• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    FIONOR: Můj odhad: Namáháš se proto, že je to dobré logické a rétorické/dialektické cvičení, ne kvůli protistraně.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NEKROMANT: potrefena husa? :) mel jsem na mysli spis GORGa, ale budiz
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Nevím jestli to bude mít překlad nebo titulky pro jazykové negramoty jako já :P
    On-line přenos přednášky prof. Chomského - Filosofický ústav AV ČR
    http://www.flu.cas.cz/cz/on-line-prenos-prednasky-prof-chomskeho
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: Ať ti udělám radost :)
    Žižek - Perverzní průvodce :: Videa a přednášky nejen o filosofii
    http://videafilosofie.webnode.cz/news/zizek-perverzni-pruvodce/
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: a kdy tu chemtrails či GMO padlo poprví? Nepíšeš tu náhodou o tom první? :) A Žížka sem tu dával já s tím že je proti NZP, ale klidně sem od něj něco šoupnu, pokud po tom toužíš.. A největší droga jsou pro mě moje vlastní myšlenky.. a těch je pořád dostatek :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Noam Chomskeho možná dostane otázku na "Basic Income".. (mám obavu, že ale zdejší většinové osazenstvo bude dávat palce dolu :D - ale zse by jím mohl být nějaký podle nich jistě pomatený anarchista jako je Chomský být ukradený :D
    Noam Chomsky — Hyde Park Civilizace — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark-civilizace/
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    jen si tak rikam, ze tu uz v souvislosti s NZP dlouho nepadla slova typu "chemtrails", "GMO", "NWO", "cipovani", "Bush" nebo treba "Zizek"... co se deje? dosly drogy?
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    NEKROMANT: Tak možná to nebyl Tůma, ale Vladimír Dlouhý? Už nevím.. :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Tak najednou ta tvrdá data nestačí, ale jsou jen jedním z rozhodovacích elementů :P zajímavé.. Jo a komárek tehdy prosazoval více trhu a tržních mechanismů, přestože to byl komunista..
    Ale jo v té plánovací komise pozval Zemana, Klause i další dnešní úspěšné politiky kteří se ke komunismu moc nehlásí.. Vtipné bylo že na konferenci že tuším že Zdeněk Tůma tvrdil že Komárek nebyl komunisotu protože to byl slušný člověk :D :D - Prostě ten Prognostický ústav byl asi vážně ústav.. na tom se tu asi shodnem :D
    hovado jsem, ale nevím jak moc jsme vymaštěný :)

    O kterých datech ČSU se tedy bavíme? Jak/z čeho konkrétně interpretuješ snižování nerovnosti mezi lidmy?
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    FIONOR: mele patou pres devatou. lip nez ludwig van
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: V záhlaví je toto" Leonardo Plus ČRo Plus 1.3.2014 16:10
    V pořadu Leonardo Plus - cestopis hodnot jsme se věnovali ekonomii a jejím průnikům s dalšími obory. Marek Kuchařík do studia pozval ekonoma Tomáše Sedláčka.: flash, mp3"
    A Sedláček tam o tom co si psal hezky povídá.. Zpochybňuje to tvoje tvrzení že tvrdá data nejsou zatížená interpretací nebo metodikou.

    Mě ta postmoderní lehkost zpochybnit cokoliv a žer všechno je relativní občas také štve..
    Pokud by někdo rád o tomto fylosofickou přednášku tak tady :D
    http://www.mixcloud.com/GeneraceZ/soudob%C3%A1-levicov%C3%A1-filosofie-michael-hauser/

    Tak ten Komárek není ani tak krok stranou.. Přečtěte si ty rozhovory s ním.. On měl super paměť na čísla a proto měl takový úspěch v tehdejší plánovací komisi.. Ale když čtete co si dnes myslí o těch tvrdých datech.. psal že to byla ztráta času a energie.. že měl raději více času trávit chozením do parku :D
    Já ten rozhovor s ním najdu.. :)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    tezkej narez
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: ok a co s tím?
    .."získávají měřením nebo pozorováním"..
    .."tvrdá data, jasně definovaná a obvykle zatížená menší chybou (např. údaje o počtu obyvatelstva),"..
    Já teď dočetl knížku Valtr Komárek kronik zoufalství a naděje.. Tam ten plánovací úřad také pořád operoval s tvrdými daty.. ale mnohem zajímavější byly úvahy které měl Komárek s Che Guevarou.. a tam šlo spíš o principy, hodnoty a smysl než o počty (byť se jím Komárek rozhodně nevyhýbal..) :D
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: A která data a čí výklad je dostatečně tvrdý? Já jsem hodně postmoderní a nedělá mi také problém cokoliv zpochybnit, včetně tvrdých dat.
    http://www.mixcloud.com/GeneraceZ/soudob%C3%A1-levicov%C3%A1-filosofie-michael-hauser/
    Ze které statistiky si vyčetl to, že nůžky se uzavírají a né rozšiřují?:
    Statistiky | ČSÚ
    http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/statistiky
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: "Beru méně než si zasloužím za práci, kterou dělám. Slovy: dotohotinicneníšupáku."
    A proč to děláš? Trh nefunguje spravedlivě? Nejsi homo ekonomikus?

    FIONOR: Na základě takových věcí (suběktivní osobní pozorování, rozhovory s lidmy atd.) i těch tvrdý dat nashromážděných odborníky.. Jako je www.socialwatch.cz, články na internetu, knížky, brožůrky PŠA atp..

    Tak já formule a "vrcholový" sport nesleduji, protože mě nezajímá. Nesouhlasím s tím, že vypracovat nahoru se může každý.. Zase vycházím ze sociologů jako je Jan Keller, Potůček a jiní..

    Souměřitelný profi jezdec s Tondou se 120tkou možná může být, ale o nerovnosti bych se asi mluvit nebál...

    OMNIHASH: Mám pocit že jsem to sdělil srozumitelně. Nevím čemu naprosto nerozumíš. Chtěl si po mě, ať srovnám 2 myšlenky.. jedna byla příkladem- přirovnáním nesouměřitelnost (a případná ne/motivace tuto nerovnost nížit) a druhá NZP jako takový (nějaký pokus o hledání sponzora). Takže tam o podobnost /srovnání šlo od začátku..
    A já jsme poukázal na to, že pokud NZP nebude zavedeno, tak podle mě pokud ten problém existuje (což je předmětem sporu) tak problém sám nezmizí, ale bude trvat dál..
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    NEKROMANT: naprosto nerozumím, co se snažíš sdělit
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Práce vs kapitál se dá chápat i jako rozpor reálná ekonomika vs spekulativní finanční sektor...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    OMNIHASH: a ? Myslíš že s případným neúspěchem NZP zmiznout (pokud tedy existují) nerovnosti a nesouměřitelnost.. viz keller.. A nejde jen o Práce vs kapitál ale i rozdíly mezi platy zaměstnanců atd..
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    NEKROMANT: Pokud v tom chceš pokračovat, tak sponzor, který ti koupí stíhačku možnost sehnat nemáš (žádný v tom nevidí zisk nebo užitek) :D prosím srovnej s myšlenkou NZP

    NZP by mohl zabránit rozpadu společnosti a zachovat kapitalistický systém bojem k světovému míru
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Papouškuji autority+ se dívám na "reálný" svět kolem.. ČSU je také autorita. Zkusím se mrknout na ten ČSU a zorientovat se v tom..

    "Ještě pořád jsi pracoval, měl peníze na drogy a občas se ti i postavil bez modrých pilulek?"
    Nemylslím si, že bych pracoval výrazně jinak (ani ve smyslu množství ani uspokojení z práce). Peníze na drogy jsem neměl nebo minimálně ("levné" drogry - dřív TV, dneska internet a hry). A občas se mi postaví jako kdysi. Pilulky modré ani zelené jsem dosud nebaštil.
    Nemyslím si, že by dříve bylo všechno lepší, ale myslím že byly menší ekonomické rozdíly mezi lidmi. Například jsem v parcích vídal méně bezdomovců a nebylo tolik drahých aut a bazénů.

    Myslím, že hodně lidí co pobírá dávky v nouzi nevěří, že jim dávky se umožní do pracovního procesu vrátit ani po tom za stávajících podmínek netouží.. Pokud je toto účel dávek tak není příliš naplňovaný..
    Myslím že lidé, kteří berou drogy potřebují pomoci často více, než ti kteří je neberou.

    Jaký máš příjem (kde bereš tu jistotu, že víc zaplatíš než ti to "přinese).
    Pokud by tomu tak bylo, tak peněz bys vydělával relativně hodně. NZP by mohl zabránit rozpadu společnosti a zachovat kapitalistický (nebo prostě současný, pokud někdo nesouhlasí že současný systém je kapitalistický) systém... Někdy se tomu říká zachování sociálního smíru.. Jinak řečeno..: armáda a plynové komory také něco stojí.. :)

    Stíhačka byla od začátku slovíčkaření - šlo o přirovnání.
    Pokud v tom chceš pokračovat, tak sponzor, který ti koupí stíhačku možnost sehnat nemáš (žádný v tom nevidí zisk nebo užitek) :D
    Někdo může za fér považovat závod jednonohého invalidy s pilotem ve stíhačce.. Někdo může za fér považovat nesouměřitelnost. Většinou to je ten kdo má tu stíhačku a nebo kdo je ten "úspěšný". Tady jde o to, co se tím pojmem rozumí a do jaké míry to je halucinace Jana Kellera a do jaké reálný stav. - na ty statistiky ČSU kouknu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam