• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPIRITMEDITATORExistuje nahrazka masa? Nebo maso je nahrazka jidla(hmota)? Aneb jedl by nekdo maso nijak neupravovany, cerstve uloveny?
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    Jsem byla v pondělí v Loving Hut - veganské restauraci.
    Tak krom toho, že se tam nekouří, na výběr je ze tří nealko piv… Budiž - to nepotřebuji k životu, ale nyní už k jídlu…
    Objednala jsem si "kantonské kung pao". Bylo to dobrý - jako nic proti, ale mělo to simulovat maso a jeho strukturu i chuť - nechápu proč??
    Kamarádka si dala plátky s mořskou řasou a koprem. Ochutnala jsem a …. mě to připomínalo rybu - proč??
    Další známý co nežere maso si objednal řízek s br. kaší. Jako bylo to dobrý (řízek z masa je tedy lepší), ale proč kurva vegani napodobují maso tou chutí, strukturou i názvem se vztyčeným prstem, že o maso nejde - proč??? Já to vůbec nechápu :c/
    Tady mi všichni kytkožrouti tvrdí, že se bez masa obejdou, že ho k životu nepotřebují, že zviřátka a kde co, ale pak stejně jde jen o náhražku, napodobeninu, "jakoby a skoro".
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ICEMAN8241: a co to má společného s masem? S tím běž do diskuse o paleu.
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    Leading Neurologist Says Grains Are Bad For Your Brain - Can Lead To Dementia, Chronic Headaches And Depression
    http://www.huffingtonpost.co.uk/2013/11/18/david-perlmutter-grains-bad-for-the-brain_n_4294775.html
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    KOCHANSKIT: Skvělý využití jinak už nepoživatelný zeleniny! Z konťáku do chemičky, rozemlit, osmrdět masem, do igelitu, k tomu trochu ty vegoš agitky a máme byznys. Radši si udělejte falafel na sádle a ugrilujte k tomu mrkev, výživový hodnoty budou stejný, masová příchuť lepší a ještě budete vědět co žerete.
    PUPEK
    PUPEK --- ---
    ICEMAN8241: já třeba vůbec nepotřebuju maso z hledista výživovejch hodnot, ale chuťově mi přišlo super, takže pokud je na trhu něco, co se chuťově podobá, tak si to jednou za čas rád dám. Dřív jsem jedl maso skoro každej den, tyhle náhražky si dávám tak jednou za měsíc, takže jestli je to zdravý nebo ne, to vůbec nepotřebuju řešit

    psát ti o negativech masa je vzhledem k tvojí historii tady zbytečný
    BARRACUS
    BARRACUS --- ---
    OTZ: Copak. odmitas realitu?
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    OTZ: Dál nic. S lidmi používajícími jako argument "kecy" jsem se bavil na základce, pak zjistil že je to ztráta času. V dospělosti na internetové diskusi dvakrát tak, co ti dá debata s puberťákem? Nic...
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    Abych jen negifoval, tak si to shrneme:

    Náhražka masa ProViand
    • brambory: vysoký glykemický index -> zvýšená sekrece inzulínu -> hlad -> další jídlo -> vysoká pravděpodobnost obezity, nemoci s obezitou spojené
    • luštěniny: antinutrienty (fytáty, lectiny) - možný nedostatek mikroživin, pocit hladu
    • slunečnicový olej: vysoký obsah polynenasycených mastných kyselin s minimem Omega-3 nenasycených kyselin -> riziko kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny


    Maso
    Nějak mě nic nenapadá. Kromě smutku ze ztráty živého tvora.

    Pokud tu náhražku chce někdo jíst, tak by měl vědět, že to primárně dělá proto, aby učinil za dost svým morálním zásadám a upřednostnil je tak před svým zdravím.
    OTZ
    OTZ --- ---
    BARRACUS: s tim bez na lamparnu prosimte..

    BLOODRAT: taky kecy, dal?
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    OTZ: Já za tím vidím super tovar, hlavně tedy pro zbohatnutí výrobce na ekohejlech a mrzí mě jen, že to neprodávám sám, protože je to výborný nápad. Zeleninové surimi z toho co se neprodalo a nahnilo narveme dochucovadly "nevěřím že to není kuře!" dodáme trochu agitace a vegani si urvou ruce aby mohli jíst něco, co chutná tak jako to, co jak sami tvrdí vůbec nepotřebují.
    BARRACUS
    BARRACUS --- ---
    OTZ: Klasicke bludy. Zvirata umiraji i pri pestovani obili a cehokoli jineho. Tak se prober.

    Jinak k cemu je mi nahrazka masa? Ze to je vyzivove lepsi? Mozna ano, spis ne. Kazdopadne je v tom chemka, ktera ma nahradit chut a potom to nema a nemuze mit tu strukturu masa. (hlavne u hoveziho) A proc by si kdokoli kdo ji maso dal nahrazku? A k cemu je dobra nahraazka lidem, kteri nejedi maso?
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    OTZ
    OTZ --- ---
    BLOODRAT: fake, navic rok stary a sem to nepatri
    OTZ
    OTZ --- ---
    BLOODRAT: porad nechapu kam miris, vyzivove je to lepsi nez obyc. maso plus bonus - neumrelo kvuli tomu zandy zvire.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Tohle je ovšem zajímavé.
    Brit navrhl průmyslový chov kuřat v bezvědomí
    http://www.vlastnihlavou.cz/brit-navrhl-prumyslovy-chov-kurat-v-bezvedomi/
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    OTZ: Řekněme, že na kole s práznými galuskami se teoreticky také dá jet, ale dobré to nebude.
    OTZ
    OTZ --- ---
    BLOODRAT: nerozumim, co jinyho by s tim kdo mel delat?:)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    OTZ: To právě nemusí být zákonitě pravda: )
    OTZ
    OTZ --- ---
    k cemu by to bylo dobry, asi k jidlu ne? to sou otazky omg..
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    ICEMAN8241: ty mi nevadí, ale děsím se toho, že mi tenhle tatrgel nějaký salátožrout v dobré víře naservíruje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam