• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    JAKUBMOKRIS: takze si z bytu udelas faradayovu klec a kdyz tam prijdes s mobilem, tak ten bude muset zvysit vykon, aby se vubec domluvil s BTSkou? To zni jako dobrej napad :)
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    FABIAN: Zarušení pásem je zvěrstvo, který v současné době nedokážeme odstranit. Kdyby se to týkalo jen dronů, tak by to ještě bylo v pohodě...

    BTW co vím, tak poslední novinka v zabraňování odrušení je speciální barva, kterým by se natřelo obvodové zdivo bytu zevnitř. Barva bude obsahovat cosi, co prostě odstíní WiFi signál, takže třeba jednotlivé byty budou v podstatě izolované od sousedních WiFin. A co vim, tak by to ani nemělo bejt nějak extra drahý, ty barvy. Každopádně, než se to dostane k nám...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    DEEJAYY: Podle toho co vim ja, ciste fpv je zakazane komplet. vzdy musis mit nekoho, kdo ma visualni kontakt s dronem. Ikdyz jsem cetl, ze (jako v pripade rizeni) osoba blizka to zvladne taky ;)

    jsou tady ID, ktere maji lepsi prehled o zakonech. radsi bych pockal na jejich nazor...
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    MRAKY: takže i k téhle DEEJAYY: hračce která FPV disponuje, bych měl mít povolení?
    DR_RIC
    DR_RIC --- ---
    MRAKY: No myslim, ze pro myslivce neni az takovy prus..vi, ze sestrelil dron, ale ze dost razantne porusil zakon o strelnych zbranich a strelivu.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    MRAKY: fpv. Ne fvp...
    '
    Drony lze navádět až z tříkilometrových vzdáleností a sledovat přitom jejich let prostřednictvím tabletu odněkud z bezpečí. Provoz takových zařízení patří pod kontrolu Úřadu pro civilní letectví.

    „Provozovatel takového dronu by měl mít povolení k létání letadla bez pilota,“ říká oficiální pilot dronů David Malík'
    Já vím že aha je bulvár. Ale i tak...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    Sestřelil šmírácký dron ...nyní čeká, zda bude platit! | Ahaonline.cz
    http://www.ahaonline.cz/...usite-vedet/137820/sestrelil-smiracky-dron-nyni-ceka-zda-bude-platit.html

    300k za sestřelení dronu? Slušná pálka.

    Btw naznačuje se tam, že fvp je povolené, pokud máte licenci.... což je imho nesmysl. Pletu se?
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    WERT: letova vyska ~180m ( pri uhlu sestupu 3% ), to mohl byt skoro kterykoliv dnesni dron
    FABIAN
    FABIAN --- ---
    YAKOBO: taky mám problém se signálem. Párkrat už jsem ztratil signál úplně, tak se Spark začal vracet na home pozici. Když přiletěl blíž, stopnul jsem návrat a mohl zase ovládat.

    Strašně to ruší Wifi vysílače, kterých tady po městech a vesnicích Prahy západ jsou hromady (v našem městě 2500 lidí 3 poskytovatelé, takže na každym druhym baráku 5gHz wifi..).

    Tohle ale firmwarem asi úplně nevyladí, ne? Když je pásmo zarušený, tak imho smůla.
    WERT
    WERT --- ---
    tak kdo z vas to byl? Priznejte se :)

    Dron v Praze se pohyboval v dráze přistávajícího letadla, hlavní dráhu museli uzavřít – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...-pohyboval-v-draze-pristavajiciho-letadla-hlavni-drahu-museli-uzavrit.html
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    kdyby někdo měl zájem tak prodám tento zcela nový dron

    Syma X5UW PRO 2,4 GHz s WiFi HD kamerou, barometrem a možností ...
    https://www.rcskladem.cz/...-syma-x5uw-pro-2-4-ghz-s-wifi-hd-kamerou-a-barometrem-28-minut-letu.html

    chtěl jsem si to vyzkoušet, což se stalo, pak se něco stalo s motorky tak jsem jej reklamoval, dnes jsem dostal nový kus, ale už chci koukat po něčem z vyšší řady ...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    LAUNCHER: mam dji googles, ale jen mavic pro... a bez telefonu, jen s rad. ovladačem, se to ovládá fajn
    DR_RIC
    DR_RIC --- ---
    LAUNCHER: Vubec bych nemenil. Hlavni duvod je, ze Xiaomi ma nastavene bezletove zony natvrdo a (zatim) je nelze vypnout nebo zmenit nastaveni jako napr u DJI. A ja nechci cekat nez udelaji update a novy FW. Bonus u Mavica vidim ve skladnosti a senzorech. Jinak bych rekl ze jsou dost slusne srovnatelni. Takze bud driv prodam MiDrone nebo zmeni nastaveni...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DR_RIC: Kvuli skladnosti, nebo bylo spatne jeste neco jineho? :-)
    DR_RIC
    DR_RIC --- ---
    Kdyby mel nekdo zajem chci prodat prakticky novyho MiDrone od Xiaomi 4K verzi. Asi vite co je zac. Ma za sebou 3 lety. Kompletne s prislusenstvim (batoh, kryty atd) Prechazim na Mavica. Kdo ma zajem PM prosim.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    LAUNCHER: jasny, jako fotograf odlisuju investice pro zabavu//praci, puvodne sem zvazoval phantoma IV a zakomponovat to do byznysu ale nez sem se rozmyslel, tak ma jednak drona kazdej, druhak pomalu menim pole pusobnosti. Kazdopadne dat vic nez 10k do hracky kterou vytahnu 10x do roka, stejne jako gopro, se mi proste davat nechce. Navic, nemit za chvili kulatiny, tak nad tim asi ani nepremyslim..ale musim si neco vybrat :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MLIKARNA: Mam doma Spark na, jak pises, "ciste pro zabavu a domaci pouziti" a nikdy by me nanapadlo, ze ho nekdo muze mit na neco jineho. Mas myslim lepsi, kdyz napises cenove rozmezi. Jsou lidi co maji pro zabavu a domaci pouziti Cessna Citation, natoz drona...
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    LAUNCHER: to uz sou na me drahy stroje, chtel bych neco ciste pro zabavu a domaci pouziti..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MLIKARNA: Bud DJI Spark (skladny a lehky, dobijeni pres USB micro, horsi dosah RC) nebo DJI Mavic (lepsi dosah RC, porad jeste rozumna velikost). Sensor maji Spark, Mavic a GoPro stejny, tedy Sony Exmor 1/2.3", rozdilna je ale optika co na tom je. Oboje kupovat pouze jako "Fly more combo" a zaplatit si pojisteni drona ktere DJI nabizi pri aktivaci (alespon tak to probehlo u meho Spark), dokoupit si OTG kabel mezi RC a telefon a/nebo DJI Goggles. A pak letat, letat a letat :-)
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Pripadne nekdo zkusenost s dronama kam si muzu osadit gopro 5?
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    TEAPACK: diky, mrknu :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam