• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    KAI: takze ted maj lidi dobry charakter?
    Myslis, ze chudoba a hmotna nouze prospiva charekteru?
    Pokud NZP by melo kazit charakter, tak potom kazi charekter socialni davky, a duchody, je to tak?
    Jak konkretne tobe by NZP zkazilo charakter?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAI: jenom drobný upozornění - zdroj je daily mail, který rád ukazuje jen sociální případy, na kterých je vidět, že si za svoji situaci opravdu mohou sami. Momentálně byly v UK škrty v sociální oblasti, a zasáhli především lidi kteří být zasaženi neměli. Pozor, nejsem zastánce štědrého přerozdělování... z jistého důvodu jsou sociální dávky adresné. (Což NZP není)
    KAI
    KAI --- ---
    JUNIPETRUS: londynska zkusenost me hlavne naucila prirozene pospolitosti a nutnosti si pomahat. Umet se ukromnit, kdyz je potreba, makat, nebat se jakekoli prace, ktera te kratkodobe udrzi nad vodou a ze ktere se prehoupnes na dalsi vetev. Naucila me nechat si pomoct, projevit vdek, pecovat o svoje pratele, nebyt sobecek, co porad mysli jen na sebe, umet si nepodminene urvat od huby, kdyz druzi potrebuji pomoct.

    Kolikrat jsi treba u sebe doma, v pokoji, nechal nekoho zadarmo bydlet, protoze nemel kam jit, i kdyz to znamenalo, ze si budete slapat po hlave? Delil ses s nim o jidlo? Kolikrat tohle nekdo udelal pro tebe? Protoze to je prirozenej altruismus, starat se o konkretni lidi v tvym okoli v konretni cas, budovat si dlouhodobe takovy vztahy, kde je sance, ze by ti ty lidi pomohli, kdyz bys byl v nouzi, cili nesrat na svoje pratele, udelat pro ne nezistne taky nekdy neco.
    Ne ze ja budu vynucene nekam posilat balik penez a nejakej neznamej lempl, kteryho ja ani nemam pod dohledem, abych ho vykopala na pohovor, si pujde nakoupit do samosky kupu sracek. To neni altruismus, ani pomoc druhym, to je vykoristovani, je to nevychovny a ja to nehodlam v zadnym pripade podporovat.
    KAI
    KAI --- ---
    JUNIPETRUS: myslim si ze NZP lidem kazi charakter
    KAI
    KAI --- ---
    JUNIPETRUS: jo, tys to tam zkousel?
    to nicmene vubec nebylo podstatou prispevku, smoulo. podstatou je, ze at uz v Londyne ci v Horni Dolni, kdyz nemas prachy, tak si nekupujes takovou kupu zbytecnych sracek "na jidlo".
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    KAI: takze, v jak se divas na NZP v souvislosti se svoji londyskou zkusenosti?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    KAI: byt v Londyne bez penez, je uplne to same, jako byt kdekoliv jinde bez penez.
    KAI
    KAI --- ---
    KAI: sorry typos... *v samosce zahledela
    KAI
    KAI --- ---
    Mohu vas vsechny ubezpecit, ze kdyz jsem byla v prubehu sveho nekolikaleteho pobytu v UK v Londyne nucena kratkodobe vyjit s £5 na den na jidlo + pripadnej kredit na mobil (kazda minuta draha!) a dopravu (predrazena!!) - to pouze v zajmu rychleho nalezeni si nove prace - NIC z toho, co lze zde videt na obrazku u pani, byste u me ve spizce nenasli. Proc? Je to kupa predrazenych uplne zbytecnych mrdek, ktery nemaji se stravovanim se zakladnima potravinama, kdyz nemate zadny prachy, vubec nic spolecnyho. Prekvapive.

    Zrovna na ty cokoladovy fingers si dobre vzpominam, jak jsem se jednou takhle v samozce zahladela, ale to bylo uplne unreal, luxus, na ktery nemas, pac si potrebujes koupit mliko, jabko a ovesnou kasi, to vyjde na spoustu snidani ;) Tento obrazek je vysmech komukoli, kdo nekdy zkusil byt v Londyne chvili bez penez :D

    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Nová publikace

    Časopis Fórum sociální práce 1/2014
    Téma: NEPODMÍNĚNÝ ZÁKLADNÍ PŘÍJEM

    Diskuse a polemiky, Pár slov úvodem / Anna Šabatová
    Nepodmíněný základní příjem a práce / Marek Hrubec, Martin Brabec
    Všeobecný základní příjem není podporou lenosti, zahálky a
    příživnictví / Michael Kroh
    Jak ocenit neplacenou práci? Feministický pohled na nepodmíněný
    základní příjem / Zuzana Uhde
    Nepodmíněný základní příjem - od vize ke společenskému konceptu /
    Alena Wágnerová
    Politika, která se nás týká. Sociální služby dnes a zítra / Igor Tomeš

    Fórum sociální práce 1/2014 - | Knihkupectví Karolinum
    http://www.cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.jsp?include=podrobnosti&id=238508
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    FIONOR: Z toho co jsem koukal, tak nejvíc směrodatný odhad by asi byl tenhle, když to dává universita svým studentům pro představu:
    Sample budgets - Student home, The University of York
    https://www.york.ac.uk/students/housing-and-money/financial-support/budgeting/budgets/#tab-4
    případně pár let staré:
    How much do things cost in England?
    http://resources.woodlands-junior.kent.sch.uk/customs/questions/cost.html
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    FIONOR: A tu větu dokončí tím, že musí vyžít s 20 000 £ na rok.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    _BENNY: Spíš by měli jejímu partnerovi přispívat na bordel.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NEKROMANT:

    Tvrdí, že zdravé potraviny sú drahé a preto sa musí pchať lacným jedlom, z ktorého priberá | Zahraničné | TVnoviny.sk
    http://www.tvnoviny.sk/...e-potraviny-su-drahe-a-preto-sa-musi-pchat-lacnym-jedlom-z-ktoreho-pribera
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    nabizi mi tu ze mi vytrhne zub, je tu uplatek kdyz mi nic nedava ale bere ?


    to je studnice moudrosti todleto.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    nabizi mi tu ze mi vytrhne zub, je tu uplatek kdyz mi nic nedava ale bere ?


    to je studnice moudrosti todleto.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR:
    Hodnotna prace to neni. Hodnotu maji ty penize, ktery ten dotycny co kope tu jamu, za vykonani zbytecne prace obdrzi.
    Ale jinak muzem rict, ze hodnotu ma i to kdyz nekdo neco nedela. Napriklad nekdo zaplati policajtovi, aby mu nevypsal pokutu za prekroceni rychlosti.
    Jinymi slovy lze rict, ze "penezni" hodnotu ma "pro nekoho" cokoliv, za co je ochotny zaplatit.
    Treba nejaky obraz.
    Nebo si nekdo ceni lidske dustojnosti, nekdo treba zaplati za to, aby nikdo nemel hlad, a nemusel treba loupit.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    neco k zamysleni z druhe strany mince aneb o "reseni" krize v USA

    Jak bankéři dávají zbohatnout bohatým - Echo24.cz
    http://echo24.cz/a/iUzjM/jak-bankeri-davaji-zbohatnout-bohatym
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    GORG: peníze = prace, pak nedává smysl. Jaké hodnoty vzniknou vytvořením nepotřebné prace?

    to ze nektera prace ma nulovou hodnotu neporira cely zbytek te rovnice.
    to byl hodne slaby argument.
    GORG
    GORG --- ---
    XCHAOS: Jo, když se odmítají zrušit některá místa z důvodu zvýšeni nezaměstnanosti, a stát znevýhodňuje male podniky, protože ty velké vytvoří v regionu "mnoho" nekreativnich pracovních míst (defakto otrocinu, Amazon kupříkladu) , tak se zda, ze nejenže něco nehraje, ale taková hra ani není rovná.

    ZP s tím nutně nesouvisí, ale peníze = prace, pak nedává smysl. Jaké hodnoty vzniknou vytvořením nepotřebné prace? A jaká je v tom motivace...

    Tady někteří argumentuji dost v paradigmatu, kde je na vlastni sny a ambice - vnitrni motivaci rezignovano. Takhle vyhořely člověk asi skutečně obtížné bude hledat vnitřní motivaci, když bude mit prachy zdarma.
    Jako rodiče , kteří na moje chutě a i proběhlé experimenty v podnikání koukali velmi negativně. Tak to vidí asi většina. Rezignovat a byt rad, ze máme alespoň nějaké svobody .
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam