• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    MANIKMINER
    MANIKMINER --- ---
    SOONIC: ma nekdo otestovane, ze ten dualmining mod nezere MHs Ethereum miningu?
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    Claymore's Dual Ethereum AMD+NVIDIA GPU Miner v11.0 (Windows/Linux)
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    nekdo nepotrebnou gpu 4gb az 8 gb AMD po tezeni, ze bych si vzal na hry
    STEJSKAL
    STEJSKAL --- ---
    mám nějaký evga modular kabely, nový a je jich dost, ceny rozumný..
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    Jak uz jsem psal, z logiky veci u tohohle "nepenezniho plneni" neexistuje okamzik, kdy stanovit cenu a tedy dan jinak, nez treba rocnim zprumerovanim...akcie Ti taky nikdo nezdani...az dividendy,a nebo odepisujes ztratu. Proto si myslim, ze je to trosku neco jinyho, nez treba auto...
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    TUSIL:
    OLAV: Koukal bych na to jednoduseji. Chapu dobre i nepenezni plneni. Vim,co myslis.Neni podstata vzniku crypto jejich anonymita?:D...at mi nekdo dokaze, ze ta penezenka je moje:)...pokud danit, souhlasim, bonzne Te az ceska banka...takze to je okamzik pro to se priznat. S DPH bych byl opatrnej. Myslim, ze v hlaseni bys uvadel pouze pokud by to byl ceskej pool...u zahranicniho bych to nedelal...zjednodusenej doklad je fajn, pokud je to do deseti tacu. Nyd deset musi byt vsechny nalezitosti. nebo pokud clovek nechce byt uuuplne pankac a riskovat, vybiral bych vzdy na ruzny lidi, kdy do 10-ti tis mesicne nemusis priznavat ani danit:)
    NOVEL
    NOVEL --- ---
    Hele ja nad tim zatim vubec nepremyslel ani jsem se zatim nezajimal o ty ceny ... My uz mame skoro stavebni prace dokoncene tak jsem to svihl rychle nez jsem sel do prace :) Proto jsem tam napsal i pripadne nabidnete :-D Nemam to zatim totiz tam kam umistit a jak se zabydlim tak samo mozna budu neco resit znova :-)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MANIKMINER: Smenarna co splnuje EU regulaci vyzaduje Jmeno a Bydliste nez ti umozni pracovat s FIAT, takze tak na tebe prijdou no.

    MANIKMINER
    MANIKMINER --- ---
    TUSIL:
    CZUKI:
    OLAV: vcelku dobre je to vysvetlene tady : https://www.youtube.com/watch?v=GfQekRmN_wU
    Prednaska v ramci Bitcoin Meetupu, paralelni polis

    imho nikdo ti nemuze dokazat ze na masinach provadis mining, jedina moznost je te capnout, jak prevadis kryptomenu na fiat menu. Nemyslim si ale ze treba amerika Coinbase bude poskytovat data ceskemu financaku, spis ceske banky te prasknou....
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RUDOLF:
    K tem poolum, na experimentovani se single GPU doporucuji prave ten mining pool hub.
    Hlavne protoze ma automatizovanou funkci cash-out a nemusis resit kdy mas minimum.
    (Protoze mam prirozenou averzi k systemum, kde dostavas smenky a nekdo drzi tvoje penize.)

    Jak rika ROMANICAK ZCASH je idealni pro nvidia - osobne doporucuji tento miner:
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=2021765.0 protoze jeho optimalizace umoznuje i hrat hry pri tezeni ZCash. Takze to muze bezet pri normalnim provozu take.


    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: No nestavim to pro sebe a nechce se mi do skladu pro case co ma 25kg :)
    Vytiskl jsem adapter a jde to, casem mozna vylepsim ten adapterpro rovnou 6 karet

    Z 1080 se mi podarilo dostat 475 pri 4.4Sol/W nebo 500 pri 4 Sol/Wat.

    Jinak ty marze lidi co stavi rigy jsou hrozne vysoke a je to skoda kupovat. Tady na test bench mi ted bezi 35W Core 2 Duo s 3x 1080 a penize dal klient jenom za GPU, praci, drobnosti a zdroj.
    Pri cene elektriny nema smysl investovat do drahe kombinace CPU/MB/RAM
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROMANICAK: proc za 70? zkusil to kvuli profitu? :D
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    RUDOLF:
    Doporucuju ZEC na nanopoolu, vyhledej si tu moje prispevky, nekde to popisuju.
    Storka vtipna, nechal bych je tam, ale adresu pro vyplatu bych zmenil na svoji :-)


    MCKIDNEY:
    "chieftec tower" - udelej to rovnou, stejne pro nej jiny vyuziti mit nebudes, ne?

    NOVEL:
    Neni to trochu moc?
    Karta kazda za 20
    Zdroj za 6
    MB za 3
    CPU za 1
    RAM za 1
    celkem 51Kkc...proc za 70 proboha?
    HOUH
    HOUH --- ---
    Podle mě není v ČR ještě v tomto případě soudní precedent - nebo o tom nevím, takže co "radí" různí poradci a mluvčí mi může být ukradeno, dokud tento verdik nepotvrdí pravomocně soud.
    OLAV
    OLAV --- ---
    CZUKI: Daníš peníze, ale i nepeněžní plnění. Např. když ti někdo dá za poskytnutou službu auto nebo zboží, tak to musíš taky zdanit. Crypto je nehmotné zboží. Důkazní břemeno je na tobě.
    OLAV
    OLAV --- ---
    TUSIL: Pool by měl být firma/FO. To že není, je nelegální podnikání a jejich problém a z hlediska DPH i vlastně můj.
    Když jsem se díval na 1 pool, majitel domény i majitel IP je firma na Bahamách :)

    Daňový doklad můžeš vystavit zjednodušený, kde nepíšeš komu ho vystavuješ.

    Dle přednášky daňovýho poradce a jeho příručky jsem pochopil, (ale snad se mýlím) že správný postup pro pool:
    - těžíš = poskytuješ službu
    - přijmeš do odměnu = crypto = zboží = nepeněžní plnění = oceníš a vystavíš DD (zjednodušený nebo normální např. na majitele domény) s nebo bez DPH (pokud dohledáš, jestli je to firma a kde je CZ/EU/svět) a odvedeš 21 % a 15 %
    - obchoduješ na burzách a zřejmě dále daníš zisk 15 % (opět crypto)
    - předvod na FIAT - a tady jsem se sekl - další danění?

    Nevím, jak to celé zprocesovat a vyplnit přiznání DPH, DP, kontrolní hlášení a souhrnné hlášení (ocenění, jaký řádky atd.)

    Takže to budu asi řešit, jak píšeš, tzn. jako truhlář. A zřejmě ani FÚ moc netuší, jak to danit, což ovšem neznamená, že po tom nepůjdou za 3 roky.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    CZUKI: s dph je to samozrejme blby, tam uz se mu nevyhnes :) musis optimalizovat :))
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    TUSIL: Presne tak to je. Danit muzes az ve chvili,kdy obdrzis PENIZE hotove nebo na ucet. Predkladal bys asi nejaky potvrzeni o transakci z burzy. Stejne jako u cennych papiru danis az vynos. Tezko Te nekdo bude tepat za to, abys danil to,co Ti lezi nekde v penezence. Ani nevim jak. To by asi museli na kazdou menu mit vypoctenou rocni balanci. A stejne jako u Tvyho "truhlare" pochybuju, ze vymysli daneni zbozi a zasob "na sklade". A pak co DPH?:D
    NOVEL
    NOVEL --- ---
    Prodám :

    2x GTX 1080ti MSI 11GB
    Corsair HX1200i
    MSI Z-170 A
    4gb RAM
    Celeron G4400

    za 70 asi .. Případně nabídněte.. Pro více info a nebo fotky zprávy

    Stěhuji se do nového a nemám tam na něj místo a u rodičů jej nachávat nechci :-)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    i am beginner for gold mining.. chtěl bych trochu potrápit svojí herní grafiku, zkusil jsem předevčírem nicehash a čučím, že payout threshold na externí peněženku mají 0.1 BTC a tak dlouho se mi tam ty coiny nechce nechávat, notabene když jim vyčórovali priváty.

    a.) máte někdo tip na pool co běží pod win10 a payout bych měl třeba za měsíc? Payout ideálně do BTC ale ETH/XMR může bejt.
    b.) solo mining pro i7 / GTX 1070? Asi klidně i když to bude chodit v ubuntu subsystému ve woknech, ale tam nevím, jestli tam virtualizace nespraví výkon.. je to herní mašina a ze srdce nenávidím jakýkoliv dualbooty. Ideálně XMR/ETH/LTC.
    c.) tip na nějakej hezkej současnej ascii miner? asi na BTC, možná bych časem koupil.

    a malá trapná storka, nechal jsem omylel dokořán přes loadbalancer portainer (zaheslovanej samo) -- ale asi je na něj nějakej exploit a v pondělím čučím, že mi do swarmu někdo deploynul na osm mašin monero miner..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam