• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PALEONTOLOG: pisu kalkulaci, kdy disky uz mas, a tezis jednu nebo druhou minci.
    Neresim porizovaci naklady. Jsou jinak stejne (kup si disky kde chces a dej si na ni minci, kterou chces).
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    PALEONTOLOG: třeba já kupoval začátkem roku 12 TB disky na Aukru po 3500 Kč a naplnil si svojí 8-diskovou NASku ještě předtím, než jsem vůbec našel první zmínku o chie... v květnu už pak šly ceny disků nahoru, takže jen kvůli tomu, že se mi podařilo zase hodně levně sehnat další NASky, tak jsem přikupoval disky i dráž... teď už zase šílenství s HDD opadlo a ceny pomalu klesají, ale nic navíc už přikupovat neplánuju.

    Takže já do toho opravdu šel s tím, že jsem měl volných 40 TB na NASce, které jsem chtěl postupně zaplnit filmama. Pak jsem do toho ještě nacpal další peníze, přikoupil další 3 NASky a pár externích disků a postupně prodával vždycky půlku vyfarmených XCH. Takže i když příjmy nebyly zrovna malé, náklady byly větší. Ale stále mám navíc 2 plotící PC, 3 NASky a 200 TB HDD, které když prodám, tak už jsem v plusu :-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XSOFT: no třeba pořizovačka těch disků ?
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PALEONTOLOG: Co myslis tim jake naklady? Uplne stejne ( vypocitano na 250 TB disky ).
    Net staci minimalni, 12 disku i s MB zralo 100W. jen je to neustale toci, hleda a dokazuje to PoC.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XSOFT: jaký jsou náklady na 250 TB ? to snad mít nějaký diskový pole v práci, jinak nevím.

    btw. teď opět od china-ban padl hashrate SIA o 50%, takže 0,49 sc/GH
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    NIGHTHUNTER: Pekny. Zatim to vychazi vicemene stejne jako BHD. Cena coinu s tim samozrejme hejbe, asi jako se vsim. Cca 300USD za mesic s 250TB.

    280 TB na XCH
    0,198 XCH za 5 dni ~ 1,188 XCH za mesic ~ 300 USD za mesic

    250 TiB na jen BHD
    316.35 USD / month

    250 TiB na BHD+SIGNA
    330.45 USD / month

    source: https://calculator.foxypool.io/?capacity=250&capacityUnit=TiB&useFoxyPool=true&pledge=0&commitment=0&useBHD=true&useSIGNA=false
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    NIGHTHUNTER: tak souhrn koncem měsíce - zisky z poolu stále pomalu rostou a dneska jsem už překročil 0.5 XCH čistě za odměny z poolu. Za pár dní budu mít přeploceno celých 250 TB, tak pak už budu zase jen sledovat, jak se to vyvíjí ;-)

    GULAZ
    GULAZ --- ---
    KAZMON: jj, taky jedu ethermine.org s https://github.com/todxx/teamredminer
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    PEPPE_LOPEZ: Red miner
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    PEPPE_LOPEZ: Mám nanopool a pheonix
    Aktualizace jsou důležité, ale přečti si release notes
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    1. jaký miner pro ETH na ethermine.org pod windows pro radeon karty?
    2. je důležité aktualizovat miner program?
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    ADAMIRA: když vytváříš ploty v GUI, tak to asi děláš dobře - k tomu žádné parametry nepotřebuješ :-)
    ADAMIRA: ano, máš 4 ploty v poolu a výdělky se posílají opravdu jednou za čas + ještě k tomu od nějaké minimální částky - to už ale záleží na každém poolu, jak to má nastavené, jaké si z toho bere poplatky atd... někdy to jde vidět přímo na webu poolu, kde pak máš i nějaké svoje statistiky - třeba včetně nevyplacené částky... koukal jsem, že některé pooly k tomu už nabízí i aplikaci pro mobil, kde právě takové statistiky vidíš ;-)

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ADAMIRA: takhle to vypadá, žádný chia ještě nepřišli, jestli to chápu posílá se to jednou za čas

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NIGHTHUNTER: já jsem teď trošku zmatenej

    Udělal jsem update na nejnovější verzi, v záložce pool jsem se připojil k poolu.

    Následně při vytváření plotu zadám vše stejně jako předtím akorát v kroku 5) "join a pool" zadám ten pool - žádné parametry nikde neměním

    dělám to špatně?
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    DURDIN: Plotuju(už mám 615 plotů v poolu) - je to podobné, jen místo parametru -p (Pool Public Key) použiješ parametr -c (Pool Contract Address) a stále i ten stejný -f (Farmer Public Key), takže prostě jen vyměníš jeden parametr :-)

    Ten -c získáš (asi) až po připojení k nějakému poolu, třeba příkazem: chia plotnft show

    Jinak všechno samozřejmě až po updatu na 1.2.x, ale nemusíš se updatu bát - původní ploty se dál farmí sólo a jen ty nové, vytvořené s tím -c se farmí v poolu. Abys je pak rozeznal od sebe, je fajn si ty nové dávat do jiné složky, protože jinak jsou od starých k nepoznání ;-). A časem budeš chtít třeba ty staré smazat, protože šance na 2 XCH už bude mizivá, kdežto v poolu to přece jen něco přináší (mě za včerejšek 0.01 XCH, předevčírem 0.008 XCH... prostě stále plotím další poolové ;-))
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Dotaz k chia, plotujete někdo už pro pooly? Stačí jen updatnout na 1.2.x, nebo je třeba pro chia plot create nutné přidat nějaký extra parametr aby to tvořilo ten nový formát?
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    ADAMIRA: v pohodě, mé první ploty s neoptimalizovaným nastavením, jsem se dostal na cca 50 hodin na plot. Pak jsem zjistil, že plotovat přímo na NASku není úplně ideální;) zvlášť, když kamarád už měl za tu dobu asi 10 plotů a ja porad nic:)
    SILENTBOB
    SILENTBOB --- ---
    PALEONTOLOG: omlouvam se, vypadla mi tam jednicka u typu...

    Bitmain Antminer S19j Pro (104Th) profitability | ASIC Miner Value
    https://www.asicminervalue.com/miners/bitmain/antminer-s19j-pro-104th

    prepocitaval jsem to podle jeste kalkulacky u slalushpoolu...

    proc se ptam, je ze jedna vec jsou teoreticke vypocty a realita muze byt jina - treba poruchovost.

    umisteni mam poresene a vyzkousene tezbou eth (pocitac se dvemi kartami)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Realtime mining hardware profitability | ASIC Miner Value
    https://www.asicminervalue.com/
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SILENTBOB: jak jsi to pocital? Me vychazi 110 usd mesicne bez elektriny (14THs - 1400w)
    SILENTBOB
    SILENTBOB --- ---
    PALEONTOLOG: to jsem spocital cca na 7 mesicu, pokud to b7de fungovat
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SILENTBOB: pořizovačka, elektřina, obtížnost, cena btc = rentabilita
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam