• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Já ke konspiračním teoriím vždy přistupoval střízlivě (nebo si to myslím).
    Teď ohledně 9/11 věříš vládě USA (tedy k té které nevěří většina obyvatel USA) ?
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    FIONOR: Můj odhad: Namáháš se proto, že je to dobré logické a rétorické/dialektické cvičení, ne kvůli protistraně.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NEKROMANT: potrefena husa? :) mel jsem na mysli spis GORGa, ale budiz
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Nevím jestli to bude mít překlad nebo titulky pro jazykové negramoty jako já :P
    On-line přenos přednášky prof. Chomského - Filosofický ústav AV ČR
    http://www.flu.cas.cz/cz/on-line-prenos-prednasky-prof-chomskeho
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: Ať ti udělám radost :)
    Žižek - Perverzní průvodce :: Videa a přednášky nejen o filosofii
    http://videafilosofie.webnode.cz/news/zizek-perverzni-pruvodce/
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: a kdy tu chemtrails či GMO padlo poprví? Nepíšeš tu náhodou o tom první? :) A Žížka sem tu dával já s tím že je proti NZP, ale klidně sem od něj něco šoupnu, pokud po tom toužíš.. A největší droga jsou pro mě moje vlastní myšlenky.. a těch je pořád dostatek :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Noam Chomskeho možná dostane otázku na "Basic Income".. (mám obavu, že ale zdejší většinové osazenstvo bude dávat palce dolu :D - ale zse by jím mohl být nějaký podle nich jistě pomatený anarchista jako je Chomský být ukradený :D
    Noam Chomsky — Hyde Park Civilizace — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark-civilizace/
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    jen si tak rikam, ze tu uz v souvislosti s NZP dlouho nepadla slova typu "chemtrails", "GMO", "NWO", "cipovani", "Bush" nebo treba "Zizek"... co se deje? dosly drogy?
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    NEKROMANT: Tak možná to nebyl Tůma, ale Vladimír Dlouhý? Už nevím.. :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: Tak najednou ta tvrdá data nestačí, ale jsou jen jedním z rozhodovacích elementů :P zajímavé.. Jo a komárek tehdy prosazoval více trhu a tržních mechanismů, přestože to byl komunista..
    Ale jo v té plánovací komise pozval Zemana, Klause i další dnešní úspěšné politiky kteří se ke komunismu moc nehlásí.. Vtipné bylo že na konferenci že tuším že Zdeněk Tůma tvrdil že Komárek nebyl komunisotu protože to byl slušný člověk :D :D - Prostě ten Prognostický ústav byl asi vážně ústav.. na tom se tu asi shodnem :D
    hovado jsem, ale nevím jak moc jsme vymaštěný :)

    O kterých datech ČSU se tedy bavíme? Jak/z čeho konkrétně interpretuješ snižování nerovnosti mezi lidmy?
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    FIONOR: mele patou pres devatou. lip nez ludwig van
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: V záhlaví je toto" Leonardo Plus ČRo Plus 1.3.2014 16:10
    V pořadu Leonardo Plus - cestopis hodnot jsme se věnovali ekonomii a jejím průnikům s dalšími obory. Marek Kuchařík do studia pozval ekonoma Tomáše Sedláčka.: flash, mp3"
    A Sedláček tam o tom co si psal hezky povídá.. Zpochybňuje to tvoje tvrzení že tvrdá data nejsou zatížená interpretací nebo metodikou.

    Mě ta postmoderní lehkost zpochybnit cokoliv a žer všechno je relativní občas také štve..
    Pokud by někdo rád o tomto fylosofickou přednášku tak tady :D
    http://www.mixcloud.com/GeneraceZ/soudob%C3%A1-levicov%C3%A1-filosofie-michael-hauser/

    Tak ten Komárek není ani tak krok stranou.. Přečtěte si ty rozhovory s ním.. On měl super paměť na čísla a proto měl takový úspěch v tehdejší plánovací komisi.. Ale když čtete co si dnes myslí o těch tvrdých datech.. psal že to byla ztráta času a energie.. že měl raději více času trávit chozením do parku :D
    Já ten rozhovor s ním najdu.. :)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    tezkej narez
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: ok a co s tím?
    .."získávají měřením nebo pozorováním"..
    .."tvrdá data, jasně definovaná a obvykle zatížená menší chybou (např. údaje o počtu obyvatelstva),"..
    Já teď dočetl knížku Valtr Komárek kronik zoufalství a naděje.. Tam ten plánovací úřad také pořád operoval s tvrdými daty.. ale mnohem zajímavější byly úvahy které měl Komárek s Che Guevarou.. a tam šlo spíš o principy, hodnoty a smysl než o počty (byť se jím Komárek rozhodně nevyhýbal..) :D
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: A která data a čí výklad je dostatečně tvrdý? Já jsem hodně postmoderní a nedělá mi také problém cokoliv zpochybnit, včetně tvrdých dat.
    http://www.mixcloud.com/GeneraceZ/soudob%C3%A1-levicov%C3%A1-filosofie-michael-hauser/
    Ze které statistiky si vyčetl to, že nůžky se uzavírají a né rozšiřují?:
    Statistiky | ČSÚ
    http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/statistiky
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    FIONOR: "Beru méně než si zasloužím za práci, kterou dělám. Slovy: dotohotinicneníšupáku."
    A proč to děláš? Trh nefunguje spravedlivě? Nejsi homo ekonomikus?

    FIONOR: Na základě takových věcí (suběktivní osobní pozorování, rozhovory s lidmy atd.) i těch tvrdý dat nashromážděných odborníky.. Jako je www.socialwatch.cz, články na internetu, knížky, brožůrky PŠA atp..

    Tak já formule a "vrcholový" sport nesleduji, protože mě nezajímá. Nesouhlasím s tím, že vypracovat nahoru se může každý.. Zase vycházím ze sociologů jako je Jan Keller, Potůček a jiní..

    Souměřitelný profi jezdec s Tondou se 120tkou možná může být, ale o nerovnosti bych se asi mluvit nebál...

    OMNIHASH: Mám pocit že jsem to sdělil srozumitelně. Nevím čemu naprosto nerozumíš. Chtěl si po mě, ať srovnám 2 myšlenky.. jedna byla příkladem- přirovnáním nesouměřitelnost (a případná ne/motivace tuto nerovnost nížit) a druhá NZP jako takový (nějaký pokus o hledání sponzora). Takže tam o podobnost /srovnání šlo od začátku..
    A já jsme poukázal na to, že pokud NZP nebude zavedeno, tak podle mě pokud ten problém existuje (což je předmětem sporu) tak problém sám nezmizí, ale bude trvat dál..
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    NEKROMANT: naprosto nerozumím, co se snažíš sdělit
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Práce vs kapitál se dá chápat i jako rozpor reálná ekonomika vs spekulativní finanční sektor...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    OMNIHASH: a ? Myslíš že s případným neúspěchem NZP zmiznout (pokud tedy existují) nerovnosti a nesouměřitelnost.. viz keller.. A nejde jen o Práce vs kapitál ale i rozdíly mezi platy zaměstnanců atd..
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    NEKROMANT: Pokud v tom chceš pokračovat, tak sponzor, který ti koupí stíhačku možnost sehnat nemáš (žádný v tom nevidí zisk nebo užitek) :D prosím srovnej s myšlenkou NZP

    NZP by mohl zabránit rozpadu společnosti a zachovat kapitalistický systém bojem k světovému míru
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam