• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    já si počkám po těch zkouškách. Jsem zvědav na ty jeho výpočty.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: jasne, podle tve bramboracky je ZP jednou jenom vyplata, jednou socialni davka, jindy kombinace vseho dohromady... :D Myslim ze nejlepe tve vnimani ZP vystihuje nasledujici video :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Zase meles z cesty...

    Ja v tuhle chvili vubec neresim, kde na ZP vzit, jen tu a tam popisuji jiz existujici formy ZP. Tot vse...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: myslim ze v kontextu topicu je kazdemu fuk, co kde delas. Diskuze nad paragrafy ma toliko za cil porovnat prijmy a vydaje v ramci soucasneho systemu s plosne vyplacenym NZP (vc. stanoveni zdroju, kde na to chces vzit). Zatim jen nahodile strilis mozne teoreticke zdroje (navic zpravidla ty, co jsou z pohledu naroku na plosnou univerzalni vyplatu s prihlednutim k pozadavku snizene/nulove administrativy smesne male). Ale ucelene dopady zmen vlastne zhodnocene nemas - jen strilis od boku diky sve zapsklosti spojene s agendou hmotne nouze (jez az tak moc nestoji)...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Tak uplne jako Tonda Blanik nejsem, ale piju dost kafe s odpovidajicim mnozstvim vody a soucasti moji prace je kontrola klientu u nich doma...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: takze bud furt seres nebo jezdis cely den v tramvaji :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: to tady opakovane predvadis, jak furt nemas cas :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Opakovane jsem Ti psal, ze to casove dost nedavam...
    20-26.6. mne cekaji zkousky a obhajoba absolventske prace.
    Takze primarne se musim perfektne naucit obcansky zakonik, trestni zakonik a OSŘ, na ostatni zakony ted nemam cas...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: tak si sedni, nastuduj platnou legislativu, identifikuj vsechny relevantni paragrafy ke zruseni a sepis paragrafy nove ;-) Jinak jen zvanis.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Je to ZP - pro cast osob. Tedy jedno z tech "dilcich ZP", ktere bych rad sloucil do jedine davky...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FARFELOO: a nebylo to spis o tom, zes neco odvedl normalne na zalohach a pak ti vraceli preplatek...? To bonus neni - preplatek se normalne vraci...
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    DANYSEK: Nevím. Teď už dítě mám, ale když jsem během školy pracoval na půl úvazku, tak mám pocit, že jsem taky dostal něco zpátky... Už je to nějakou dobu a nějak mi to splývá, tak se kdyžtak omlouvám...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FARFELOO: Podle paragrafu 35c tezko. Celou dobu o jinem neni rec.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    DANYSEK: To není pravda. Bonus dostaneš i bez dítěte. Ale nižší.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: Ja vim, neumis cist, a zjevne ani neudrzis kontext debaty :-) Bavime se stale o danovem bonusu. A nemuze to byt z definice ZP, kdyz prerekvizitou je mit dite na to, aby ti danovy bonus byl vubec priznan.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Ja uz se v tech Tvych blemtech zacinam ztracet... Skaces od pojmu k pojmu...
    Ale s tim, ze "danova sleva na vyzivovane dite" je formou pridavku na dite (coz je dalsi dilci ZP), souhlasim.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: ne, nema ho kazdy s narokem na slevu na poplatnika - ale jen ten kdo ma vyzivovane dite. Je to technicky vzato jina forma pridavku na dite, nic vic.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    COMODOR_FALKON: Super, díky za pojmenování toho, co by to mělo být! V tomto případě rozumím tomu jaké adjustace si představuješ.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Adresnost danoveho bonusu je zanedbatelna...
    Ma na nej totiz narok kdokoliv, kdo ma slevu na poplatnika vyssi nez dane a vydelal si aspon 60k rocne...

    Take nevim, co tu blekotas o "pouziti na NZP", kdyz sleva/bonus uz druhem ZP jsou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam