• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: já jsem primitiv. když si můžu konpout, tak si kopnu :-D
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Není to zbytečné? Všichni rozumíme už tomu předchozímu Tvému příspěvku... :-)
    FIN
    FIN --- ---
    buďme upřímní:

    III.
    Tak rád bys ji hnal

    Tedy ženeš ji kolem stolu

    Nebrání se
    Sama vyhrne si sukni:

    Jak potom pokračovat v odmítání
    Když druhou rukou
    Už ji rozevíráš
    V roztaženém chřípí pohlaví


    musí připadat inťošům hrozně sprosté. jenže on je to život sám. takže, jestliže život sám připadá inťošům sprostý, nemýlí se, pochopitelně, život, ale inťoš :-)
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: pochopitelně. je to litera. *evil grin*

    mně se to líbí moc. tedy, ne že bych rád nečetl tvé věci napříč dobou, ale zemitost a jadrnost, jistá téměř živočišná - a proto velice životná - "vulgarita" některých obrazů (konkrétně jednoho určitého:D tomu dodává hrozně pravdivý punc. což musí být psedosférickým plácalům hrozně proti srsti. aby ne.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: a tos dobře vyvolala.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Fine, maerore: Jsem vám vděčná za tu diskusi, protože vím, že oba jste chápající, leč přísní.

    Zkoušela jsem se na to dívat znovu a nenašla jsem zatím způsob, jak tomu pomoct, nicméně nevylučuju pozdější zásah. Momentálně s jistou zvědavostí pozoruju, co to v lidech udělá; na LiTeře jsem zatím vyvolala rozpaky až nevoli.
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: tak přesně ten pocit mám :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Abych byl upřímný - dokonce jsem si chvíli říkal, jestli důležité není právě jen všechno to ostatní :-)
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: "jsem chtěl označkovat důležité body" - chápu. a já myslím, žes jich označkoval (moc) málo :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Ještě jednou, s trpělivostí :-) - ten výřez nestavím jako báseň, jako stručnou variantu původního, jako názor, jak by to mohlo fungovat.
    A jinak za sebe - trochu vybočení to možná je, ale Natashu v tom vidím pořád docela výrazně; o některých obratech bych dokonce řekl, že jsou typickou její signaturou.
    FIN
    FIN --- ---
    ale je dost možné, že v daném případě jsem velice zaujat natašiným neobvyklým vybočením z osobního stylu :-)
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: a jak sám víš, já jsem velký zastánce zestručňování :-)
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: no, když výcuc/výřez nefunguje, je špatně - stromy se prořezávají, aby byly zdravé, ne aby v důsledku chcíply :-) a zde, zdá se mi, jsou možná ty obrazy a jejich provedení důležitější než to, co nakonec ilustrují. takže se mi zdá, že v dojmu, že obrazů je až příliš, jsi přořezal až příliš :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Ale já netvrdím, že jsem to ořezal na báseň - samozřejmě vím, že ten výcuc samostatně nefunguje. Jen jsem chtěl označkovat důležité body, ke kterým celek navádí, abych si tím kontrastem potvrdil svůj názor, že navršených obrazů je tam možná příliš...
    Četl jsem od Natashy dost i delších básní, kde nešlo umazat ani písmenko - tady jsem ten pocit neměl. Připouštím nicméně, že včera jsem měl řezavou náladu. Však i proto - s tím vědomím - jsem se obracel na Nat s otazníkem, víš?
    A ještě: mně se ta báseň docela líbí, a ano, obrazy v ní jsou důležité, právě protože jinak zrcadlí jinak samozřejmou pravdu - ale tím spíš jsem se chtěl dobrat úplně čistých kontur.
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: obávám se, že jakkoliv je zestručňování leckdy ku prospěchu věci, tímhle bys to akorát totálně zbodal. osobně jsem natašiným realismem tentokrát příjemně překvapen a prořezávat by se dalo možná o milimetříky, ale tobě se povedlo z toho udělat vcelku banální konstatování samozřejmého, zatímco v našině pojetí je to docela příjemný příběh s pro mě neobvykle jadrným vyjádřením (což se mi líbí:).
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: Je to možné. Odmítla jsem obětovat obrazy z děje; chytils mě při činu.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: Není na Tebe moc ukecaná? ;-) Býváš ostřejší. Protože to důležité je:

    Krása

    Bestie
    Pořád máš ji mezi prsty

    Tak rád bys ji hnal
    Neboť není majetek
    Který sám bys pro ni
    Nepodpálil
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: My si tu přece nebudeme zastírat pravý stav věcí, příteli ;)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Ježišmarjá. Aspoň že to bylo po desátý! Čtu to dírou mezi prstama, jak si zkrejvám dlaní oči.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SORRYLOOKING: Dobré.
    U druhé váhám nad poslední strofou. Jestli tam musela být. Dějově pro Tebe jistě, pro mne jako pro čtenáře... Tíhnu k obraznému konci předchozí strofy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam