• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    EUCHRID: Vidím to úplně jinak než CICHLASOMA: Začátek má rytmus, je to písničkový, nabírá to charakter, člověk tak nějak čeká, že se zbytek bude rýmovat také a půjde ve stejném rytmu... ono to ale tak nějak vyčpí do ztracena- ještě ta úzká ulička z vteřinových ručiček- sice k té prozaičnosti prvního čtyřverší najednou nesedí, ale obraz je to docela hezkej, ale to poslední jakoby "přísloví" to úplně shodí (alespoň pro mě).
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    OKEYA: hezkej obraz, jen nechápu to Polabí? Proč se otírá o nohy? Evokuje mi to psa a tak nechápu tu souvislost s nějakým krajem- najednou se ten obraz touhle paradoxní představou naruší. ...
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    ASNEK: 1. A přečetl sis na nástěnce pravidla tohoto klubu? Třeba bys tam našel, kam by se Tvůj text hodil mnohem lépe, co?
    2. Nikdo nemá nic proti slovenštině. Je-li to Tvůj mateřský jazyk, piš v něm, no problem. Ale piš slovenštinou, ne českoslovenštinou, a už vůbec ne ceskoslovenstinou. To je fakt hrůza, jak tam ty dva jazyky przníš.
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    TOMASZ: nevidem ako si mi rpislo ze by som to mal radsej davat do fora k poezii a ne nekde jinam...

    tak sorry za tu vicejazycnost. bydlim v praze a tak komunikuju z lokalni komunitou lokalne :) bohuzel basnicky se mi lip pisou v slovencine :)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    Ale líbí se mi výmluva: "to by sem to nesměl psát nasratý jak čert". To by sem moch používat, dyž někoho kritizuju, že jo? ;) A pak ta "ceskoslovencina" je úžasná...
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    ASNEK: Takže z potřeby to někam plácnout to vzniklo... Proč ale, proboha, sem!
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    CICHLASOMA: njn to by sem to nesmel psat nasraty jak cert a chtelo to vice casu. ale nejak sem to proste potreboval nekam placnout...
    CICHLASOMA
    CICHLASOMA --- ---
    ASNEK: Zvlášť druhá půlka má slibnej náběh k něčemu ve stylu třeba toho "a v dáli mě zdravila svými větvi jasan / vždycky takhle po ránu s přírodou si jásám," ale chtělo by to ještě vypilovat.
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    vyblite myslenky dnesniho vecera:

    rozculene na jazyku sliny
    neprebije pretlak kabiny

    pisem slova hnusne a bolave
    take jak si riekla aj ty mne

    prazdna izba v hoteli svet
    radosti tu pre mna niet

    pominute sance preratam
    zo slzou v oku zaspavam
    FIN
    FIN --- ---
    no to asi neprojde. znáš to, poezie...
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    OKEYA: Úplně to vidím před očima! :)
    CICHLASOMA
    CICHLASOMA --- ---
    EUCHRID: Posledním dvěma veršům první strofy asi nějak nerozumim, evokujou mi úzkostnej spěch a vůbec neladěj se zbytkem, takže jako celek mi to nedává žádnej soudržnej svět. Ten zbytek nějakej potenciál má, ale něco by to tam na konci první strofy místo těch z mýho hlediska nešťastnejch veršů ještě chtělo.
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    odlehly mrazy

    takovou zimu mám rád
    prostovlasou
    všude klid
    jen vítr skřípá na starou ceduli

    a Polabí se mi otírá o nohy

    EUCHRID
    EUCHRID --- ---
    Na okraji
    Čas se nám vytrácí,
    jenom týden zbývá,
    jídám zbytky ze stolů
    a slévám cizí piva
    v úzké uličce
    z vteřinových ručiček.

    Čeho se nedotkneš,
    nepočká.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    CICHLASOMA: Skvělá reakce.
    CICHLASOMA
    CICHLASOMA --- ---
    FAERTIS:



    místo

    tady si sednu
    a napíšu báseň
    tady sedím
    a píšu báseň
    tady jsem seděl
    a napsal báseň
    tady vznikla
    tady se nepovedla



    (Z: Ernst Jandl, Mletpantem, přeložili Hiršal a Grögerová)

    :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FAERTIS: Je to jednoduchý špek, ale hezky se naň skáče.
    FAERTIS
    FAERTIS --- ---
    Napsal sem ti báseň
    bohužel se nerýmuje
    to je vona.
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    JEZINKA: Nechci. ;)
    A jestli v tom vidíš flame, měl jsi si poslechnout kritiku, něco si z toho vzít a tím skončit. Imho úplně stačí pro tento klub interakce text -- kritika. Pokračuje-li to dál, v 90% případů je z toho jen kritika kritiky a kritiků, a pak už jen nechutnosti.
    A btw, mínusy nejsou ode mne. ;)
    FIN
    FIN --- ---
    (tedy tu část o mínusování věcné debaty. jenže i informace "drhne ti rytmus, kémo" v případě poezie věcná je.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam