• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
  COMODOR_FALKON
  COMODOR_FALKON --- ---
  DANYSEK: Technicky vzato má Roland pravdu…
  Reálně tu máme systém, který Tě nutí zvolit si stranu jako zástupce. Stranu, ne konkrétní osobu. Lze maximálně lehce změnit výběr v rámci nabídky (kandidátky) předložené Stranou (skrze kroužkování).

  DANYSEK: API…? Pro databázi obsahující spoustu senzitivních dat…? Jsi to přehnal s LSD, ne…?
  Buď rád, že to není AirGapped…

  A ne, zjevně nechápeš, že v prostředí ovládaném výběrky nemůžeš dodavatele jen tak přimět k dodělání dodatečné kompatibility s konkurencí, zvlášť když se třeba intenzivně snaží o přesný opak, aniž bys mu zaplatil - což nemůžeš, pokud to není explicitně v rámcové smlouvě, aniž by to vedlo k soudu s konkurencí…
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  ROLAND: jo, takze kdyz ti do bytu nekoho ciziho nastehujem - protoze sezname ze mas byt pro sebe moc velkej - budes s tim v pohode? :D
  ROLAND
  ROLAND --- ---
  VYHULENY_UFO: Tak jistě, tehdy chybělo něco a teď chybí zase něco jiného. Nevnímám v tom až takový diametrální rozdíl, i když vnímám a vím, že ty rozdíly tu jsou.
  Tehdy jsem to bral řekněme jako převlečení kabátů a pokud nespadáš do jedné z těch skupin co ten kabát převléknout může, tak pro tebe nic moc nemění. Jedna velká kašpariáda.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  ROLAND: pred Sametem nam chybela svoboda. Kvuli ni se cinkalo klicema. Treba i kvuli pravu svobodne odjet kdykoliv kamkoliv.
  ROLAND
  ROLAND --- ---
  DANYSEK: Samozřejmě že Demokracie o tom není, ale většina lidí si to plete. Já se s tím prakticky potýkám už více než 17 let, kdy se na mě kde kdo ohání/ěl, že má („zná“) svá práva, ale když zmíním něco o povinnostech, často pak začnou být...

  I právo provozovatele-vlastníka není neomezené a v určitých případech se musí podřídit jinému právu. Pokud to neudělá, pak může dojít třeba k těm částečným nebo úplným řekněme vyvlastněním či nuceným odkoupením.

  Neposuzuj mě dle sebe. Věk neznamená univerzální stejný stav. V tomhle ohledu jsem měl a mám v tom docela jasno. Po věcné-hmotné stránce řekněme že jsem asi moc nestrádal? To co chybělo nebo chybí si za prachy stejně nekoupíš. A ne nebyl jsem žádný prominent apod.
  JIMIQ
  JIMIQ --- ---
  Kapitalismus/socialismus a demokracie/autokracie jsou jablka a hrusky
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  ROLAND: Demokracie ale opravdu neimplikuje, ze si na cizim majetku (serveru) budes placat co se ti zlibi :-) To mas ponekud pomatene. Ale nic ti nebrani provozovat server vlastni a placat si tam nesmysly dle libosti (a samozrejme taky nest naklady s tim spojene).
  ROLAND: to je ale pravo provozovatele... urcovat pravidla hry na jeho vlastnim piskovisti. Ber, nebo nech byt... mas moznost se svobodne rozhodnout, jestli na dane podminky pristoupis ci nikoliv - nikdo ti nestoji s pistoli u hlavy.
  ROLAND: no ve trinacti jsi z toho fakt mel rozum... predpokladam, ze nejvetsi tvoji starosti byl leda tak nedostatek bananu a mandarinek :D
  ROLAND
  ROLAND --- ---
  VYHULENY_UFO: Máš na mysli ty pravidla, které se x krát měnili a stále mění? A když by současné pravidla byly už tehdy, že by je někdo odsouhlasil a dnes kolikrát v určité podstatě nemá moc na výběr?
  ROLAND
  ROLAND --- ---
  To proč jsem ve 13 necinkal na Václaváku klíčema, nebylo že bych podporoval nebo schvaloval minulý režim, ale protože jsem se obával toho kam to povede.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  ROLAND: nevidim, ze by te nekdo blokoval. meles zcela svobodne nesmysly.
  jako jsou platformy, kde musis dodrzovat nejaky pravidla a za jejich poruseni muzes o ucet prijit, ale ty pravidla odsouhlasis pri registraci, zejo.
  ROLAND
  ROLAND --- ---
  VYHULENY_UFO: Ne, nemůžeš, jen klasicky sám pro sebe a ideálně aby to nikdo neslyšel. Na internetu a některých jeho oblastech ti to buď ani nepovolí a nebo tě rovnou zablokuje a vyškrtne.
  Těžko říct v čem žijeme. Viděl bych to na mix kapitalismu říznutý nějakým socialismem a narůstající totalitou.
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  ROLAND: och, kdyz to rikas ty, tak to bude zcela jiste pravda! :D Co tam mas dal? ;-)
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  ROLAND: a v cem teda podle tebe zijeme? vzdyt muzes zcela svobodne a demokraticky blabolit co chces, klidne i nesmysly na entou.
  ROLAND
  ROLAND --- ---
  DANYSEK: Ne nežijeme! Už si to kurva zapamatuj! A s tím omíláním minulého režimu a přirovnávání mě s ním táhni taky!
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  ROLAND: no, jediny pomateny jses tu ty... V demokracii zijeme - nebo snad chces tvrdit, ze CR ridi nejaky samozvany diktator? :-) To, ze volby nevyjdou podle tvych predstav fakt neimplikuje absenci demokratickych procesu. Tve texty jsou nejaka fantasmagorie o cyklickem systemu, ktery (???) magicky spasi svet. Trosku temi kecy pripominas Klemu Gottwaldu... akorat tobe to ocividne nikdo nezere :-)
  ROLAND
  ROLAND --- ---
  DANYSEK: Promiň buď já nepíšu dost jasně a nebo ty zkrátka nerozumíš významu textu. A na tenhle zbytečný trotling nemám náladu.
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  ROLAND: nikoliv - i v ramci RVHP dochazelo k centralnimu planovani... :-) A nefungovalo to samozrejme ani v CSSR.
  ROLAND
  ROLAND --- ---
  DANYSEK: Ty si stále pleteš pojmy i dojmy. V RVHP jsme nebyly nic jiného něž kolonie, dobité území pod kontrolou silnějšího. Takže samozřejmě že to nefungovalo. To nebyl žádný cyklický systém i když se snažil tak vypadat.
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  ROLAND: cece, nechces se odstehovat do Ciny? Zda se, ze pro tebe by to tam byla zeme zaslibena... :-) Stato coby model vyspeleho rizeni... no, jak dopadlo centralni planovani v cele RVHP ale taky vime :D Vime, ze to proste nefungovalo.
  ROLAND
  ROLAND --- ---
  DANYSEK: Omyl znárodnění běží neustále a to i v těch jak by si ty nazval vyspělých státech.
  Ten státní sociální systém je totiž nutný a potřeba a je také považovaný za jednu z měrných hodnot vyspělosti společnosti.
  To co tu bylo, nebylo to co si myslíš že bylo. Je to stejný omyl jako neustálé vykřikování cosi o demokracii, které ale je málo kdo schopen.
  Ano, možná se nedožiju toho co očekávám že bude velice pravděpodobně následovat. Ale kdo ví? Predikce jsou složité a záleží z jakých dat vycházejí.