• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MICTECH: no trosku me na tom vadi to, ze kdyz si zaplatis pojistku na rozbiti u jinejch firem, tak to ta pojistka hradi. Tady zaplatis 3500 korun a mas moznost dvakrat to dostat vymeneny (ani nemusi byt za novy kus, proste ti daj funkcni model, takze treba refurbished) a za tu vymenu zaplatis 3000 kc za prvni a 4000 za druhej. To mi prijde jako fakt svinarna. Navic to musis poslat do nemecka (je to tak?) a to se taky docela prodrazi, kdyz to ma pres kilo...
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    DRAGON: Ja si to koupil i na svoje hobby letani. U dronu za 1000USD + peniza za prislusenstvi me to neprislo nejak extra moc a jistota je jistota
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    hele a koukam dobre, ze DJI ma nejblizsi servisni centrum v nemecku? v CZ ani AUS nic nevidim.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    MERTLAS: Me osobne nastesti tuk tuk jeste ne. U mavicu to ale cas od casu lidem udelalo. Nicmene dji vzdy reklo, ze byla blbe nasazena baterka a neuznavali to.

    Nicmene vim o nekolika lidech, kterym sel k zemi inspire, matrice a driv i tusim, ze s900.

    U novejsich stroju je znama zavada na baterkach. Udajne to uz je vyreseny, ale cas od casu se jeste na internetech objevi dalsi pripad.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    AXTHEB: Tak nejkak :) me neuznali reklamaci, ze byly ramena dronu omlaceny, a ze jsem s tim urcite nekde naboural...
    Ale do logu se nekoukli a reklamaci prasklin na spodku neuznali (a pritom je to klasicka a znama zavada u phantomu uz od trojek :) )
    NYX
    NYX --- ---
    Ja mam teda se servisem cerstve super zkusenost. Komplet nafotili, oznacili kazdy skrabanec, vsechno vymenili a behem par dnu poslali zpet v nove vypadajicim stavu. A vymenili defakto vsechno krome zakladni desky. Vratili i zapomenutou sd kartu v pytlicku s vlastnim stitkem.

    A teda zavada byla ve stylu dron 30m nad zemi prohlasil, ze dosahl maximalni povolene vysky a proste spadl dolu i kdyz jsem mu rikal, at stoupa.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: uz ti to nekdy jen tak samo od sebe padlo? jako ze treba prestala do toho jit stava a najednou se to sesunulo k zemi? protoze ja tohle od nikoho jeste neslysel.
    Ja rozhodne pod svy moznosti litat budu, nemam to na blbnuti, ale na nejaky krajinky atd, zadny divociny s tim neplanuju. Kilometry od sebe to taky nebudu posilat. Teda aspon ted si to myslim .))
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Včetně toho že ti omlátí gimbal a pak reklamaci neuznají, že máš omlácený gimbal. Všechno pečlivě foťte, než jim to pošlete.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: Jj to je co rikam, ze gps nejde vypnout. Nekdy je ovsem to stesti, ze i pres strechu se gos chyta, ale ne silna natolik, aby to drzelo pozici.

    Ted jsme treba s Ickem litali v hokejovy hale a skakaly nam tam satelity z 12 na 7 a tim padem z gps do vps. Docela sranda to udrzet, aby zaber byl dle pozadavku :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: Esi si neveris tak urcite koupit :) pak to tolik neboli az spadnes. :D

    (A kdo nepada, lita pod sve moznosti! :D navic to muze padnout uplne kdykoliv! A dji drtivou vetsinu reklamaci neprijima jako zarucni, protoze si vzdycky neco najdou).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DJI Care Refresh (Mavic 2) za 139 €... koupit? nekoupit? :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    je to mazlik :)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: no hlavne ono to koukam indoor nedovoli, rovnou to rekne Cannot fly, gps not acquired a fakoff :)
    moc dik za rady, poradne prostuduju :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: jestli ses zacatecnik, tak uplne indoor nedoporucuju :) nejdriv bych se naucil litat venku v prostoru, naucil se dobre, co delat v krizovejch situacich a pak pripadne lozil dovnitr :) Neni to vevnitr uplna prca a clovek musi vedet uz celkem dobre co a jak v krizovkach. Navic vevnitr se neda litat moc s GPS a vzhledem k tomu, ze Mavic nema moznost vypnout GPS, tak se to porad prepina mezi GPS a VPS a dela to bordel...

    Jak rika FRACTAL radsi investuj do baterek. Ty jsou dulezitejsi.

    AD filtry tak nekdy ty neorigo jsou dost nekvalitni a vysledek nemusi byt uplne top. Ja treba na dron nic neorigo nekupuju (filtry max od Polarpro). Jednak to mam jako pracovni nastroj, druhak kdyz jdu do vzduchu tak proste potrebuju mit jistotu, ze jsem udelal max pro to, aby vysledek byl co nejlepsi a pak taky mam teorii, ze pokud chci opici, musim mit na banany :) Do lepsiho auta taky uplne nelejes repkovej benzin od Andreje a nemyjes ho rejzakem ;)

    30 minut letu je papirovy udaj respektive v idealnich podminkach, ktery ale venku nikdy mit nebudes. Realnej dolet je kolem 25 minut.

    Mezi zkusenejsima dronarema existuje takovy nepsany pravidlo 30%. 30% baterky mas na dolitnuti na misto nataceni, 30% na samotny nataceni, 30% na navrat zpet a 10% zelezna rezeva, kdyby se cokoliv stalo.
    Samozrejme zalezi, jestli litas nekde kolem sebe nebo treba nad more nebo tak...
    Navic neni uplne dobry baterku drtit do minima. Nedela jim to uplne nejlip (ale nejsem az takovej technik, abych dokazal ric, zda tomu tak opravdu je nebo neni, ale urcite se tu najde nekdo povolanejsi v tomto ohledu :)).

    Jestli chces pomoct s naucenim, tak dej vedet a muzeme nekdy nekam zajit a vemem to komplexne vcetne pravidel.

    ESY: pujcovny jsou, ale nevim esi se to uplne vyplati... Co bys potreboval natocit? sebe jak to posilas? ;)
    ESY
    ESY --- ---
    DRAGON: Mam cloveka co umi docela dobre tocit stim. Muzu ukazat nejaky veci co dela. Myslimze by ti mozn aplaceny seminar udelal :) Kdo vi
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    premyslim, ze bych si nekoho zaplatil, kdo me s tim nauci vsemozny ptakoviny, je tu nekdo takovej?
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    DRAGON: myslim, ze to je optimalni. Ja mam Fly More Combo na Sparku, tam jsou 2 baterky, jeste jednu navic bych uzil.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FRACTAL: ja koupil ten DJI Mavic 2 Fly More Kit, tam jsou dve, takze tri dohromady, to je snad ok, ma to litat 30 minut na jednu, snad nelzou...
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    DRAGON: Jestli s tim hodlas litat uvnitr, tak jo. Pokud budes venku, tak chod prvnich par dnu litat na louku, kde je naprosty volno a nauc se s tim zachazet. Do krve to prejde celkem rychle - cca za 14 dni uz si nepletes packy a cca za mesic uz ti nevadi, ze dron leti proti tobe a strany jsou "otoceny" :) A kdyz vletis do stromu, tak jsou ti oblouky stejne naprd. Ja je nasadil jen 2x. Jednou, kdyz jsem lital v obejvaku a podruhy, kdyz jsem vzal drona ukazat detem do skoly, tak abych udelal maximum pro to, abych jim neusekal prstiky. IMHO staci OTG kabel, ja si koupil jeste extendery na anteny, ale jejich prinos je prinejmensim diskutabilni. Spis investuj do baterky navic.
    ESY
    ESY --- ---
    Kdyz otom premjslim na leto bud upotrebovat kvuli par zaberum nejaky 4k DJi. Da se to nekde i rozumne pujcit, nebo se to vyplati kvuli ten dvoum tejdnum koupit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam