Ad
THEODORT .
"Pro zajímavé, často kontroverzní názory nejde daleko. Například pro přesvědčení, že by centrální banky měly v krizi lidem peníze rozdávat, spíše než je pumpovat do systému skrze banky."
Ano./. to zní rozhodně rozumě. Představa, že lidi budou utrácet i v dobách krize jsou hodně naivní, viz linkované rozhovory Kellera či té baby. Lidi "nečekaněli" místo utrácení spíš šetřili a vláda žádnou ekonomiku nerozpumpovala, jak by čekala.
A pumpovat to do bank je fakt imho amorální i netaktické. Ostatně podívejte třeba na ČSOB. Viz níže předvádí myšlení jak z doby temna. Místo e-mailu to musí poslat poštou. A nejen poštou, ale dokonce i z Ústí nad Labem do Prahy. Asi to nemůžou poslat přímo z Prahy? :) A posílat upomínku kvůli 2 halířům? S takovou bych jim být státem určitě žádné peníze nedával, protože neumí evidentně hospodařit. To jsou právě ty peníze do kanálu, o kterých hovořím. Ty by se hodili spíš u sociálního systému. Nakonec ty lidi namísto válení se pod mostem můžou ekonomice generovat DPH. Lepší než to utopit v bance. Jednou se na tuto dobu budem asi koukat kroutíc hlavou, jak hrály banky prim a všechny podváděly. Tenhle trik s upomínkama je jen malé příštipkaření v mezích zákona, ale víme o doslovných podvodech. A možná se dočkáme zástupů bankéřů, co začnou plnit věznice. A z vězení se naopak třeba dostanou chudáci, co tam sedí za neplacení alimentů, protože na ně neměli. Je to naopak no... a tenhle komentátor a jiní ukazují tu změnu.
Podobně jako je odklon od zaměstnanosti k podnikání, k vytváření si práce. Tuším, že o tom byl nějaký rozhovor v Týdnu. To ale stát nesmí záměrně živnostem bránit. On je v tom ten záměr zřejmý... extrapolací do budoucnosti vidíme, že neexistují státy, ale pouze Google, Microsoft, Nokia, Amazon... Viz film Network. V eskutečnosti role a moc státu stojí v ustraní korporací. Ty mají totiž více peněz.