• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MYKEZKingdom Come: Deliverance - A first-person, open world, realistic RPG that will take you to Medieval Europe.
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    Podle me tu initial obtiznost boje prestrelili.

    a) Kdyz budes chodit tyden (tolik mam zhruba in game free roam casu za sebou) po Ceskym raji, napadne te kazdy den aspon jednou vlk? V 500m sirokem lesiku mezi Troskovicema a Želejovem?

    b) To same fast travel. 3x denne te prepadnou banditi nebo aspon potkas pocestneho, ktery je v 30% taky jen lapka. Jasny, sem tam urcite, ale ty pravdepodobnosti tyvole...

    c) Kretenska Sedivka misto aby trochu pridala a odjela od ohrozovatelu, shodi na zem rovnou doprostred hordy lapku a vlku a ti te umlati na 2 seky. Tuhle me jeden lapka honil az do centra Troskovic, kde ho zabili strazni a jeste se mi vysmival, ze si na nej sam netroufnu. Kdyby ti lapkove aspon nejak intenzivne hrozili a lomozili, ale ne. Objedeme je tryskem, rikam si "konecne", a po 15 metrech pekne "hyjee" a sup na zada. No, ma ten stat nebojacnosti asi tak 12 nebo kolik. A nebo ma kazda skupina lapku carostrelce s lukem co ji streli do prdele? Jak se chovaji kone co maji ten stat na urovni 4?

    d) Pri Kocourovi jsem rval nahlas na pocitac. Ta hra ti vubec nevysvetli, co delas blbe. Rekne "nahoru, doprava, doleva". Tak to udelas, a kokot na tebe "Vzdyt to zkousis z druhyho smeru" ... atd. Muze rict treba: "Musis rychlejs, presun shora doprava musi byt plynuly". Kocour je pravdepodobne nejhorsi pedagog na svete.

    e) Na savegame mechaniku kaslu, jsem casual hrac a odmitam se frustrovat videohrou. Mod. A dost mozna pridam i autosave mod po 10 minutach nebo tak neco.

    Jednicku jsem miloval. Tak nevim, jestli jsem vymekl, nebo si uz nepamatuju jak sileny jelito ten hrac na zacatku je.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ELECTRICKOTA: No uz jsem to dal, ale tvl..
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    REDSNAKE: Opakuj do zblbnutí, ja to dokonce resetoval protoze jsem si myslel ze bug(není). Vtipný je že při opravdovým souboji mi ty komba vyjdou většinou hned :)
    FRIZER: Střílím z kuše, a přijde mi to těžký tak akorát, luk jsem ještě ani nezkusil.
    MEDWYN: To mi povídej, několikrát jsem i rage kvitnul protože save před půlhodinou že, ale našel jsem si cestu přes hraní kostek, kde se da docela dobre vydelat, vyroba a pak prodej lektvaru mi taky vynesl dost a ted kovu veci, a dlouhy mece se daj prodat uz za supr peniz. A už dokažu vyřídit na jakž takž na pohodu bandu lapků.
    AIAX: V tehle smlouvách bývá rozdělení zisků, co jde majiteli/akcionářům, co jde do rezerv a co se vrací na další růst firmy či další investice, takže může být.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    AIAX: ja mam pocit ze se z toho da vykoupit, kdyz nahazis prachy do ty kasy u bailiffa/scribe
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    MEDWYN: na ty vlky strasne pomuze kdyz si sezenes nejakej poradnej armor na nohy, pak je to easy mode.
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    Jinak jsem nekde zahledl kritiku lukostrelby...nechapu co s tim ty lidi delaj...parkrat zajdu na strelnici a ze sesti lapku stanujicich pod skalama jsou behem chvili jehlacci...mistrovskej uder od Kocoura je taky parada.
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    AVATAREK: No, ja jsem na zacatku (asi tak 15h?) a zabije me uplne kazdej. I jeden vozralej lapka a nebo kolemjdouci vlk. Musim nafarmit stats a git gud.
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    alespoň jsem si nacheezoval ve mlíně thieving, když už nic :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DOUPLE: Na pc s gamepadem. Uz jsem myslel ze to fakt nedam ale nakonec se za hra slitovala. Ale jako ouvej
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    REDSNAKE: jestlo na PC s mysi, tak musis fakt v rychlym sledu
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Hele kocour a vycvik, delam presne co mi rika a ty komba se nezapocitavaj? Co se deje nebo co delam blbe? Setkal se s tim nekdo?
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    AIAX: Hele bizár to úplně není. Ono se to nedá úplně dobře porovnávat. KCD 2 je solidní hra, ale na první pohled se tam dělalo poměrně hodně kompromisů.

    Příklad 1: ty novější Call of Duty mívají multiplayer, což tu hru násobně prodraží ve všech ohledech (od testování po provoz serverů).
    Příklad 2: KCD 2 má něco lehce přes 100 questů, zatímco třeba Skyrim bez DLC měl přes 300 - to znamená víc postav, textů, lokací, audia.

    Náklady se můžou lišit o desítky milionů USD jen na tom marketingu. Například do Black Ops 6 se prý jen na marketing vydalo něco mezi 100-200 milionů USD.

    Ve výsledku není vůbec důležité kolik se na to vynaloží peněz, ale jestli se to vyplatilo.
    AIAX
    AIAX --- ---
    Před vydáním jsem četl rozhovor s jejich CEO, kde tvrdil, že většina zisků zůstává ve Warhorse. Prý podle nějaké smlouvy s Embracerem či co. Já myslel, že Embracer Warhorse klasicky vlastní? Jaká smlouva, když WH je majetek těch Švédů? Nevim, korporátnímu fungování nerozumím.

    Našel jsem, tady to je:

    Kdo vydělá na Kingdom Come 2? My, říká šéf Warhorse - CzechCrunch
    https://cc.cz/kdo-vydela-na-kingdom-come-2-prijmy-zustanou-v-cesku-rika-sef-warhorse-i-kdyz-uz-je-studio-prodane/
    AVATAREK
    AVATAREK --- ---
    Dvojka mi přijde lehčí, jsem na nějakým 30 levelu a většinu chudáků krouhnu jednou ranou mečem, případně přes palici palcátem. Párkrát sem podělal plížení a v pohodě jsem jich s trochou taktiky posekal 10
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    JARMIK: takze vzato kolem a kolem, kdyz k tomu clovek pricte to, ze zisky jdou do svedska, tak je warhorse fakt takovej narodni "poklad":)
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    AIAX: Moc zaměstnanců tam nemají, ale víc než 3 jo. Je otázka, kolik aktivit mají dočasných.

    FRIZER
    FRIZER --- ---
    AIAX: A neni to tim ze tam mas celkove blbou reputaci? Ja ji mam vysokou, a kradu jak se mi zlibi...mam fesnej ohoz a akorat slysim sami..." Dobry den, vazeny pane". Akorat me zaskocilo, ze kdyz jsem krouhnul babu...tak za tyden byla zpet nazivu.
    AIAX
    AIAX --- ---
    DOUPLE: Jakože při krádeži toho dokumentu je ten status hledaného zločince naskriptovaný? Nevim. Každopádně když mě jednou chtěli zavřít v Želejově, tak jsem tam prostě nechodil a ikonka za pár dní zmizela. Tak snad no big deal.
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    AIAX: se obavam, ze tohle je bohuzel plotshield. V jinym questu, kde se sundava mrtvola ze stromu po tobe startujou lidi, i kdyz u situace nikdo nebyl
    AIAX
    AIAX --- ---
    Do Troskovic jsem se vkradl potmě, nikdo mě neviděl, vybílil jsem zbrojnici a radnici a všem kapsy, zase se vyplížil jako stín a prchl neviděn do mlýna.

    A teď mi vyskočila ikonka, že mě tam chtějí zavřít.

    Křivda, nespravedlnost, nefér.
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    REDSNAKE: jasne, takhle jsem se honil kolem plankovyho plotu se ctyrma banditama a vsechny je postupne postrilel :)
    V jednicce jsem myslel situace, ze jdes lesem z mirnyho kopce a random si zlomis hnatu, to se ve dvojce zatim nedeje
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DOUPLE: No, tady mi zas prijde ze hlavni devitou jsou skaly a soucasne i nekvetsi bugfest a cheasovaci prostredek pro hrace. Ai po skalach vubec neumi a tak je kosim jak janosik.
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    tak jsem si upgradnul nvidia ovladače, což jsem zapomněl udělat po stažení hry, a poprvé přijedu do Tachova a... hra spadne :(
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    REDSNAKE: dvojka se mi zatim zda jednodussi, asi ne o parnik, ale celkove (i s ohledem na bugy typu, ze se v jednicce rozsekas o polygon v kopci) jo
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    AIAX: jeden z podstatnějších gličů bohužel :( asi mám tentorkát smůlu, jedničku jsem dohrál v podstatě bez problémů hned po vydání :(
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    MIKEE:asi jak kde - koneckoncu zrovna o WH se v pocatcivh tvrdilo ze maj jen 3 zamestnance. Nicmene treba v SCS, kde jsem ted, jede naprosta vetsina lidi na zamestnaneckou smlouvu a pokud ne, je to ciste jejich volba.
    AIAX
    AIAX --- ---
    MIKEE: Obecné povědomí možná, ale beze mě :D

    Jinak Warhorse už teď korporát jsou, takže tam si asi nelajznou, že by měli celé studio plné ičařů.

    VLAKODLAK: To bude nějaký glič, obojí jsem dělal včera a bez problémů.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    AIAX: Pokud to jenom trochu jde a neni to zrovna velkej zahranicni korporat co ma standardizovanej payroll pripadne ma spatny zkusenosti s nejistotou ohledne smluv o dilo, tak u nas na svarc jedou tak nejak vsichni (IT, pravnici, architekti, reklamni agentury ...), a zcela objektivne musim rict, ze diky tomu, ze ten rozdil v celkovem zdaneni prace je diky pausalum resp. pausalni dani tak brutalni (~10% vs ~40%), tak kdyz do toho prijdes jako novacek a chces konkurovat platem, tak si efektivne nemuzes dovolit chovat se jinak. Co se tyce gamedevu, tak kdyz jsem pet let dozadu delal interviews a rikal jsem si, ze to budu delat poradne, takze jsem si jich prosel sest a nabidku na HPP jsem mel u dvou. Ostatni svorne nabizely "spolupraci na ICO", takze asi tak :) Ja nevim, ja myslel, ze to je tak nejak obecne povedomi o tom, ze to takhle u nas funguje...
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    teda dost mě štvou questy bad blood a invaders, cela troškovická hospoda zaseklá, ve dne v noci jsou postavy, co potřebuju, aby byly jinde, furt zaseklé na místě v hospodě (nechci spoilovat)


    REDSNAKE: něco jde ocheesovat o dost hůř, síla, boj (se mi zdá) ale alchemka na pohodu třeba, už mam sejvovice, že se v ní můžu koupat :)
    AIAX
    AIAX --- ---
    MIKEE: Jakože u nás studia jednou na švarc? To víš najisto? Kolik procent lidí takhle pracuje? V každém studiu půlka? Víc?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam