• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKDRAGONUmění jak vést partnerský vztah
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    skutocna laska je, ked obom zalezi aj na stasti druheho, nie iba svojom, ked sa pozriete na vela vztahov s odstupom (vratane tych svojich), vobec to tam nemusite najst :) malokomu naozaj zalezi na stasti druheho, lubi tak velmi, vela nevyzretych ludi hlada "lasku" ako vlastne velke emocie, nie ako niekoho, koho by tiez urobili stastnym, tyto ludia na to idu zle a pravdepodobne to skor ci neskor aj zle dopadne
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SATINELLE: A nesouvisí to náhodou spolu? I kdybys měla toho nejlepšího milence na světě, tak pokud budete pořád souložit stejným způsobem, tak lidský mozek je stavěný na to, aby neustále se opakující jevy odsunul na pozadí. Tzn. pokud i ten nejlepší sex děláš pořád stejně, jednoho dne Tě to prostě přestane vzrušovat. (A za sex si můžeš dosadit jakoukoli jinou opakovanou činnost.)
    Jeden sexuolog se vyjádřil, že jednou z největších výzev v životě je udržování seuxality v dlouhodobém partnerství. Protožeono přijít s něčím novým třeba po deseti letech, to už je umění:-)
    OKENA
    OKENA --- ---
    Mě by zajímalo, jak ti partnerka definovala,nebo co konkrétně v ní vytvářelo ten pocit stereotypu? Jako že Po - Ne byl vždy stejný program, věděla, co budete děla, jak to budete dělat...Nebo tě znala už tak moc, že si jí už ničím nepřekvapoval,nebavil?

    Pro mě je tedy stereotyp ve vztahu i určitou jistotou a jsem za něj ráda.To slovo není jen negativního významu. A pokud v páru probíhají věci jako společné plánování krátko/dlouhodobých cílů + jejich plnění a tím i radost a možnost dalších plánů, nečekané akce pořádané přáteli, malá překvapení a potěšení (uvařila ti véču, donesla ti snídaní do postele - ikdyž je to jednou za uherák...,vytáhne tě i s kocovinou na procházku...), zajímavé konverzace,zajímavé hádky:)

    Já jsem prostě nezažila ve vtahu stereotyp - tedy né ten negativní, že bych si na něj stěžovala, když nepočítám vztahy v 17, kdy mi po 2 letech vadilo, že to je jenom o sexu a nic jinýho neděláme:D, ale to jsem asi už dospívala . Nějak mi to neštymuje.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    TANAIS: Nemusí to být nevyzrálostí, spousta lidí žije strašně akčně a je nám to kolem (FC, média, třeba i Nyx atd.) cpáno horem spodem...
    A tak, pokud se nestane něco, co člověkem strašně otřese, stereotyp nedokáží ocenit...
    Navíc pojem "stereotyp" je poněkud zavádějící - pro někoho je stereotypem každodenní život - a přitom může odpadat od nervů v práci či ve škole, pro někoho nastává "stereotyp", když se narodí děti (tak nevím, ale podle mne jsem až do narození našich dětí netušila, co je to za adrenalin, a to jsem zažila kdejaké patálie v práci, včetně krachu banky, vykrádaček na zakázkách apod.), pro někoho může být už stereotyp třeba dloudodobé cestování...


    PEETIK: "Jak být lepší... Jak být lepší v dalším vztahu... Aby z toho nebyl opět jen stereotyp, kterou ženu omrzí..."

    Napadlo tě, že to není o akčnosti, ale že to také může být špatným výběrem partnerek? Když jsi klidnější povahy, hledej takovou, které to bude vyhovovat a ocení tě takového, jakým jsi... Že bude ráda, že třeba nejsi příliš konfliktní, nebo nemáš potřebu pořád někde lítat a budete spolu doma... nebo jí budeš moci dělat zázemí, zatímco se ona bude pracovně realizovat...
    Nehledej chyby, kde být nemusí... Prostě jsi dotyčné nevyhovoval, šla jinam. Popřej jí hodně štěstí...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    PEETIK: v každém vztahu se objeví dříve či později stereotypy. Nejsou katastrofou, ale přirozeným jevem. Není na nich ani nic hrozného, člověk si může vždy najít nějakou (společnou) aktivitu, která stereotyp naruší, je to jednoduše řešitelné. Stačí jen chtít. Strach ze stereotypu značí nevyzrálost.
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    Příšel sem o vztah, o perfektní ženu, nebo sem si to asi jen namlouval že je perfektní, když mě opustila, kvůli své nevyrovnanosti a strachu ze stereotypu a raději za jiným, který ji momentálně naplní (radostí) to samý co bylo se mnou, ale opět to bude to samý, dostane strach když se začne nudit a spadne do toho znova. Je nerozhodná, má mě ráda, ale bála se stereotypu, proto udělala co udělala. :(

    Prostě nemůžu zapomenout, ale potřebuju zapomenout a zamyslet se, jak být lepší. Ale já nějak nevím jak a co mám udělat pro to, abych byl lepší v dalším vztahu. Aby z toho nebyl opět jen stereotyp, kterou ženu omrzí. Jak se správně zeptat sám sebe?
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: co ti ja viem, vacsinu zien co poznam a mali o hodne starsieho partnera, nakoniec posobil v roli otca :) to znie sice pekne, ze nevyspele 40ky a vyspele 20ky, ale v tomto svete u vacsiny ludi prichadzaju skusenosti az vekom, nie kazdy mal kriticke detstvo ci mladost, co by ho prinutilo predcasne vyspiet :P

    poznam napr aj nevyspele aj vyspele 19 rocne dievca, ale aj tomu vyspelemu chyba urcity typ skusenosti, ktory prichadza s vekom :P

    moj tip je tak, ze 1 z 5tich vztahov s velkym vekovym rozdielom je taky vyrovnany :) u rovesnikov je to ovela castejsie, tam by som to tipol tak na kazdy druhy :)

    a este viem co podla toho to spoznat, ak nejaka zena inklinuje na ovela starsich ci muz na ovela mladsie, obvykle je to nejaky ich nedorieseny problem - to takmer v uplne vsetkych pripadoch co poznam :} naopak najcastejsie to byva naozajstna laska tam, kde ten clovek neinklinoval na ten vek, ale tak to zariadila nahoda, ze nasiel niekoho omnoho mladsieho ci starsieho :P
    DOLORES
    DOLORES --- ---
    Toto jsem našla, třeba se to někomu bude hodit:
    JustLove - Lidské učení o lásce, síle, zranitelnosti a humoru
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    BLACKDRAGON: s prvni vetou nesouhlasim. Neni to o veku, je to o zkusenostech. Vidim to v praci - jsou tam 20 lety holky co vychovavaj deti (sourozence, jedna je dokonce pestounka dcerky svyho brachy) a pak tam jsou 40 lety zensky kterym bych nesverila ani mys. Jiny nazory, jiny pohled na svet, jiny IQ, jiny prehled = jina vyspelost.
    Zrovna nedavno mi rika kamarad (29 let): "hele, rozesel jsem se s pritelkyni, ktery bylo 21 .. po nejaky dobe jsem si nasel jinou, ty bylo 36. A po dalsi dobe jsem zjistil, ze jedinej rozdil mezi nima je 15 let na papire."
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    MARKETAPARKETA: zaleci ci je starsi muz alebo zena... ak by slo o starsiu zenu, ten mladsi muz by musel byt mimoriadne vyspely, aby jej bol roven, a nebol ako sa povie iba zajacik

    a potom zalezi aj na fyzicnej pritazlivosti, aj ona dost definuje vztah, ostava dolezita, velky vekovy rozdiel to moze naburat

    hovorim z vlastnej skusenosti, skor sa moze jednat o platonicku virtualnu lasku, nez realnu, ine je sa raz bozkavat, milovat a ine dennodenne zit s tym clovekom, ten vekovy rozdiel prinasa pochybnost a pochybnosti zvyknu rast az kym vztah neznicia

    asi by som do toho nesiel, lebo chcem mat rodinu a deti, ak by mi nezalezalo az tak na detoch, tak potom by ta sanca bola vacsia
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    MARKETAPARKETA: mezi mnou a manželem je 14ti letý rozdíl. Všechno má svoje. Manželovi bude padesát, máme spolu tři děti. Jasně, až bude klukům 20, bude mu skoro sedmdesát. Holt to pak budu muset táhnout já a kluci se budou muset snažit stejně tak, jako se teď snaží jejich nejstarší ségra.
    20 let není málo,ale myslím, že se s tímdá žít :)
    S manželem jsem deět let a enměnila bych.

    Někdy se stává, že žena vedle staršího muže rychleji stárne. Na to pozor :)
    MARKETAPARKETA
    MARKETAPARKETA --- ---
    GINGERCAT: no vidíš, díky:)
    mezi pokročilé manželky nepatřím, ale jdu tam:)
    MARKETAPARKETA
    MARKETAPARKETA --- ---
    ILLUZE: to jsi napsala krásně:)
    o dětech jsme se bavili a i na tomto jsme se shodli...jelikož výchovu dítěte (do pěti let) má za sebou, věřím, že bude skvělým otcem i puberťákovi...je mu 44 a dost zodpovědný...uvědomuji si, že fyzicky na tom bude hůře dříve než já, přemýšlím o spooustě věcí, situací a pokud radikálně nezmění svoji osobnost, nevidím proč by to nemohlo fungovat, ale je tu samozřejmě ALE...nic není jisté a nevím, co bude za pár let...všechna moje kamarády ještě nezná, ale rodinu poznal až moc dobře, tak si se všemi rozumněl, že jsem valila oči...chci do toho jít a snad se moje instinkty nemýlí...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MARKETAPARKETA: neřešila bych to, jestli mu utečeš, ale zda si oba (!) umíte představit, že to od jisté doby budeš muset celé převzít na sebe - "duchovno" a souznění je krásná záležitost... pak je však potřeba vzít v potaz ono fyzično a hlavně - každodenní realitu a odpovědnost...
    - umíš si představit, že se postaráš o vaše děti (? - počítáte-li s nimi - a nespoléhej na to, že když ti řekne, že to teď nebudete řešit, že to za pět deset let bude lepší - že k nim bude v noci vstávat a bude se s nimi učit do školy, a že ho nerozhodí jejich hravost a nároky),
    - umíš si představit, že společně (s jeho důchodem?) ufinancujete chod vašeho domova (a případné výdaje na děti), popř. hypotéku apod.
    - umíš si představit, jak se při svém zaměstnání dokážeš postarat o něj (a o děti) po stránce lékařské péče (ano, jistě, existují osmdesátiletí vitální staříci, kteří jsou naprosto soběstační - jeden z yx tisíc, a povšimni si malého detailu - ti soběstační žijí povětšinou sami, a nic jiného jim prostě nezbývá - a v dnešní době prostě věk neošidíš - ty zdravotní problémy přijdou - ovčáka na beskydských pastvinách, co o doktora nezakopne, sis asi nenašla)
    - umíš si představit, jak si rozumí s tvou rodinou a se tvými přáteli - umíš si představit, že spolu trávíte volný čas a jste spolu schopni zajet za dvacet let na výšlap na hory nebo se prostě procházet po kavárnách či vinných sklípcích... a třeba právě i s těmi přáteli...

    Zkus si vás prostě představit za pár let...

    Z textu je znát, že jsi už stejně rozhodnutá... tak si prostě užij toho, co teď máte... tak si užij toho, co ti teď dává... ale počítej s tím, že z podobného vztahu se tak nějak s postupujícím časem hůř odchází...
    Ale pokud máš pocit, že to výše prostě dáš...
    MARKETAPARKETA
    MARKETAPARKETA --- ---
    JULYZ: děkujeme:)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    MARKETAPARKETA: každopádne držím palce... :o)
    MARKETAPARKETA
    MARKETAPARKETA --- ---
    snad budeme umět vést náš vztah i přes takový věkový rozdíl...to teprve bude umění:)
    MARKETAPARKETA
    MARKETAPARKETA --- ---
    JULYZ: ano ano, nad tím mimojiné také přemýšlím...starší je chlap a na svůj věk absolutně nevypadá, on o věkovém rozdílu mezi námi také pořád přemýšlí, co bude až jemu bude tolik a tolik, jestli mu za pár let neuteču za mladším atd., pak ale dodal, že jeho táta vypadá pořád stejně dobře a fyzicky je na tom výborně i v 75 letech (akorát nevím, jak je na tom se sexem:-D), tak snad na tom bude stejně jako jeho táta:-D
    myslím, že to, čím mě tak šíleně přitahuje (není to zrovna vzhled) a celkově jakým je člověkem, mu zůstane napořád...teda doufám:)
    zatím jsem si s žádným jiným chlapem tak nerozumněla a vím, že bych litovala toho, kdybych do toho nešla...
    díky za komentář:)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    MARKETAPARKETA: myslím, že takýto vzťah môže pohode dlhodobo fungovať. s takýmto vekovým rozdielom ale vidím najväčší problém v budúcnosti, kedy starší z partnerov začne energeticky i zdravotne výrazne zaostávať za mladším. obzvlášť ak je ten starší chlap. napríklad v sexe to môže byť problém už dosť skoro.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam