• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    Na nástěnce najdete pravidla klubu, informace o textech zdejších autorů jinde, poetické kluby některých zdejších přispěvatelů a také další kluby, zabývající se literární tvorbou.
    Tamtéž si přečtete také rady a postřehy o psaní, kritice a nutnosti autorské práce. Přečíst si nástěnku se velmi doporučuje.


    The best of tohoto klubu (jak ho vidí někteří zdejší autoři a kritikové) najdete zde: Autorská poezie - výběr Můžete také nominovat.
    Pokud píšete hodně emotivně a vaše texty jsou spíše prožitkové, můžete zvážit uveřejnění v klubu Emotivní poezie
    V případě, že nemáte zájem o kritiku a chcete se hlavně podělit o svoje zážitky, doporučujeme klub Azyl pro věčné romantiky
    Obtížné aspekty poetova života a všemožné drby z oboru zpracovává Těžký život básníkův
    Pokud vás klub Autorská poezie všemožně rozčiluje, navštivte opoziční autorský klub Poesie bez pranic a tkanic
    Technická poznámka: klub je zpřístupněn ke čtení i pro off-Nyx čtenáře.
    rozbalit záhlaví
    NECECH
    NECECH --- ---
    TOMASZ: na muj vkus prilis mnoho sexu, aby to byla vazne minena poezie
    JANEQ
    JANEQ --- ---
    TOMASZ: a proc ne.. A PROC NE?
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---

    LOUČENÍ V ZAHRADĚ

    Občas je nutné
    projít se po trávě
    dýchat bílou vůni
    a rozbít jen tak skleničku

    ale je třeba dát pozor
    protože ta část duše která je křehká
    tu stojí jak skleněná žena
    a modrým pohledem přejíždí

    prsy nalité do růžova
    klín ulepený utajeným orgasmem žluté
    ale chodidla zrudlá
    od roztavených střepů té temné vášně

    NECECH
    NECECH --- ---
    ja muzu jenom 25.5. a bohuzel jenom tak na hodku, ale mozna privedu nejake kolegy
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    TOMASZ: Tak je to dobré, můžu oba navrhované termíny, bylo to těsně vedle. :)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    Ad záhlaví, já vím, že některé dny kolem neodvolatelně nemůžu, ale teď nemám možnost zkontrolovat které a jestli se to netluče. Udělám to co nejdřív (snad dnes večer) a pak hned zahlasuji. Předem díky za vstřícnost. :)
    HANNA
    HANNA --- ---
    ad záhlaví, velmi se přimlouvám za sobotu nebo úplně jiný termín, předem díky za vstřícnost :)
    FIN
    FIN --- ---
    (klidně do plkacího klubu, [ Těžký život básníkův ], ať to tu neplevelíme. ale zajímalo by mě to dost.)
    FIN
    FIN --- ---
    NECECH: aha. mohl bys mi, prosím, nějak konkrétně doložit mé věci, které dokazují, že ty sám jsi nadprůměrný? moc rád bych to viděl. skutečně. nevzpomínám si totiž, že bych kdy do svých textů vložil co takového :-)

    jen pro pořádek a technicky upozorňuji, že personifikace českých poměrů do mé maličkosti je sice lichotivá, nicméně jsem nucen toto kolosální statistické zjednodušení pro nepoměr cca 1 fin : 10 až 11 milionů lidí v čechách s politováním odmítnout...
    NECECH
    NECECH --- ---
    FIN: mimo jine na zaklade toho, co ctu od tebe
    FIN: cesky umim naprosto dostatecne, mam dokonce diplom, ktery to doklada

    NATASHA: ok, diky za vysvetleni, tesim se na vas

    a sorry za dalsi prispevek navzdory memu slibu, ze dnes uz nic dalsiho sem nenapisu

    slibuju, ze pokud uz vy nebudete reagovat na moje stavajici prispevky, i ja budu mlcet do doby nez se uvidime face to face
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NECECH: Ano, Kafárna je hospoda se zahrádkou.
    Kafárna Na kus řeči - úvodní strana
    http://www.kafarna.cz/

    Pokud jde o předčítání, obvykle se ukazuje, že to pro to není nejvhodnější příležitost ani prostředí - ledaže jsi smířen s tím, že nebude slyšet každé slovo. Zkusit to jistě můžeš, ovšem publikum jsme my, takže to může být dost drastické :)

    My tam obvykle nosíme zajímavé knížky, které jsme objevili, drbeme nepřítomné a vůbec řešíme těžký život básníkův.
    FIN
    FIN --- ---
    za předpokladu, že tolerancí nemyslíš "neumím pořádně česky, ale aby to nevypadalo blbě, neříkám 'neumím', alébrž 'jsem tolernantní'", což, dost v rozporu s tím, co bys rád, vypadá naopak dost blbě.
    FIN
    FIN --- ---
    NECECH: "moje tolerance a originalita jsou pro ceske pomery nadprumerne" - a můžeš mi říci, na základě čeho jsi načerpal tento dojem?
    NECECH
    NECECH --- ---
    vic poezie - a zaroven muj posledni dnesni prispevek, abych zdejsi autory prilis nedrazdil svoji existenci

    balada
    a tribute to Ivan K. and old yeshter

    Stále hledí dolů - vrby,
    do vody, kde ona se utopila:
    mladá Maryška
    tiše trpí: staré vrby a já

    Svědky jsme byli - jen já a vrby
    kde hladina jezera tiše ji zvala:
    pojď k nám Maryško
    listí už padá a Maryška plakala

    Shrbeny stály - vrby
    nad vodou, kde ona se spustila:
    mladá Maryška
    tiše jsme stáli: staré vrby a já

    Rozepnula své šátky: ach vrby!
    a hladina jezera tiše ji spolkla:
    já stál jen omráčenĕ
    hledĕ Maryšku a ona se nevrátila

    Stále se naklánějí - vrby
    do vody, kde ona tiše šeptá:
    mrtvá Maryška
    naklánějí se: staré vrby a já

    NECECH
    NECECH --- ---
    Nepíšu rád a každé psaní jest mi protivno. Nejen proto, (?) že pracuji těžce, ale proto též, že s napsaným nejsem nikdy spokojen, že nejprotivnějšími knihami na světě jsou mi moje vlastní, kde bych v touze zachytit plný původní tón duše měnil a piloval donekonečna.

    (J.S. Machar)
    NECECH
    NECECH --- ---
    NATASHA, JANEQ: tuhle vyzvu s radosti prijimam, bude tam pivo predpokladam a mohl bych predcitat i nejake sve texty, kdyz si vyslechnu ty vase, ne?
    JANEQ
    JANEQ --- ---
    NECECH: jak tu tak ctu tvoje prispevky, myslim, ze by jim slusela tvar a hlas... a ikdyz Fina neznam osobne, urcite si to rad vyslechne ;-) takhle to nema koule a porad dokola to zni jako placani do kaluze...
    FAERTIS
    FAERTIS --- ---
    S ulehnutím
    ...
    Přichází noc (s ní i snění)
    a ač nejsem mág či posel z hůry
    nastává čas kdy ovce měním
    v noční můry.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    DRAZÍ DEBATUJÍCÍ:
    Navrhuji, abyste zde nezabředali postoosmdesáté do stejné diskuse, která jako obvykle nikam nepovede.

    Žádám více poezie, méně pindů. Díky za všeobecné porozumění.

    Abyste však nebyli kráceni ve své potřebě publikovat tatáž stanoviska do omrzení, navrhuji uspořádat další otevřený sraz klubu v Kafárně, kde bude možno se libovolně hádat, pomlouvat, brblat do piva i řečnit na baru.

    Například by to mohlo být 25. či 26. května.
    NECECH
    NECECH --- ---
    FIN: o co se vlastne snazis???

    tak zaprve: ja obvinuji jiste lidi (jako napr. tebe) z nepochopeni toho, co presahuje ramec jejich chapani (dosud tautologie), a nesnazeni se dosahnout sirsi a tolerantnejsi postoj k tematu nasi debaty: poezie; ale NIKOHO NEOBVINUJI Z MYCH VLASTNICH NEDOSTATKU, k nimz patri treba i obcasne gramaticke a stylisticke ulety;

    a zadruhe: nikdy jsem netvrdil, ze pokladam sebe za "letadlo", tedy vznesenou osobu, ktera je nadrazena jinym ceskym autorum (tvrdim, ze moje tolerance a originalita jsou pro ceske pomery nadprumerne, zatimco muj pravopis je podprumerny, kazdy prece mame sve silne a slabe stranky); nechci souperit s Cimrmanem ani jinymi velikany, ty jo?
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: ;) Ještě by možná šlo nedávat ten nadpis tučně, jen zvýraznit první řádek a nečíslovat texty.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BUBLINKY: Hmmm, po dalším přečtení si myslím, že to dává smysl tak, jak to je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam