• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SHEALA: me by spis zajimalo jestli si uvedomujes, ze sis vytvorila blud, ktery povazujes za pravdu. Uvedomujes si to? Mas z toho nejaky pocity?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    NEKROMANT: nechapu jak benny muze tvrdit, ze Maly toho moc nema:-))
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    NEKROMANT: myslím že všichni jak tady jsme, se máme až moc dobře, když si můžeme dovolit pracovat pro radost a ne abysme umřeli hlady. Ale nechce se mi vytahovat zemědělce z doby trojpolního systému.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    NEKROMANT: Nadruhou stranu, pokud predpokladem vetsinove shody na NZP, aby kazdy prijemce musel hnout prstem, tak si myslim, ze by na to slo pristoupit:-) A budou vsichni spokojeni.
    Sice to je byrokraci a naklady navic, ale proc ne.
    Bude urad, lidi tam prijdou, hnou prstem, urednik by si to natocil, zadokumentoval a lidi dostanou NZP. Mozna by to slo vyresit po internetu, online po skypu.

    A jestli me nekdo chce rict, ze z toho delam frasku, tak to se myli. Pro me tim tito lide vytvari hodnotu, kterou ocenim.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: Tak Libor malý měl majetku asi dost. Vytvořil a prodal portály jobs.cz a prace.cz.. :) A Tomáš Hajzler pracoval v bance :) Ale něco na tom je.. Ti kdo hovoří o dávání často majetek moc nehromadí :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    DANYSEK: Podle Jana Kellera na tom rentiér už na tom není tak dobře jako podnikatel. Více riskuje a má menší výnosy :)
    Nevím jestli to bylo v tomto videu:
    Jan Keller - Život nad pomery
    http://www.youtube.com/watch?v=ttUjrUE9na0
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: kdyby lidi nevideli jine vychodisko, tak davno maji v parlamentu majoritu stany, ktere NZP hlasaji. Cimto, ze tam nejsou? :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JUNIPETRUS: hele, označením za blázna, to mě spíš teší. Ale nechcu zas brát bláznům jejich identitu.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SHEALA:
    Me mas rada jako celek? Jak souvisi emancipacni usili s tim co ti na me vadi?
    Co je ti do toho jak ja ziju.

    A vidis to je presne ten priklad chimericke predsudku, ktery te zotrocuje.
    Ty me neznas, nikdy jsme se nevideli. Nikdy jsem ti o sobe nevypravel, ani tady o sobe nevypravim.

    Presto rikas, ze jsem se neodmotal z pece rodicu. Proc to rikas? Stejne se chova i benny.
    Vzdyt to neni prada. Jak te muze vytacet neco neni pravda?

    Promin, ale vzhledem k tomu vsemu, te povazuju tak trochu za blazna
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    proc o davani nejvice hovori ti, kteri sami nic nemaji?
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    SHEALA: http://denikreferendum.cz/clanek/13196-deprivatizace-spolecnosti
    _A5_: Já myslím že to je v pořádku. Je fajn že si nekladeš malé cíle a nespokojíš se s nějakými drobnými.. a tím že už si sem vyjádřil co chceš si hnul prstem :)
    Termín nemakačenko je pro mě nějaká abstraktní blbost :) .. podle mě je fajn každá práce která ostatním neškodí a někdo jí dělá protože chce a není k ní nucen (nedělá jí protože musí). Je lepší nic nedělat než dělat nucenou práci za trest. Odměny za práci by také neměli být hlavním důvodem proč někdo práci dělá.. je to prostě málo :)
    Tomáš Hajzler a Libor Malý - Rozhovor nejen o dávaní:)
    https://www.youtube.com/watch?v=GFDB_t9GfLY
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JUNIPETRUS: super, to už dělám. Chápeš, já tě jako celek mám ráda, mě jen vytáčí, že ses ještě ve svejch x letech nedokázal odmotat z péče rodičů...
    GORG
    GORG --- ---
    PHAILO: a pro tebe opustit arogantni ton ci si za svym stat

    Pokud stavis zasadni cast sve teze na svych domnenkach (ktere prezentujes jako fakt), nemas obavy, ze podlehas svemu reality tunelu prekrucovanim skutecnosti?

    Kde jsou sysifosci ted? Vedecka metoda vylucuje zanedbani nejakych cisel (subjektivni odhad nam sedi,cemu verime .. hura!)

    Ta debata zde se povetsinou toci od teze, ze velka cast populace pracovat nechce. Ale neni to nicim podlozeno. To ti nevadi?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    SHEALA: Jakého...?
    Že ty dávky jsou tak často zneužívány, že se vymýšlí stále nové a nové proti-zneužívací mechanismy, které jsou ale stále o krok pozadu a reálně vadí jen těm slušným, co se krátkodobě (často 1x v životě) propadnou...?

    Je to smutné, ale jinak to s ohledem na okolnosti nejde... :(
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    JUNIPETRUS: jo, to je dobra rada... zbav se svych predsudku... zbav se zavisti a nenavisti... tedy prestan zavidet bohatym a udelej neco sam pro to, abys ses mel lip - nestuj s natazenou rukou u okenka s tim, aby ti bez jakekoliv prace davali penize :-)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SHEALA: prozdradim, zbav se svych predsudku, divej se na svet vlastnima ocima, zbav se zavisti a nenavisti, nauc se mi rada lidi jako celek
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JUNIPETRUS: bych se taky chtěla emancipovat, ale von neprozradí svý know how
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SHEALA: tajemne:-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JUNIPETRUS:
    JUNIPETRUS:
    JUNIPETRUS:

    co beres za drogy? ja chci taky!
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JUNIPETRUS: emancipacni proces probíhá jak?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam