• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MANFRED: uhlí se krade tak, že na Donbas pošleš dobrovolníky :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Právě jsem pod vlivem jednoho teledementního telefonátu dospěl k osvícení, jak zafinancovat základní příjem totalitně, korporátně, mimodaňově a zcela liberálně-dobrovolně.

    Měl by existovat fond, do které by příspívali všichni, kteří nechtějí dostávat telemarketingové obchodní nabídky (což je forma somrování non-plus ultra a na rozdíl od přímočarého somrování navíc neupřímná!). A z tohoto fondu by se vyplácel ZP všem, kteří prokazatelně nepracují v žádné telemarketingové firmě. (pokud by to ovšem někdo porušil, následoval by doživotní blacklist a nikdy by už ZP nedostal)

    Výše "výpalného" do tohoto fondu je jiná otázka, ale věřím, že by se to časem ujalo na bázi dobrovolnosti. Lidi, co by nemuseli odpovídat na telefonáty telemarketerů, by na volném, jen málo zdaněném trhu, vyprodukovali tolik hodnot, že by se rádi plácli přes kapsu.

    Jednoduché jak facka. Souhlasím se státem - stát postupně odumře a nahradí ho progresivnější obchodní modely...
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    a tohle znate?
    Will Robots Take My Job?
    https://willrobotstakemyjob.com/
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JIMIQ: no nevim, ale to videjko na me pusobi jak videjko ze hry pro desetilety holcicky.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Jo, prvni video kterym me kurzgesagt zklamali :-/
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    výborný video; UBI bude následovat, nicmene toto je pekny uvod do toho proc UBI bude davat v dnesnich podminkach smysl vic nez kdy jindy
    The Rise of the Machines – Why Automation is Different this Time
    https://www.youtube.com/watch?v=WSKi8HfcxEk
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RAINBOF: budes si je povinne muset kupovat... :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    takze nakonec to zaplati ekonomove z prodeje knih ? to se mi nejak nezda...
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    VYHULENY_UFO: Zlý kapitálisti a jiní obvyklí nepřátelé světového pokroku, přece. Neobyčejně to nastartuje prosperitu. Zvláště u firem, co se zabejvaj mizením firem do přátelštějších destinací. Akorát uhlobaroni by to měli blbý, uhelný zásoby se stěhujou blbě, ty prachy nainvestovaný do ekologů za to, že jim zachránili byznys a teď tohle :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OLDASADLO: no jasne, napriklad ten, ze davat kazdymu 3000kc nzp je nesmysl, ktery oceni hlavne zeny na materske, duchodci a invalide, kteri si proste budou muset jit privydelat, aby se uzivili.
    OLDASADLO
    OLDASADLO --- ---
    VYHULENY_UFO: podpořený věru neprůstřelnými argumenty.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OLDASADLO: to tam nepisu, pouze konstatuji jasny fakt.
    OLDASADLO
    OLDASADLO --- ---
    VYHULENY_UFO: lol, já už jsem se bál že nedojde na "prostě proto".
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OLDASADLO: no a cemu nerozumis v tom blogyskovy prispevku? jakykoliv nepodmineny prijem nebude fungovat a skonci totalnim krachem spolecnosti.
    OLDASADLO
    OLDASADLO --- ---
    JIMIQ: dobrá, pokud teda ani doporučení od světových autorit v příspěvku níže jsou nedostatečná reference, tak by mě zajímalo, jak si teda ty vybíráš literaturu, ze které čerpáš?

    VYHULENY_UFO: nu, se vraťme do doby kolem poledne a přečtěme si s porozuměním příspěvek na blogýsku.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    OLDASADLO: já nemám nic proti knížkám, mám něco proti argumentu "tenhlecten napsal knížku a prodal X set tisíc kousků, tak má asi pravdu"
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OLDASADLO: ne neni je zbytecny cist, ale je nutny rozumet tomu co ctes. takze se vratime zpet do cech k matematice a zakladnim poctum a zakladni nepodminene otazce: kdo to vsechno zaplati?
    OLDASADLO
    OLDASADLO --- ---
    JIMIQ:
    VYHULENY_UFO: tak v tom případě je asi zbytečný ty knížky číst a asi i psát, co? zvlášť když je to téma na úrovni kuřecích kůžiček, ve kterým si vystačíš s vlastním selským rozumem. cyve, intenzivní.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OLDASADLO: hele, knihy prodava kdekdo.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    knihy prodává i Láďa Hruška, to bych jako argument k čemukoliv fakt neuváděl :o)

    "proč by měli občané doplácet na hospodářské výsledky, když na ně mají individuálně naprosto nulový vliv?"

    kdysi lidi hromadně chcípali na choleru a tyfus, dneska se všichni mají jak prasata v žitě...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam