje i do pozadí když telefonuju a co hůř, když přijímám hovor. Ve finále teda na první pohled nevím, kdo mi volá a kde je ta ikonka pro příjem hovoru, jelikož pokaždý je tam jiný obrázek a barevně splývá třeba ta ikona nebo jméno/číslo volající. Takže: dá se nějak nastavit, abych při volání měl třeba jednobarevnou obrazovku a i nadále využívat těch dynamických témat nebo je jedno s druhým neslučitelný? Další věc...Dá se tam nějak nastavit, aby displej nezhasína když na něj koukám...na starym samsungu jsem to měl a bylo to fajn. Díky
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    ma nekdo zkusenost s neorigo Mi2 displayema?jde mi o to, aby nebyl moc tmavej-u tec neorigo se svetelnést dost lisi a znamej mi naopak rikal, ze jeho neorigo display sviti vic, nez ten puvodni origo.diky
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MIKROM: a bylo by to vidět tady? tam je prd. musim si to rootnout, abych nahodila ten wakelock detector, jestli něco najde.





    MIKROM
    MIKROM --- ---
    AOTEAROA: pro začátek bych se podíval do využití baterie v nastavení, může to být i mediascanner co se drbne na nějaké poškozené fotce nebo videu
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    AOTEAROA: nainstaluj wakelock detector a zjistíš, co to žere ;)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    napadá někoho, proč mi u toho Mi4C strašně rychle ubývá baterka? je to horší než 2 roky stará baterie u Redmi...
    vypnula jsem si automatickou synchronizaci, ale nevypadá to že by to pomohlo, teď jsem ještě zkusila vypnout automatický jas, ale to přece není řešení, navíc ten telefon svítí o dost méně než Redmi... takže místo na 30% to na stejnou světelnost musí být tak na 70%. divné.

    jelikož se v tom nedá ani vyměňovat baterka, musela jsem si objednat powerbanku, ale že by se mi chtělo ji furt tahat s sebou...
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    jo vidis, toho jsem se jeste nezbavila :) a vubec mi tma jeste zbylo neco malo ty rejze, i kdyz vetsina apek jde jednoduse vyhodit
    FARIN
    FARIN --- ---
    jj Redmi 3 je fajn, jedina drobnost je ze linky z webu na app store oteviraji v tom cinskym app storu a ne v google play. Tohle asi bez rootnuti nejde zmenit, nebo ano? (ale nejak moc me to netrapi, novou apku neinstaluju kazdy den ze jo)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    EAT_ME: mam redmi 3 uz nejaky ten patek a zatim je to supr telefon :) prijde mi, ze je svym vzhledem ale takovy opravdu zensky :)) kazdopadne vsechno slape rychle, pri beznem pouzivani vydrzi i dost dlouho, nemam mu nejak co vytknout. Mozna trochu slabsi fotak.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    PRUSATKO: To mají oba společný,ne?
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    nemate nekdo diplay na Mi2s nebo tip, kde ho asap v Praze koupit, aniz bych musel neco objednavat a cekat?diky
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    PRUSATKO: konecne to někdo správně pojmenoval. Neskutečně mě iritujou ty suverenove pod každou recenzi o Xiaomi na mobilenetu co po přečtení nadpisu jdou palit moudra typu PROC VUBEC RECENZUJETE TELEFON BEZ LTE!!!

    Prostě frekvence 1800mhz a 2600mhz skrtame, žádné lte to nemá.
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    EAT_ME: jedine minus je absence mimomestskeho lte
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Ségra shání novej telefon a tak jsme zakotvili u Redmi 3 a Mi4. Zkušenosti? Do čeho jít a proč?
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    JUGI: jestli to bylo na mě, tak oba moje Xiaomi jsou modrý.
    JUGI
    JUGI --- ---
    Tak hlavně že měli růžovej.. :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Nakonec jsem do toho šla a pořídila Xiaomi Mi4C 32GB/3GB. Dojmy proti prvogeneračnímu Redmi – je trochu lehčí, velikost stejná, drží se lépe, ale stejně mu chci pořídit nějaký ochranný obal (ráda bych sehnala bumper, ale na Beryko kde jsem kupovala ho nemají). Že by byl nějak extra rychlejší se říct nedá, mě ten Redmi pořád švihá dobře a vypadá jako nový bez jediného škrábance. Nenatahovala jsem si tam žádná data ze záloh na Redmi, ale stahuju věci z MICloudu - fotky, nastavení wifi atd.
    Zasouvání SIMkaret je fajn, aspoň vím že se mobil při pádu klasicky nerozletí – teda snad :D mě se teda nerozletěl nikdy, díky super obalu, ale kdysi HTC každou chvíli :D

    Mno a ten svůj Redmi ve skvělém stavu asi budu nabízet k prodeji, pořád je to super kousek na dvě SIMky lepší než nějakej posranej Samsung za 3500, tak kdyby měl někdo zájem, nechť se ozve, případně pak udělám fotky a hodim to do tržiště.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FIKOTEK: ja myslim ze na redmi edicich je pomerne zlata cesta najit si fw ktery beha a nesahat na to.
    Ja to na tom mnou zatracovanem redmi vyresil tak ze jsem si koupil externi wifi LTE internet a data jsem vypnul protoze uz mne chytal nerv z toho jak se mi nikdo nemuze dovolat. od toho momentu jsem mel klid telefon vydrzel věky na baterku.
    FIKOTEK
    FIKOTEK --- ---
    RAINBOF: Aha, dekuji. Ja mam prave redmi note 3. Tak snad se nejak neposere.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam