• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RUDOLF:
    K tem poolum, na experimentovani se single GPU doporucuji prave ten mining pool hub.
    Hlavne protoze ma automatizovanou funkci cash-out a nemusis resit kdy mas minimum.
    (Protoze mam prirozenou averzi k systemum, kde dostavas smenky a nekdo drzi tvoje penize.)

    Jak rika ROMANICAK ZCASH je idealni pro nvidia - osobne doporucuji tento miner:
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=2021765.0 protoze jeho optimalizace umoznuje i hrat hry pri tezeni ZCash. Takze to muze bezet pri normalnim provozu take.


    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: No nestavim to pro sebe a nechce se mi do skladu pro case co ma 25kg :)
    Vytiskl jsem adapter a jde to, casem mozna vylepsim ten adapterpro rovnou 6 karet

    Z 1080 se mi podarilo dostat 475 pri 4.4Sol/W nebo 500 pri 4 Sol/Wat.

    Jinak ty marze lidi co stavi rigy jsou hrozne vysoke a je to skoda kupovat. Tady na test bench mi ted bezi 35W Core 2 Duo s 3x 1080 a penize dal klient jenom za GPU, praci, drobnosti a zdroj.
    Pri cene elektriny nema smysl investovat do drahe kombinace CPU/MB/RAM
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROMANICAK: proc za 70? zkusil to kvuli profitu? :D
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    RUDOLF:
    Doporucuju ZEC na nanopoolu, vyhledej si tu moje prispevky, nekde to popisuju.
    Storka vtipna, nechal bych je tam, ale adresu pro vyplatu bych zmenil na svoji :-)


    MCKIDNEY:
    "chieftec tower" - udelej to rovnou, stejne pro nej jiny vyuziti mit nebudes, ne?

    NOVEL:
    Neni to trochu moc?
    Karta kazda za 20
    Zdroj za 6
    MB za 3
    CPU za 1
    RAM za 1
    celkem 51Kkc...proc za 70 proboha?
    HOUH
    HOUH --- ---
    Podle mě není v ČR ještě v tomto případě soudní precedent - nebo o tom nevím, takže co "radí" různí poradci a mluvčí mi může být ukradeno, dokud tento verdik nepotvrdí pravomocně soud.
    OLAV
    OLAV --- ---
    CZUKI: Daníš peníze, ale i nepeněžní plnění. Např. když ti někdo dá za poskytnutou službu auto nebo zboží, tak to musíš taky zdanit. Crypto je nehmotné zboží. Důkazní břemeno je na tobě.
    OLAV
    OLAV --- ---
    TUSIL: Pool by měl být firma/FO. To že není, je nelegální podnikání a jejich problém a z hlediska DPH i vlastně můj.
    Když jsem se díval na 1 pool, majitel domény i majitel IP je firma na Bahamách :)

    Daňový doklad můžeš vystavit zjednodušený, kde nepíšeš komu ho vystavuješ.

    Dle přednášky daňovýho poradce a jeho příručky jsem pochopil, (ale snad se mýlím) že správný postup pro pool:
    - těžíš = poskytuješ službu
    - přijmeš do odměnu = crypto = zboží = nepeněžní plnění = oceníš a vystavíš DD (zjednodušený nebo normální např. na majitele domény) s nebo bez DPH (pokud dohledáš, jestli je to firma a kde je CZ/EU/svět) a odvedeš 21 % a 15 %
    - obchoduješ na burzách a zřejmě dále daníš zisk 15 % (opět crypto)
    - předvod na FIAT - a tady jsem se sekl - další danění?

    Nevím, jak to celé zprocesovat a vyplnit přiznání DPH, DP, kontrolní hlášení a souhrnné hlášení (ocenění, jaký řádky atd.)

    Takže to budu asi řešit, jak píšeš, tzn. jako truhlář. A zřejmě ani FÚ moc netuší, jak to danit, což ovšem neznamená, že po tom nepůjdou za 3 roky.
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    CZUKI: s dph je to samozrejme blby, tam uz se mu nevyhnes :) musis optimalizovat :))
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    TUSIL: Presne tak to je. Danit muzes az ve chvili,kdy obdrzis PENIZE hotove nebo na ucet. Predkladal bys asi nejaky potvrzeni o transakci z burzy. Stejne jako u cennych papiru danis az vynos. Tezko Te nekdo bude tepat za to, abys danil to,co Ti lezi nekde v penezence. Ani nevim jak. To by asi museli na kazdou menu mit vypoctenou rocni balanci. A stejne jako u Tvyho "truhlare" pochybuju, ze vymysli daneni zbozi a zasob "na sklade". A pak co DPH?:D
    NOVEL
    NOVEL --- ---
    Prodám :

    2x GTX 1080ti MSI 11GB
    Corsair HX1200i
    MSI Z-170 A
    4gb RAM
    Celeron G4400

    za 70 asi .. Případně nabídněte.. Pro více info a nebo fotky zprávy

    Stěhuji se do nového a nemám tam na něj místo a u rodičů jej nachávat nechci :-)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    i am beginner for gold mining.. chtěl bych trochu potrápit svojí herní grafiku, zkusil jsem předevčírem nicehash a čučím, že payout threshold na externí peněženku mají 0.1 BTC a tak dlouho se mi tam ty coiny nechce nechávat, notabene když jim vyčórovali priváty.

    a.) máte někdo tip na pool co běží pod win10 a payout bych měl třeba za měsíc? Payout ideálně do BTC ale ETH/XMR může bejt.
    b.) solo mining pro i7 / GTX 1070? Asi klidně i když to bude chodit v ubuntu subsystému ve woknech, ale tam nevím, jestli tam virtualizace nespraví výkon.. je to herní mašina a ze srdce nenávidím jakýkoliv dualbooty. Ideálně XMR/ETH/LTC.
    c.) tip na nějakej hezkej současnej ascii miner? asi na BTC, možná bych časem koupil.

    a malá trapná storka, nechal jsem omylel dokořán přes loadbalancer portainer (zaheslovanej samo) -- ale asi je na něj nějakej exploit a v pondělím čučím, že mi do swarmu někdo deploynul na osm mašin monero miner..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Hmm, tak jsem vcera vyzkousel build do 2 ATX case na sobe, na 4 karty ok, ale pro 6 uz to neni, zkusim vytisknout adapter pro ATX zdroj a 2 karty.

    Nez se na to vyprcam a vytahnu ze skladu stary poctivy chieftec tower :)
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    TUSIL: jeste jsem dneska premejslel nad tim zdanenim a napadl me jinej pohled. Puvodne se to tu resilo jako pronajem tezebniho vykonu poolu, kterej posle reward. Tam je asi jasna ta transakce, ale pool neni firma/fyzicka osoba, abych vystavoval danovej doklad.

    Nemohl bych to ale brat tak, ze mam pc, ktery tvori nejakej produkt a danim prijem az ve chvili, kdy ho prodavam (tj. smena na fiat)? Brat tezbu jako "kompilaci" kodu, jejimz vysledkem je nejakej produkt (hash v blockchainu), kterej pak moje firma muze prodat za fiat? Truhlar taky zdani prijem za prodanou zidli az kdyz ji proda a ne ve chvili, kdy ji dokonci a lezi mu pul roku v dilne.

    To bude jeste zabava, az do toho FU zacne stourat :D
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    Dobrý den , chtěl bych Vám nabídnout prostor pro vaše mašinky .jedna se o kontejner k tomu určeny , cena eletriky je 1.8kw/h a pronájem od 300-800kc záleží na velikosti zařízení . Objekt se nachází 5km od Svitav. Nabídka je teď 100kw/h,později by šla navýšit.

    kamos.. kdyby nekdo mel zajem
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    super...tyjo,dik za podnety k zamysleni
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: v podstatě uzavřená digestoř s odtahem, nebo pokud chceš topit s náhonem chladnýho vzhduchu ke stroji
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JOINTER: je to trochu obchodní know, ale ano, datacentrum je chlazené tepelným čerpadlem.

    zatím jsou tam normální servery, ale jestli to bude server nebo miner je v podstatě jedno
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    CZUKI: hele krby na teplý vzduch mají takový hliníkový trubky kterýma se rozvádí teplý vzduch do jiných místností, pokud bys dokázal rig uzavřít v nějaké krabici a zajistit proudění vzduchu mělo by to jít. nevím jak hluk a jak dobrej bude ten ionizovanej vzduch,
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: neni presne tohle prace pro normalni ventilatory a aluflex trubky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam