• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPIRITMEDITATORExistuje nahrazka masa? Nebo maso je nahrazka jidla(hmota)? Aneb jedl by nekdo maso nijak neupravovany, cerstve uloveny?
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    BOBBYLON: Nemáš-li zájem o civilizovanou diskusi, nepokoušej se ji ani předstírat. :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    ono i kdyby to prasatko bylo inteligentni jako clovek, nechovalo by se stejne jako "dobytek".
    BOBBYLON
    BOBBYLON --- ---
    SYLVAEN: to ma asi takovou vypovedni hodnotu jako kdyz se spolek sysifos predavkoval homeopatikama. Proc by nekdo mel chtit sezrat x vajec najednou aby se dorovnal vyzivove 300 gramum masa? Logika sla spat?
    HYENA
    HYENA --- ---
    DOUPLE: Hlupáčka vytáhl sám jako první, jenom sem mu ho vrátil zpátky do huby.
    Mluv konkrétně, nebudu se s tebou bavit v příslovích a rýmovačkách.
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    HYENA: no ja jenom, ze kdyz uz nekomu nadavas do hlupacku, nebylo by od veci zamest si pred vlastnim prahem.
    HYENA
    HYENA --- ---
    DOUPLE: To je v pořádku když to nedává smysl ;)
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    HYENA: nepochopil, nevadi.
    HYENA
    HYENA --- ---
    Aha, takže jsem vinen už tím, že mám možnost toho zneužít, jasný - konečně to dává smysl... Jednám taky pudově, mohu ho zneužít, ale není to nevyhnutelný. Viděl si někdy psi ve smečce? Zneužívají svojí převahy často a jednají pudově nebo ne?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Opice šikanujou slabší opice. nevím jak prasátka.
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    HYENA: vis co obsahove znamena slovo "zneuzit"? to je rozumovej kalkul.
    HYENA
    HYENA --- ---
    DOUPLE: Já ale přece taky jednám pudově... jen 5% mě dělí od opice. Chytím rybu, mám hlad? Sežeru ji... Jakej je v tom od prasete a opice rozdíl?
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    HYENA: az na to ze ma - ackoli to tak mozna nemyslel - OTZ pravdu; prasatko jedna pudove tudiz nemuze ZNEUZIVAT svoji prevahy. Takovej drobnej rozdil od "jedna pudove", coz ti v hejtu asi trochu uniklo.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    DOCENT: já se raději starám o lidi.
    ARTUR
    ARTUR --- ---
    Však si papískejte co chcete, jen mě trochu trápí, že bez jakéhokoli studu pojídáte potravu mojí potravě. Za to bych očekával alespoň nějaký náznak respektu.
    HYENA
    HYENA --- ---
    DOCENT: Hele, neházej nás do jednoho pytle laskavě...
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    Podle zdejších jekotů masožroutů je vidno, že přeci jenom v nich hlodá jakýsi pocit trapnosti, obranou je chlapácké chvástání, přecházející do vyhrožování jimi vysněnou fyzickou převahou. Bezdětnému chlapovi píšou: Ty nežereš maso? Ty zrůdo, nedostatečně kojíš svoje dítě, které následně týráš svou dietou. Nikdo tu necpe lidem s alergiemi, zažívacími problémy, chudokrevností atd. aby se utrápili nad trsem polníčku. Ale to že někdo sám odmítne mrtvoly masožrouty evidentně dráždí, píšou články jaký jsou to blbci ... proč? Vidí v tom jen nebezpečí že jim někdo sebere hambáče od huby, nebo nebo je to trochu i stud, když vidí to zacházení ve velkochovech a na jatkách?
    HYENA
    HYENA --- ---
    WIREBORNE: Nechtěl sem bejt přímo takhle hnusnej když sme v tak sluníčkovym klubu :)
    WIREBORNE
    WIREBORNE --- ---
    HYENA: přitlač. Prasátko bez problému sežere i jiné prasátko, a má-li možnost sežere i páníška. Nesmí to ovšem být Haniball Lecter, ten se nedá.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    OTZ: nuze teda ja se te na to ptam, ale je to tu mimo, tak klidne v poste
    FORACE
    FORACE --- ---
    OTZ: z tveho linku:

    Vitamín B12

    Jediným spolehlivým veganským zdrojem tohoto vitamínu jsou potravní doplňky nebo obohacené potraviny, navzdory chybným tvrzením o obsahu tohoto vitamínu na obalech některých výrobků (tempeh, spirulina atd.).

    Tabletky s vitamínem B12 lze sehnat ve volném prodeji v každé lékárně. Je třeba brát alespoň 10 mikrogramů denně (větší dávka neškodí), nebo 2000 mikrogramů týdně, neboť vstřebatelnost klesá s konzumovaným množstvím. Tabletky je třeba rozkousat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam