• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    OLAV
    OLAV --- ---
    TUSIL: Pool by měl být firma/FO. To že není, je nelegální podnikání a jejich problém a z hlediska DPH i vlastně můj.
    Když jsem se díval na 1 pool, majitel domény i majitel IP je firma na Bahamách :)

    Daňový doklad můžeš vystavit zjednodušený, kde nepíšeš komu ho vystavuješ.

    Dle přednášky daňovýho poradce a jeho příručky jsem pochopil, (ale snad se mýlím) že správný postup pro pool:
    - těžíš = poskytuješ službu
    - přijmeš do odměnu = crypto = zboží = nepeněžní plnění = oceníš a vystavíš DD (zjednodušený nebo normální např. na majitele domény) s nebo bez DPH (pokud dohledáš, jestli je to firma a kde je CZ/EU/svět) a odvedeš 21 % a 15 %
    - obchoduješ na burzách a zřejmě dále daníš zisk 15 % (opět crypto)
    - předvod na FIAT - a tady jsem se sekl - další danění?

    Nevím, jak to celé zprocesovat a vyplnit přiznání DPH, DP, kontrolní hlášení a souhrnné hlášení (ocenění, jaký řádky atd.)

    Takže to budu asi řešit, jak píšeš, tzn. jako truhlář. A zřejmě ani FÚ moc netuší, jak to danit, což ovšem neznamená, že po tom nepůjdou za 3 roky.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    CZUKI: s dph je to samozrejme blby, tam uz se mu nevyhnes :) musis optimalizovat :))
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    TUSIL: Presne tak to je. Danit muzes az ve chvili,kdy obdrzis PENIZE hotove nebo na ucet. Predkladal bys asi nejaky potvrzeni o transakci z burzy. Stejne jako u cennych papiru danis az vynos. Tezko Te nekdo bude tepat za to, abys danil to,co Ti lezi nekde v penezence. Ani nevim jak. To by asi museli na kazdou menu mit vypoctenou rocni balanci. A stejne jako u Tvyho "truhlare" pochybuju, ze vymysli daneni zbozi a zasob "na sklade". A pak co DPH?:D
    NOVEL
    NOVEL --- ---
    Prodám :

    2x GTX 1080ti MSI 11GB
    Corsair HX1200i
    MSI Z-170 A
    4gb RAM
    Celeron G4400

    za 70 asi .. Případně nabídněte.. Pro více info a nebo fotky zprávy

    Stěhuji se do nového a nemám tam na něj místo a u rodičů jej nachávat nechci :-)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    i am beginner for gold mining.. chtěl bych trochu potrápit svojí herní grafiku, zkusil jsem předevčírem nicehash a čučím, že payout threshold na externí peněženku mají 0.1 BTC a tak dlouho se mi tam ty coiny nechce nechávat, notabene když jim vyčórovali priváty.

    a.) máte někdo tip na pool co běží pod win10 a payout bych měl třeba za měsíc? Payout ideálně do BTC ale ETH/XMR může bejt.
    b.) solo mining pro i7 / GTX 1070? Asi klidně i když to bude chodit v ubuntu subsystému ve woknech, ale tam nevím, jestli tam virtualizace nespraví výkon.. je to herní mašina a ze srdce nenávidím jakýkoliv dualbooty. Ideálně XMR/ETH/LTC.
    c.) tip na nějakej hezkej současnej ascii miner? asi na BTC, možná bych časem koupil.

    a malá trapná storka, nechal jsem omylel dokořán přes loadbalancer portainer (zaheslovanej samo) -- ale asi je na něj nějakej exploit a v pondělím čučím, že mi do swarmu někdo deploynul na osm mašin monero miner..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Hmm, tak jsem vcera vyzkousel build do 2 ATX case na sobe, na 4 karty ok, ale pro 6 uz to neni, zkusim vytisknout adapter pro ATX zdroj a 2 karty.

    Nez se na to vyprcam a vytahnu ze skladu stary poctivy chieftec tower :)
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    TUSIL: jeste jsem dneska premejslel nad tim zdanenim a napadl me jinej pohled. Puvodne se to tu resilo jako pronajem tezebniho vykonu poolu, kterej posle reward. Tam je asi jasna ta transakce, ale pool neni firma/fyzicka osoba, abych vystavoval danovej doklad.

    Nemohl bych to ale brat tak, ze mam pc, ktery tvori nejakej produkt a danim prijem az ve chvili, kdy ho prodavam (tj. smena na fiat)? Brat tezbu jako "kompilaci" kodu, jejimz vysledkem je nejakej produkt (hash v blockchainu), kterej pak moje firma muze prodat za fiat? Truhlar taky zdani prijem za prodanou zidli az kdyz ji proda a ne ve chvili, kdy ji dokonci a lezi mu pul roku v dilne.

    To bude jeste zabava, az do toho FU zacne stourat :D
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    Dobrý den , chtěl bych Vám nabídnout prostor pro vaše mašinky .jedna se o kontejner k tomu určeny , cena eletriky je 1.8kw/h a pronájem od 300-800kc záleží na velikosti zařízení . Objekt se nachází 5km od Svitav. Nabídka je teď 100kw/h,později by šla navýšit.

    kamos.. kdyby nekdo mel zajem
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    super...tyjo,dik za podnety k zamysleni
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: v podstatě uzavřená digestoř s odtahem, nebo pokud chceš topit s náhonem chladnýho vzhduchu ke stroji
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JOINTER: je to trochu obchodní know, ale ano, datacentrum je chlazené tepelným čerpadlem.

    zatím jsou tam normální servery, ale jestli to bude server nebo miner je v podstatě jedno
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    CZUKI: hele krby na teplý vzduch mají takový hliníkový trubky kterýma se rozvádí teplý vzduch do jiných místností, pokud bys dokázal rig uzavřít v nějaké krabici a zajistit proudění vzduchu mělo by to jít. nevím jak hluk a jak dobrej bude ten ionizovanej vzduch,
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: neni presne tohle prace pro normalni ventilatory a aluflex trubky?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CZUKI: no jestli máš rig, tak to musíš nějak do toho krku posbírat.
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    PALEONTOLOG: ty myslis,ze kdybych se provrtal zdi a dal tam husi krk,ze to bude stacit?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JOINTER: ad bojler - to jde kombinovat s akumulační nádrží, předehřev zajistí mining a pak běžně dotop
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CZUKI: husím krkem z okna ven. nebo protáhni husí krky z alu místnostmi skrz na skrz. sice to bude u tebe jak ve filmu Brazil, ale co uz
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    PEPPE_LOPEZ: me uz to,po pravde,taky chvili vrta hlavou. RD, mistnost 2,5x2,5 m (puvodne kancelar), kde mam otevreny okno,abych masiny chladil a i ted tam muzu drepet v tricku...rad bych to teplo dostal do jinych mistnosti...hlavne nepis,at necham otevreny dvere:D
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    XCHAOS: Me by zajimalo jak to je reseny a co to datacentrum ohriva a jak a na kolik stupnu.
    Predpokladam tepelny cerpadla vzduch-voda?
    Klidne do posty.
    Kamos topi kartama do podlahovyho topeni, komp je chlazeny standarnima vodnima blokama a pripojeny pres deskovy vymenik.

    TUSIL: bojler je na hrane, potrebujes tam cca 60 stupnu, vodou chlazeny karty by pak mely 70 stupnu, coz uz je dost. (standartne ve vode maji 35-45 dle provedeni okruhu)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam