• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: No ja litam pres iOS. Patchlou appku jsem nalil do nejakyho debilniho androidiho tabletu, spustil jsem to jednou a zas litam normalni appkou. Jako z toho delat si starosti aby vsechno bylo "oficialni" jsem vyrost ;)
    B3DA
    B3DA --- ---
    jinak, to narizeni upravuje prave maximalni vysilaci vykon v civilne vyuzivanych pasmech, ktere shodou nahod spark (a mavic air) pouziva. pro evropu se to trochu ruzni, u nas je to tusim 0.2w..
    spark ma by default v CE modu 0.09w, v FCC modu pak 0.5w.
    da se i boost az 1.5w, ale pry to nejde provozovat dlouho bez upeceni vysilace

    FRACTAL: nj, ale speed hack se dela jinak, zejo (params v dev modu ty nwjs appky, zatimco pro FCC musis patchnout apk).. klidne bych si ten jeden zbytecnej krok usetril a proste lital. (ne nutne daleko, ale stabilne blizko :) )
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Me to hacknuti nevadi, mam urychlenej sportmode, dosah vic nez pouzitelnej a pokud neco natacim, tak to vubec neni o techhle hodnotach - to clovek lita stejne cca 150m vysoko a v okruhu 200m, protoze proc cmuchat 2 km nekde v hajzlu, kdyz si tam muzu dojet :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: afaik mavic pro ma CE mod.. ale prave diky pouzitymu radiu je i v evrope dosah vic nez pouzitelnej..
    silnejsim signalem ukrast ne - vyrusit ano. pokud se nebavime o zarizeni, ktere DJI a jini vyviji pro potreby treba letist apod.
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: No to hackovani je jen obejiti nejakych narizeni. IMHO naprosto nesmyslnych, protoze Mavic zadne CE omezeni v Evrope nema. Co se signalu tyce, tak tomu nerozumim prakticky vubec, jen si rikam, jestli se da dron z oblohy "ukrast" silnejsim vysilacem, kdyz se jedna o wifi, ktera je zaheslovana. Mozna jsem v tomhle naivni, ale fakt bych byl rad, kdyby mi to nekdo dokazal vysvetlit :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: njn, kdyz ocusync nepotrebuje primou viditelnost pro mnohem lepsi vysledky a neni treba hlidat fresnelovu zonu jak u wifi.. ja mam rad, kdyz koupim zarizeni ktery ma na krabici treba 2km, abych ho nemusel hackovat pro ty 2km ;) v tomhle me DJI docela zklamalo, jako v podstate technologicky leader v oboru.. ja vim, consumer grade selfie toy. ale!
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Jak rikam, litam v prirode. A kdyz si clovek predstavi tu fresnelovu okurkovou zonu, tak se da ledacos :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    SITH: RC ma vysilac 0.5w v FCC modu.. dosahne - ale v okoli nesmi byt skoro nic :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    SITH: Mobil mam napojenej na remote samozrejme :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    LEVOS_BOB: A pro jistotu pripojuju pres otg, aby se ty wifiny navzajem nerusily. I kdyz nedokazu potvrdit nejake razantni vylepseni
    SITH
    SITH --- ---
    FRACTAL: takže to tam do mobilu frčí přes wifi? pak nevím jak můžeš mít takový dosah 2,5km když tam wifi nedosáhne
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    FRACTAL: hmm ja to mel asi nak debilne pripojeny.. mam v tom chaos..
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    FRACTAL: Jo deti to delaj. A furt tam cpou prsticky :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    SITH: Do mobilu. S brejlema bych asi neudrzel rovnovahu a chodit s rybarskou zidlickou stira vyhody maleho dronu :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: jo, tohle je obrovska vyhoda
    (i kdyz, nektery lidi to tak nevnimaj - par let zpet jsem musel vyhanet skolku zpod pristavajici acro 250 - i ta pomerne velka a fakt zuriva karbonova naha potvora prilakala ucitelku, deti a vsichni byli hodne zvedavi mj. koukat na to primo z mista, kam jsem klesal :D )
    SITH
    SITH --- ---
    FRACTAL: to ovladáš tak že máš FPV brýle nebo máš přenos do mobilu a tam se jen díváš?
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    Trocha mrazu

    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Navic nic vetsiho nema moc vyznam, lidi pak iz koukaj blbe. Spark vypada jak hracka a dovolis si s tim mnohem vic
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    B3DA: Litam prevazne v prirode pripadne vysoko :) A obcas inspekci komina nebo okapu :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRACTAL: ja jsem se sparkem spokojenej, ale jak vidim mraky lidi upgradovat z nej na mavic air, moc to nechapu.. upgrade resi lepsi gimbal a kameru (resp. tak vubec kvalitu obrazu), ale ta zasadni chyba sparka (dolet / kvalita signalu), kvuli ktery jsem se taky vydal FCC mod cestou a nakupem doplnku typu `range extender` (coz pomohlo mimo civilizaci dost, ale je to porad wifi a blize rusicim prvkum je let dost casto PITA) proste vyresena neni.
    dokazu si ale predstavit uprade na neco jako mavic pro, ale o fous lehci, s usb nabijenim.. :) uvidime s cim DJI prijde a jak to bude vyladeny. zatim na to taky dlabu a litam (kdyz to jde ;) )
    btw. uz par mesicu si rikam, ze bych si ty inteligentni flightmody mohl vyzkouset, kdyz uz tam jsou.. stejne jako jsem jeste nezapnul palm control. na tom mi fakt nesejde..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam