• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    RICARDERON: Připojuji se k návrhu.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    RO? Prosím.
    SANTGEORGE
    SANTGEORGE --- ---
    2maeror: Proc shazujes a urazis me pratele o kterych rikas, ze tomu rozumi jeste min nez ja? Proc si myslis, ze se muzes povysovat? Kdo si myslis, ze jsi? Nic o me, ani o lidech okolo me nevis a presto si drze dovolis soudit?! I ja bych rad upozornil tebe- po tom co si napsal jsi pro me pleps a totalni nula. Tudiz se s tebou nehodlam dale zaobirat. Jenom ti doporucim jednu vec- naliskej si sam a trochu se prober, nez to udela nekdo jiny.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    SANTGEORGE: Ano, tací se vždycky najdou - mezi lidmi, kteří toho o věci ví (nebo umí) ještě méně než ty. Nicméně bych tě rád upozornil, že "najdou se taci, kterym se libi" ≠ je to dobré.
    Ale ono záleží i na tom, jestli se chceš zlepšovat, nebo tady jen vyvolávat nesmyslné debaty ku svému pobavení, že...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    SANTGEORGE: Ano. Tací budou maminka a přítelkyně. Babička bude ten tvůj sečtělý člověk. Slyšel jsi někdy o Platónově jeskyni? Vyjdi ven, v tvém případě do knihovny, a otevři takovou tu věc se stránkami. Kniha se jí říká a zdá se, že jste se prozatím potkávali jen zřídka...
    SANTGEORGE
    SANTGEORGE --- ---
    2rica....: to me vazne mrzi, ze se ti nelibi.....Ne vazne, hrozne mi to trha zily....Nicmene najdou se taci, kterym se libi a to je to "what does really matters". Ale dik za nazor....je...vskutku zajimavej...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    SANTGEORGE: Doporučil bych ti klub Emotivní poezie, kde hospodská tematika asi nikoho nepřekvapí. Tenhle klub, když se podíváš na nástěnku, se přece jen snaží o něco víc než cajdáky nevalné kvality, které před tebou už někdo zpracoval asi tak milionkrát. Z toho v 900 000 případech lépe než ty sám. Tohle by uspělo u Tháma, možná ještě u Puchmajera, tehdy bys měl body za to, že je to česky a ne německy, ale žijeme ve 21. století. Gramatické rýmy úrovně žáka čtvrté třídy dnes nikoho neohromí. Po tom tvém dramatickém závěru Usnout/Vypnout se navíc obávám, že z toho budou noční můry. A ne, takhle příkrý nejsem vždy, ale opakovaně rušíš kruhy a komu není rady...
    SANTGEORGE
    SANTGEORGE --- ---
    Hospodo nalej!







    Hospodo nalej!
    Ať pivečko teče.
    Hospodo nalej!
    Ať svět je nám malej.


    Hostinský roztoč!
    Ať neznáme chmury.
    Hostinský roztoč!
    Ten náš kolotoč.


    Rum ať po litrech teče!
    Z práce, ať mě vyrazí.
    Božkov ten teče!
    Máme ze života křeče.


    A ještě dokola!
    Ať nevíme o dětech.
    A ještě dokola!
    Samej ožrala.


    Hej šenkýřko a ty nám zatancuj!
    Svlíkni se do naha a ukaž kozy.
    Hej šenkýřko, tak už nám zatancuj!
    A ty stará, doma netrucuj.


    Tak dej nám poslední,
    ať můžem´ usnout,
    tak úplně poslední,
    ať můžeme vypnout.




    Hospodo, nalej!
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    NATASHA: Tahle je úžasná! :)

    Jen mi maličko zadrhne to "ze hbitosti".
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ***

    Báseň o čekání je pomalá.

    Jako prasklina ve zdi,
    s každou tramvají,
    s každou knihou přidanou na polici
    v horní partaji,

    šklebivější.

    Bolí
    jako vykotlaný zub zalitý medem,
    a právě jako on,
    je připravena k vytržení.

    Báseň o čekání.
    Silo mražených nadějí.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ***

    Nešťastný, blázen a pes
    stojí na břehu řeky.

    Utopím se,
    říká nešťastný.
    Hele, oblázek, říká blázen.
    Pes je němý.

    Po chvíli nešťastný odejde k obědu,
    který by vynechal jedině blázen.

    Pes je pruhovaný sluncem
    a obavami ze hbitosti vodních ptáků.

    Jedině oblázek se utopí.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ***

    A naučím se sdělit cit
    i s bolestí v krku.

    Bude se to hodit
    jako bruslení
    a kontakt na opraváře praček.

    Je středa
    v tramvaji číslo 10,
    je před Náměstím Míru,

    a život mi nemá co nabídnout,
    ale pistáciovou,

    pistáciovou si ještě dám.
    PLASTIQUE
    PLASTIQUE --- ---
    A zase..
    MISTRKAT
    MISTRKAT --- ---
    Vždy jsem měl za to, že poezie je umění, ne řemeslo (i když nevynáší). Ale, jak jsem psal, nechci poopravovat (popravovat ha ha).. Podle mne vždy lepší dát 'sbohem a šáteček', než metat nezvalem. Při volném verši!
    SONA1
    SONA1 --- ---
    MISTRKAT: Můžeš říct, co konkrétně se ti nelíbí? Takovéto výkřiky postrádají relevanci. Zařvat "Všichni jste kreténi" je dost jednoduchý.
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    MISTRKAT: Mínus s doporučením GTFO je ode mne.
    MISTRKAT
    MISTRKAT --- ---
    Omlouvám se za nekonstruktivní příspěvek (beztak bude jistě brzy smazán), ale ble, ble, ble tento klub pseudokritiků. A ''The best of..'' je vskutku nej (ale navrhuji sloučit s 'Nejhorsi poezie ve vesmiru' - pro přehlednost). Gratuluji, česká poezie nezhyne!
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    ROLNICKATA: Ja osobně myslím, že u této nebyl důvod mínusovat. Už proto, že srovnám-li to s ostatními věcmi, cos sem napsala, vidím posun dobrým směrem. Tady (ale začíná se to vynořovat už v té minulé) se mi poprvé rýsuje "básnický obraz", jak ho definuje Nezval. I když se mi neposkládal tak, abych ho plně vstřebal. Vyhýbám se slovu "porozuměl", protože základní Nezvalova myšlenka byla, že básnické obrazy v moderní poezii čtenář nemůže zkoušet vnímat rozumem. Nejde to, nedávají rozumový smysl a nemělo by naději na úspěch pokoušet se ho tam najít. Je třeba použít k vnímání a interpretaci fantazii. Kdo to neumí, má smůlu. A mojí fantazii tohle, i přes fakt, že se to ještě nezbavilo všech dětských nemocí, příjemně pošimralo.

    Pokud jsem náhodou teď příliš tolerantně a pozitivně naladěn, pak na to mám plné právo, emoce prostě kolísají. A navíc věřím, že mě ostatní v takovém případně popraví poopraví a vysvětlí Ti lépe, proč oni mínusovali. ;)
    MALEMKRALOVNA
    MALEMKRALOVNA --- ---
    ROLNICKATA: treba pro me, ac jsem neminusoval, je nepochopitelna ta lesni miza poznani ... jakoze ty slova kanou jako nejaka kapalina ze tvych ust? nevim jakou spolecnou vlastnost by to mohlo mit at uz vnejsi nebo vnitrni ... a proc zrovna lesni? ... a ty otazky me mirne rozhazujou pri cteni :-)

    dal nevim proc je tam "moje slova" ... tvymi slovy to poznani muzes rozdavat ale ne se jim opajet ... maximalne to sve poznani muzes jimi zaznamenat
    PLASTIQUE
    PLASTIQUE --- ---
    Dva pocity v hrudi,
    jeden
    trochu studí,
    druhý
    srdce zahřeje
    tiše v koutku postele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam