• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Abych uspokojil poptávku :)
    Noam Chomsky v Olomouci: Nestačí říct „To se mi nelíbí“ | Rozhovory
    http://www.rozhlas.cz/...ovory/_zprava/noam-chomsky-v-olomouci-nestaci-rict-to-se-mi-nelibi--1358914
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: to jsem zacal ja. a koukam, ze jsem se vicemene strefil. ted jsem rad, ze vim, ze Zizek patri mezi posahane myslitele, ze kterych ma smysl si vybrat.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FIONOR: nevím, kdo tu začal se srovnáváním Žižeka a chemtrails :-)

    Žižek je fakticky liberální myslitel a filosof, který upoutává pozornost tím, že se sebe-prezentuje jako komunista (a vyhrábává kvůli tomu různé historické zdroje, kterými se snaží doložit, že komunisti vlastně před Stalinem uvažovali hrozně liberálně, což je tedy částečně fikce a právě že je za to vcelku kritizován...). v podstatě když si mám vybrat z pošahaných myslitelů, tak tenhle mi aspoň celkem baví: přichází k lidem, kteří mají radikální postoje a chtějí být proti něčemu, a víceméně jim naznačuje, kde by asi měli hledat skutečný problém.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FIONOR: v podstatě tím chci říct, že kdokoliv, kdo nějak vyjádří trochu jednoznačně formulovaný názor, může snadno čelit obvinění z "pošahanosti".

    Někomu může připadat pošahané, že se Žižek snaží o "psychoanalýzu politiky" (a provokativně se označuje za komunistu, ačkoliv je fakticky VŠ pedagog a změřuje se na určitou směs rétoriky a filosofie a spíš než co jiného se snaží slovo komunismus hlavně předefinovat...). Někomu může připadat pošahaných spousta jiných věcí (třeba to, že bych měl mít doma bouchačku, když nejčastěji je soukromně držená zbraň využita proti jejímu majiteli - ať už jde o sebevraždu či pokus o ní, nebo o krádež a zneužití této zbran).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FIONOR: no, protože sleduju tvoje názory už delší dobu, tak musím podotknout, že to říká ten pravej :-)

    faktem je, že já Žižeka docela rád poslouchám, když mluví o filmové teorii či psychoanalýze :-) s politikou je to už trochu slabší, no. ale prostě je to především showman a provokatér... jako kdyby libertariáni takových taky neměli spoustu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: Popravdě, srovnávat Žižeka s Chemtrails mě přijde úsměvné. Žižek reálně existuje, kamarádka tlumočila jeho pražský projev, asi před rokem :-)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Já ke konspiračním teoriím vždy přistupoval střízlivě (nebo si to myslím).
    Teď ohledně 9/11 věříš vládě USA (tedy k té které nevěří většina obyvatel USA) ?
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    FIONOR: Můj odhad: Namáháš se proto, že je to dobré logické a rétorické/dialektické cvičení, ne kvůli protistraně.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NEKROMANT: potrefena husa? :) mel jsem na mysli spis GORGa, ale budiz
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Nevím jestli to bude mít překlad nebo titulky pro jazykové negramoty jako já :P
    On-line přenos přednášky prof. Chomského - Filosofický ústav AV ČR
    http://www.flu.cas.cz/cz/on-line-prenos-prednasky-prof-chomskeho
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: Ať ti udělám radost :)
    Žižek - Perverzní průvodce :: Videa a přednášky nejen o filosofii
    http://videafilosofie.webnode.cz/news/zizek-perverzni-pruvodce/
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: a kdy tu chemtrails či GMO padlo poprví? Nepíšeš tu náhodou o tom první? :) A Žížka sem tu dával já s tím že je proti NZP, ale klidně sem od něj něco šoupnu, pokud po tom toužíš.. A největší droga jsou pro mě moje vlastní myšlenky.. a těch je pořád dostatek :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Noam Chomskeho možná dostane otázku na "Basic Income".. (mám obavu, že ale zdejší většinové osazenstvo bude dávat palce dolu :D - ale zse by jím mohl být nějaký podle nich jistě pomatený anarchista jako je Chomský být ukradený :D
    Noam Chomsky — Hyde Park Civilizace — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark-civilizace/
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    jen si tak rikam, ze tu uz v souvislosti s NZP dlouho nepadla slova typu "chemtrails", "GMO", "NWO", "cipovani", "Bush" nebo treba "Zizek"... co se deje? dosly drogy?
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    NEKROMANT: Tak možná to nebyl Tůma, ale Vladimír Dlouhý? Už nevím.. :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Tak najednou ta tvrdá data nestačí, ale jsou jen jedním z rozhodovacích elementů :P zajímavé.. Jo a komárek tehdy prosazoval více trhu a tržních mechanismů, přestože to byl komunista..
    Ale jo v té plánovací komise pozval Zemana, Klause i další dnešní úspěšné politiky kteří se ke komunismu moc nehlásí.. Vtipné bylo že na konferenci že tuším že Zdeněk Tůma tvrdil že Komárek nebyl komunisotu protože to byl slušný člověk :D :D - Prostě ten Prognostický ústav byl asi vážně ústav.. na tom se tu asi shodnem :D
    hovado jsem, ale nevím jak moc jsme vymaštěný :)

    O kterých datech ČSU se tedy bavíme? Jak/z čeho konkrétně interpretuješ snižování nerovnosti mezi lidmy?
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    FIONOR: mele patou pres devatou. lip nez ludwig van
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: V záhlaví je toto" Leonardo Plus ČRo Plus 1.3.2014 16:10
    V pořadu Leonardo Plus - cestopis hodnot jsme se věnovali ekonomii a jejím průnikům s dalšími obory. Marek Kuchařík do studia pozval ekonoma Tomáše Sedláčka.: flash, mp3"
    A Sedláček tam o tom co si psal hezky povídá.. Zpochybňuje to tvoje tvrzení že tvrdá data nejsou zatížená interpretací nebo metodikou.

    Mě ta postmoderní lehkost zpochybnit cokoliv a žer všechno je relativní občas také štve..
    Pokud by někdo rád o tomto fylosofickou přednášku tak tady :D
    http://www.mixcloud.com/GeneraceZ/soudob%C3%A1-levicov%C3%A1-filosofie-michael-hauser/

    Tak ten Komárek není ani tak krok stranou.. Přečtěte si ty rozhovory s ním.. On měl super paměť na čísla a proto měl takový úspěch v tehdejší plánovací komisi.. Ale když čtete co si dnes myslí o těch tvrdých datech.. psal že to byla ztráta času a energie.. že měl raději více času trávit chozením do parku :D
    Já ten rozhovor s ním najdu.. :)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    tezkej narez
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: ok a co s tím?
    .."získávají měřením nebo pozorováním"..
    .."tvrdá data, jasně definovaná a obvykle zatížená menší chybou (např. údaje o počtu obyvatelstva),"..
    Já teď dočetl knížku Valtr Komárek kronik zoufalství a naděje.. Tam ten plánovací úřad také pořád operoval s tvrdými daty.. ale mnohem zajímavější byly úvahy které měl Komárek s Che Guevarou.. a tam šlo spíš o principy, hodnoty a smysl než o počty (byť se jím Komárek rozhodně nevyhýbal..) :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam