• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    DRAGON: Jsem naprosto v klidu, proto ti napred popisuju pravdepodobnou pricinu problemu, pisu co s tim a az nakonec zminuju co si o danym pocinani za danych podminek myslim.
    MASTA
    MASTA --- ---
    DRAGON: Ohledne ty reakce na SPEC, jde asi spis o to ze pruser nebudes mit jen ty, ale i vsichni ostatni, co dodrzujou pravidla... jen me napadlo, ty toho Mavica na 500 m fakt vidis??
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MASTA: aha, to je pro me novinka, protoze ja mel naposled iphone 4 a tam sis bez itunes neudelal zalohu, nenahral hudbu, nenainstaloval urcity aplikace, o nahranejch galeriich ani nemluve. Tak jestli to uz dneska facha bez itunes, tak do toho asi pujdu. Kazdopadne diky za tip, to zni mnohem lip, ja iphone zavrhnul mimojine kvuli tomu, jak debilni jsou itunes system.

    A ze me uprimne nechapes... no co ti na to mam rict, ja jsem landscape fotograf a budu to vyuzivat k vyssim pozicim a dalkam, na foceni kolem mne je mi to ukradeny, to sem si to nemusel porizovat. Potrebuju cca tech 500 metru. A ja nemam spark, mam Mavic 2 Pro. A kamos ma jednicku a videl sem jak se vzdalil asi na 4 km, totalne ho poslal pryc a ani jednou se mu to neseklo, tak sem nejak nevidel, ze by bylo nutny ho mit kolem sebe "na 50 metru".

    SPECZ: picus? nechces se treba uklidnit a komunikovat jako slusnej clovek? Nejak nevidim problem v tom, ze poslu dron par set metru odemne. Mozna se mi to jednou vymsti, tak na to sem si taky poridil pojisteni. Kdyz ctu manual, ze dokaze jit do 7km od remote controlleru, tak fakt neberu jako nejak vaznej problem odletet od sebe na vizualni kontakt 500 metru, fakt ne. jestli to problem je, tak sem rad ze to vim, protoze to ho radsi vratim, nez mit vec za 50 litru, ktera by mela byt provozovana na dosah ruky, ehm.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    DRAGON: Vis jakej bordel na wifi tam bude ? Uvedom si ze kdyz si na kopci slysis mrte wifin z okoli - a i kdyz je signal slaby na to aby ses s wifinou pripojil, spolecne vsechny ty slaby signaly dokazou zarusit spojeni, a je to tim horsi cim vys vyletis. FCC mod pomuze, protoze pak vysilas nekolikanasobkem povolenyho vykonu a proste to "prekricis".
    A jinak si taky dobrej picus, napoprvy poustet drona v prostoru s pomerne hustym provozem, a jeste tak daleko od sebe, v momente kdy celkem slusne fouka a ty zatim moc netusis co od toho cekat, a ani ten stroj nemas odzkousenej ...
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    MERTLAS: tyjo o apce jsem nevedel, supr diky... Kouknu jestli je i neco na Android.

    No prave, nahore je to vzdycky uplne jiny a to uz nemluvim o tom, ze kdyz se az nahore rozdhodnu zmenit smer vuci slunku. Jakej luxus by byl variabilni ovladanej automaticky zdola hehe
    MASTA
    MASTA --- ---
    DRAGON: Vole mam iphone roky a ani nevim kde jsou itunes v telefonu, na pocitaci je taky nemam. ;) btw Air pouziva pro komunikaci mezi dronem a ovladacem stejnou technologii jako Spark, pokud chces lepsi dosah a min ztrat signalu, mel sis koupit Pro. Ale uprimne te nechapu, mam neco nalitano a k 500m jsem se dostal jen jednou a byl jsem podelanej za usima, ty jdes a flaknes to tam v Praze pri svym prvnim letu...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FRACTAL: pri predstave ze jeste jednou budu instalovat zkurveny itunes, se mi dela blbe :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    DRAGON: No ze radai koupis hovadinu za 16 nez jety jabko za 4 :)
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    DRAGON: No s tou appli srackou :) mi mavic 2 pro zatim doletel nejdale 3,9 km ... ale je fakt ze v prirode ... napriklad draty vysokeho vedeni rusi slusne
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FRACTAL: miluju tyhle kecy, dik :)
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    DRAGON: Ty mas tak tezkej zivot :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    kluci, kdo tu mate Smart Controller? Premyslim ze ho vezmu kvuli tem vypadkum signalu, wnoice mi psal ze obecne plati ze dji + android = shit. Je to pravda? kamos ma pro 1 a nikdy nic takovyho nezazil, tak je mi to divny. Smart stoji 16 litru, tak uplne nevim, jestli do toho jit. Přechod na apple nepripada v uvahu, tu sracku uz doma nechci.
    dik
    COSMY
    COSMY --- ---
    dolital ne?
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    DRAGON: mavic air jde prepnou do fcc modu a pak muzes litat mnohem dal. Myslim, ze to bude u tveho drona stejne.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    W_NOICE78: android. stojim v te "ulicce, jak leti rovne mezi stromy, tak ja stojim a koukam na nej zezadu prave..
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    FRACTAL: Polarpro ma apllikaci, ktera ti to dokaze vypocitat. Jmenuje se na iOS Polarpro

    Blby je to, ze shora vidis trochu jinak. Dost casto je zem tmava a v tu chvili je nd trochu blby. Ja nejcasteji pouzivam nd8 a ve vyjimecnych pripadech nd16.
    Parkrat bych potreboval nd4, ale tu nemam :D


    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: No ty ne, ale kdyz si cinan usmysli, tak to dokaze ruzny veci, aniz bys chtel :D

    Jinak co se signalu tyce nevim, jestli muzes prepinat na mavicovi mezi frekvencema?

    Ja na phantomovi mam prenos pres 2,4 nebo 5,8 nebo dual. Nastavuje se to v zalozce tusim HD.

    Plus spouste lidi pomohlo prepnuti komplet vysilace z evropsky CE normy do americky FCC.

    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DRAGON: z toho videa nepoznam kde stojis, muzes se podivat do flight logu. Pouzivas android nebo iOS?
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    DRAGON: Zajimave. Sparkove batery umi jet naraz
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    W_NOICE78: vzdyt je na tom videu jasny ze mezi mnou a dronem neni zadny strom (ta cesta..)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam