• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    JANEQ
    JANEQ --- ---


    Chodím, (a ulice jsou temnější)
    civím, (na to bláto)
    ignoruji. (ho)

    Trapně
    evakuuji. (beztak světem ztrápenou duši)

    Usurpátorsky
    šovinizuji
    očividnou
    ulpívajícnost
    stále
    táhnoucího
    anagramického
    trokadera. (když jak kočky řvu smíchy, protože jsme zničili všechen pláč)


    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RAGNAROK: Taky sem občas lidi chodí s tím, že uveřejní nějakou báseň autora slavného, leč mrtvého, a když se nelíbí, sdělí nám, že jsme blbí.
    To všechno už tu bylo :)

    Mne hry se znaky baví, co se dá dělat. Škoda, že z Tebe tedy nic kloudného nevypadne :)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    NATASHA:
    Ne chtel jsem si udelat srandu. Myslel jsem, ze me poslete rovnou do haje. Toz sranda moc nevysla, ale Noční rybí zpěv vypadá zajímavě. :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RAGNAROK: Jde Ti o něco jako je známý Noční rybí zpěv?


    V tom případě bys měl věnovat větší úsilí grafické podobě textu, aby to bylo více patrno. Ale taky je možné, že to prostě nechápu.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RAGNAROK:
    Tak smele do me. Budu vydavat celou sbirku a toto je jen mala ochutnavka.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Pro připomenutí všem - pravidla tohoto klubu (stabilně k nalezení na nástěnce):

    1. Zde uveřejňujeme pouze vlastní díla.
    2. Reflexe i kritika je přípustná, dokonce žádoucí. Kritizujeme však dílo, nikoliv autora.
    3. Hádky a osobní invektivy budou mazány.
    4. Pokud nestojíte o kritiku, napište to k svému dílu. Totéž v případě, že si ji opravdu zásadně přejete - a berte v úvahu, že může být i odmítavá.
    5. Pokud stojíte o kritiku od konkrétního člověka, neváhejte ho požádat, třeba vám vyhoví.
    6. Pokud vám pravidla tohoto klubu nevyhovují, jděte jinam.

    A nyní bychom se zase mohli vrátit k básním, co říkáte.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ale ovšem, KONZUM23 rovněž.

    Pokud ještě někdo další potřebuje image neohroženého buřiče a vyděděnce, tj. zákaz zápisu, není potřeba, aby se tu kvůli tomu choval jako hlupák. Stačí mi napsat do pošty, ochotně vás do seznamu zařadím.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    … . .. . ···…···… . …
    „„„“““„„„“““„„„
    “““„„„“““„„„“““

    R.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ano, SANTGEORGE přichází o právo zápisu.

    ***

    Jemu a jiným nespokojeným posloužím informací, že vznikl klub [ Poesie bez pranic a tkanic ]
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    SANTGEORGE: Nauč se číst, ano? O tvých přátelích jsem nenapsal ani slovo...
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    RICARDERON: Připojuji se k návrhu.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    RO? Prosím.
    SANTGEORGE
    SANTGEORGE --- ---
    2maeror: Proc shazujes a urazis me pratele o kterych rikas, ze tomu rozumi jeste min nez ja? Proc si myslis, ze se muzes povysovat? Kdo si myslis, ze jsi? Nic o me, ani o lidech okolo me nevis a presto si drze dovolis soudit?! I ja bych rad upozornil tebe- po tom co si napsal jsi pro me pleps a totalni nula. Tudiz se s tebou nehodlam dale zaobirat. Jenom ti doporucim jednu vec- naliskej si sam a trochu se prober, nez to udela nekdo jiny.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    SANTGEORGE: Ano, tací se vždycky najdou - mezi lidmi, kteří toho o věci ví (nebo umí) ještě méně než ty. Nicméně bych tě rád upozornil, že "najdou se taci, kterym se libi" ≠ je to dobré.
    Ale ono záleží i na tom, jestli se chceš zlepšovat, nebo tady jen vyvolávat nesmyslné debaty ku svému pobavení, že...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    SANTGEORGE: Ano. Tací budou maminka a přítelkyně. Babička bude ten tvůj sečtělý člověk. Slyšel jsi někdy o Platónově jeskyni? Vyjdi ven, v tvém případě do knihovny, a otevři takovou tu věc se stránkami. Kniha se jí říká a zdá se, že jste se prozatím potkávali jen zřídka...
    SANTGEORGE
    SANTGEORGE --- ---
    2rica....: to me vazne mrzi, ze se ti nelibi.....Ne vazne, hrozne mi to trha zily....Nicmene najdou se taci, kterym se libi a to je to "what does really matters". Ale dik za nazor....je...vskutku zajimavej...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    SANTGEORGE: Doporučil bych ti klub Emotivní poezie, kde hospodská tematika asi nikoho nepřekvapí. Tenhle klub, když se podíváš na nástěnku, se přece jen snaží o něco víc než cajdáky nevalné kvality, které před tebou už někdo zpracoval asi tak milionkrát. Z toho v 900 000 případech lépe než ty sám. Tohle by uspělo u Tháma, možná ještě u Puchmajera, tehdy bys měl body za to, že je to česky a ne německy, ale žijeme ve 21. století. Gramatické rýmy úrovně žáka čtvrté třídy dnes nikoho neohromí. Po tom tvém dramatickém závěru Usnout/Vypnout se navíc obávám, že z toho budou noční můry. A ne, takhle příkrý nejsem vždy, ale opakovaně rušíš kruhy a komu není rady...
    SANTGEORGE
    SANTGEORGE --- ---
    Hospodo nalej!







    Hospodo nalej!
    Ať pivečko teče.
    Hospodo nalej!
    Ať svět je nám malej.


    Hostinský roztoč!
    Ať neznáme chmury.
    Hostinský roztoč!
    Ten náš kolotoč.


    Rum ať po litrech teče!
    Z práce, ať mě vyrazí.
    Božkov ten teče!
    Máme ze života křeče.


    A ještě dokola!
    Ať nevíme o dětech.
    A ještě dokola!
    Samej ožrala.


    Hej šenkýřko a ty nám zatancuj!
    Svlíkni se do naha a ukaž kozy.
    Hej šenkýřko, tak už nám zatancuj!
    A ty stará, doma netrucuj.


    Tak dej nám poslední,
    ať můžem´ usnout,
    tak úplně poslední,
    ať můžeme vypnout.




    Hospodo, nalej!
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    NATASHA: Tahle je úžasná! :)

    Jen mi maličko zadrhne to "ze hbitosti".
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ***

    Báseň o čekání je pomalá.

    Jako prasklina ve zdi,
    s každou tramvají,
    s každou knihou přidanou na polici
    v horní partaji,

    šklebivější.

    Bolí
    jako vykotlaný zub zalitý medem,
    a právě jako on,
    je připravena k vytržení.

    Báseň o čekání.
    Silo mražených nadějí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam