• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GLACIERKinesiotaping - nalepením si vyléčíme i rýmičku
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    RUTHLESS: Nikdy jsem nic takovýho neřekl... Já si to klidně dám pokus, omyl :)
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    GLACIER: to ne; kdyby byla moje, tak klidně, ale takhle ne :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    POTVORA: to je to o cem mluvim :-) ja s tim souhlasim. ale mel jsem/mam pocit, ze glacier tvrdi, ze je to vselek.
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    POTVORA: hodila bys sem tu diplomku od kámošky :)?
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    RUTHLESS: protože ne vždycky je problém přímo v tom rameni. A kinesiotaping není samospásný - pokud je tam špatný pohybový vzorec, a proto nemůžeš házet, tak je potřeba pracovat na změně toho pohybového vzorce a KT se používá jako doplněk. Navíc může být v té oblasti taky blokáda, a tu KT nespraví
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    RUTHLESS: Zeptej se id POTVORA :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ja teda nechapu, jak je mozny, ze kdyz to nekdo, kdo k tomu ma skoleni, dela to presne jak se ma, zatejpuje rameno, se kterym s neda hazet/palit, tak proc stejne s tim clovek musi za fyzio, at mu to napravi?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    GLACIER: jem kluk a byl jsem na mobilu...
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    RUTHLESS: Nikdy jsem neřekl, že jsem se naučil za tři hodiny tejpovat... A pokud jsi přehlídla ty dvě fotky těch otoku, tak nevím co už s tebou :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    My v týmu tejpy používáme, holky na tom jedou dost. Ale dle mého poloprogesionalniho nazoru hlavní problem tejpu je, ze neleci příčinu, ale jen zmírňuje dopady zraněni. Pomůže dusledku. Stejne musíš mít fyzio, kterej ti pomůže.

    A sorry glaci, ale jestli napíšeš, ze fyzioterapeut jen tahá prachy a nepomůže a tvůj argument obhajujici typka, co je sportovec a za jeden seminář te naučí tejpovat, je ten, ze "tejpuje i fotbalisty", tak ti fakt moc věřit nemůžu... A ani se shodovat s nazory. Vždyť todle je přece úplná blbost :-)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Ešte doplnenie. Sama som práve nad kurzom uvažovala a kamarátka fyzio aj spomínana p. Sýsová ma od kurzu odradili, že nemám potrebné vzdelanie a že základné tejpy, ktoré prípadne potrebujem sama pre seba ma naučia a stačí mi kúpiť pásku, nemusím kvôli tomu chodiť na kurz. Ale lepiť to niekomu cudziemu je o držku, môže sa niečo zalepiť blbo a inak a sú z toho potom len problémy.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Za seba môžem tejpy len odporučiť, ale zastávam rovnaký názor ako padol v diskusii. Lepiť by tejpy mala fyzioterapeutka a celá liečba by mala byť prepojená. Tzn. že len tejpy nestačia.
    Ja mám výborné skúsenosti s Alenou Sýsovou na Karláku.
    www.asfyzio.cz
    Nerieši len dôsledok (tejpom), ale aj príčinu. :)
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    ONASYS
    ONASYS --- ---
    Je to na urovni toho, kdyz ma clovek nabeh na chripku jde do lekarny a rekne ze chce neco na chripku. Samozrejme by bylo nelepsi zajit si k doktorovy nechat si udelat odber krve, vytery poradit se jak posilit imunitu...

    Vezmu si svuj priprad a pouziti KT: V nedeli jsem bezel 20km v relativni zime a studenym vetru pouze v sortkach, v pondeli jsem absolvoval 12km s 5km v tempu 3:50 zase v sortkach. Po 5km rychlim useku me zaclo pichat pod kolenem, bolest se zvetsovala a byla ke konci uz dost neprijemna. Vecer jsem si to namazal hrejivkou, predpokladal jsem ze je to s toho ze mi prochladnul kloub, v utery rano jsem bezel 10km volne v sebehu to pichalo, vecer jsem si dal 12km kros v technictejcich pasazich to bylo citit docela dost. Vecer jsem si to nechal podle navodu na YT prelepit. Streda rano 10km, uplne minimalne jsem to citil v sebehu. Vecer jsem si to prelepil podruhe a dneska to necititim vubec. Verim ze by mi pomohla i ta hrejivka, ale treba by to trvalo delsi dobu. Ted zkusim KT pouzit na kotnik, zacatkem cervna jsem si udelal hodne lehkej vyron kotniku. Dal jsem tomu klid, vsechno bylo v poradku. Citim ale furt pichani pri nebo po vetsi zatezi v narocnym terenu a taky obcas brzo rano, kdy je kotnik jeste tuhej.
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    GLACIER: nemám ceny za aplikace tapu zvlášť; tape je prostě v ceně fyzioterapie
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    POTVORA: Na zatezovych testech mi řekl že mám křivý záda :)! Dík za Link a budu rád když dáš i ceny a aplikaci tejpu.... Tu nabídku ti raději potvrdim do pošty :-D
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    GLACIER: www.fyzioterapiepro.cz :)
    jinak ona spousta lidí si myslí, že když cvičí, tak má držení těla ok - pokud jsi z Prahy, tak se na těch volných 20 minut zastav :)
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    POTVORA: A já ti řeknu, že cvičím jógu, cvičím na TRX abych měl dobrý držení těla a můj běžecký styl je možná z 90% uchazejici tjs. ve špatném držení těla to asi určitě nebude. Navíc ti řeknu, že nevěřím na ploché či neploche nohy ani na supinaci a pronaci takže jediné z čeho můžeš soudit je změna mého tréninku nebo že si jinak vážu tkaničky nebo jsem prostě pretrenovany a podepsalo se to na tom.... Jinak čekám na tvé udaje které mužů dát na nástěnku aby tady byl alespoň jeden odborník a ne mistr světa co nechce nikomu platit ani korunu :)
    POTVORA
    POTVORA --- ---
    GLACIER: tapy prodávám klientům když je to pořeba, aplikuju je v rámci fyzioterapie :) a díky za nabídku :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam