• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK: Jo. Jedinou podmínkou je nemít příjmy, takže to není přímo NZP - nepodmínné je přiznání té dávky, ale má tomu NZP dost blízko. Něco, co by mohlo posloužit jako mezikrokový experiment.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GORG: tak jako, urcite nemusis platit najemne za luxusni petipokojovy byt u Prazskeho hradu a k veceri se cpat kaviarem, hovezimi steaky atd ;-) Proc by na tohle stat prispivat mel? Proc by mel prispivat na pozitkarstvi jednotlivce, kdyz jsou existuji investicni moznosti uzitecne pro vetsi skupinu lidi?
    Zivotni minimum rozhodne nepokryje naklady bohemskeho zivota. Pokud jej chces zit, smir se s tim, ze musis makat :)
    GORG: nebudu se opakovat, proste vicekrat... :) Ne, ono to nebude vybizet k podvodum... zrovnatak jako vybizi k podvodum dnesni system, ale porad tu je ta otravna byrokracie, co to brzdi ;)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Takže NZP na požádání.
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK: Je podmíněno absencí příjmu. Tedy klasické životní minimum, co je teď s tím rozdílem, že je BEZ posuzování nároku.
    GORG
    GORG --- ---
    DANYSEK: Jak vícekrát?
    GORG
    GORG --- ---
    DANYSEK: Nic ti nebrani si penize normalne vypujcit jinde a nasledne pujcku splatit.
    Hehe jasně. Dobrý nápad :-) Takže po roce už to mám všechno skoro splacené teď.

    Ale proč ti to nemůže dát stát? Dokonce se tu vedla argumentace, že životní minimum se nevydobije od státu leda blbec.

    Příčiny finanční tísně jsou typicky v neškodné nutnosti každý zasraný měsíc platit nájem a potraviny? :-) Jaké tedy utrácení bez rozmyslu? Zase moralizujeme, že ten člověk nejdřív ať pozná peklo a pád na dno a spaní na laviččce v zimě, jaké je to se nemýt atd. aby už se ho báli i potenciální zaměstnavatelé, aby teprve slavnostně dostal 3500 ? :-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GORG: ...a jaky je rozdil mezi clovekem, co obchazi system pro vyplatu NZP tak, aby ziskal castku vicekrat... a treba dealerem drog? :-) Oboji v konecnem dusledku zajisti slusny zivot, ne jen prezivani...
    GORG
    GORG --- ---
    HUGO: vzorec čeho? těch nákladů? nebo kde ty prachy vzít?

    btw nepočítal jsem do toho, že ti, kteří pobírají příspěvek v nezaměstnanosti by samozřejmě životní minimum nedostávali. těch 20 mld je myslím spíš pesimistické číslo než naopak
    GORG
    GORG --- ---
    DANYSEK: Jestli ti stačí přežívat... :)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Dokud máš majetek, tak nejsi ve finanční tísni.
    To by sis pak mohl nakoupit hromadu kravin a tvrdit, že nemáš žádné peníze a máš nárok na životní minimum.
    Trochu nonsense, ne?
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Tak je to životní minimum podmíněné, nebo nepodmíněné? Máš v tom dost bordel.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GORG: Nic ti nebrani si penize normalne vypujcit jinde a nasledne pujcku splatit. Pokud si chces drive ziskany majetek teda stuj co stuj ponechat a jsi zrovna v nouzi. Moznosti je vzdy vice ;-) Je potreba se zamyslet nad tim, jake jsou priciny tve financni tisne - pricinou muze byt tve nezodpovedne utraceni... ty jen chces, aby nekdo za tebe resil dusledek toho, ze ty utracis bez rozmyslu :-)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    DANYSEK: S utracením peněz v řádu miliard bych asi měl problém.
    Chvíli.
    Než bych nastudoval, jaké věci jsou možné s takovými částkami.
    Takže máš v zásadě pravdu. :)
    HUGO
    HUGO --- ---
    GORG: nepodléhejme šálivé touze přesně si vzpomenout co bylo napsáno před chvílí, radši si to dohledejme

    "...Už když jsem tu psal, že nepodmíněné životní minimum, tak to prý prý taky nešlo ani finančně utáhnout to dávat nepodmíněně. Spočítal jsem, že by stačilo zrušit jeden úřad, který vznikl v roce 2011 - tedy to bez něj šlo i předtím, ne? (Konkrétně mi jde o Generální finanční ředitelství založené v roce 2011). Popsal jsem, kde na to vzít peníze, spočítal jsem to. [ GORG @ Nepodmíněný Základní Příjem ]

    to mi vyslo na nejakych 20 mld. Kc [ GORG @ Nepodmíněný Základní Příjem ]

    takže nepodmíněně (tj. bez nějakých podmínek, třeba absence příjmů) v celkových nákladech 20 mld. saturovaných (rozpočtem jednoho úřadu) ve výši 9 mld.
    hele jediné co mě zajímá je ten vzorec :)
    GORG
    GORG --- ---
    DANYSEK: To jsou třeba věc, který už si měl.
    Jde o to, že si dočasně ve finanční tísni.
    Nechceš se kvůli tomu stěhovat, rozprodávat majetek, a čekat až si úřad všimne, že si už v absolutní prdeli, aby ti už konečně ty prachy dal.
    Ty možná už totiž během pár měsíců už tu pomoc potřebovat nebudeš, ale v tý chvíli přestože to třeba neutáhne ani níjem, ti může těch pár tisíc rozhodně pomoct.
    )
    Ty mluvíš myslím úplně o něčem jiném. Kdo jednou utrácel, ať to nejdřív pěkně všechno rozprodá. (a) ať jde aspoň zametat, a prokáže snahu, a pak mu ty peníze možná na ten další měsíc dáme. Kolik jen se utratí na tohle posuzování by mě zajímalo. Mám obavu, že ta částka je v těch nákladech na úředníka možná vyšší než, o kterou se jedná.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GORG: a proc by pak chodili do prace? :) Nebude lepsi drepet doma a vymejslet, jak se systemem vic vyjebat? ;-)
    GORG
    GORG --- ---
    HUGO: ano já si to dobře vzpomínám, že to bylo kolem 10 mld. Můžeš si tu ten výpočet dohledat.
    Psal jsem, že zrušíš GFŘ a plus ještě nějakou jinou pitomost. (myslím tím úřad)

    Vycházel jsem z počtu nezaměstnaných myslím. Částka těch 3500 nebo kolik. Proč počítáš do výpočtu celou populaci ČR mi uniká? Jakože celý zbytek populace ČR dá výpověď, aby mohli pobírat životní minimum? :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: kurva chlape, tesat do kamene a do zahlavi... OBJEV STOLETI! :P
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GORG: no kdyz chces utracet prachy (za auto, audioaparaturu), tak si je taky musis vydelat :) Utratit libovolne mnozstvi penez neni zadne umeni.
    GORG
    GORG --- ---
    PETER_PAN: Jo. Přesně tak.
    Takže bych na něj měl nárok třeba já předloni :) Aniž bych musel rozprodávat svou audioaparaturu nebo já nevim auto. Já jsem teda zažádat nezkoušel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam