• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    ESY
    ESY --- ---
    jako uprime ta f4 je jeste ok... Ale ta 5.6 a dal nope :)
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DRAGON: m2p f11 je extreme out of focus https://www.youtube.com/watch?v=HDm_YfM8yKA
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    DRAGON: Mavic Air ma fixni clonu 2.8
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: no :) defakto vsechny modely do P4P mely pevnou f2,8 a neudelals nic :) Menitelna zaverka je luxus posledniho cca roku a pul nebo kdy vylezl P4P, kterej to mel jako prvni.


    DRAGON: tady je hezky videt, ze kolem toh f4 je to celkem hezky ostry... f11 uz je markantni rozdil v kvalite... Samozrejme opet... kdyz to mas jen pro svoje srandicky, tak to je pohoda... 90% lidi to ani nepozna a hlavne instagram schroupe skoro cokoliv :)

    Ale pokud potrebujes kvalitu pro klienty, tak proste pozorujes kazdej detail. Navic kdyz treba i P4P tocis do D-logu tak mas fixly ISO na 500 a to uz v horsich svetelnych podminkach proste strasne zrni a je to videt.

    Proto posledni dobou tocim do D-cinelike a tam muzu hejbat s ISO na 100 a porad se s tim da v postpro dobre hejbat a barvit to.

    Ted jsem tocil pro National Geographic a byli z toho nadseni, ze konecne dostali poradny zabery jaky si predstavovali :D Coz potesi... :)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Mavic 2 Pro f/11 vs f/2.8, jako ztrata ostrosti tam nejaka je, ale rikat tomu ze to slepne tak ze se to neda pouzit.. pouzit na co? :)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: aha, vidis to me nenapadlo, ze driv byly ty kamery vic automaticky :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    W_NOICE78: slepnout? que? :)

    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: no ne uplne vsechny modely dovolujou menit clonu :) jde to az od P4P, P4Pv2, I2 a u M2 jen u verze Pro :) Zbyle modely nemaji nastavitelnou clonu :)
    A navic nejvetsi ostrost se u tehle stroju pohybuje kolem clony 4-5 a pak uz to neni zadna slava :)

    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DRAGON: mavic 2 pro od clony f5 do f11 zacne slepnout tak ze se to neda pouzit. Optimalni ostrost je pri clone f3,5 az f5
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    v okamziku, kdy mas promenlivou clonu f/2.8 - f/11, tak pri nastaveni iso 100-6400 (nastavenou na 100) nemuzes mit problem ani s primym sluncem v lete na clone 8. Leda budes natacet primo neco proti Slunci a to ti nepomuze ani 32, na to potrebujes ND x1000, ktery mam taky ale to uz nejde dobre natacet nic ostatniho.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    MERTLAS: Ja mam sadu Polar Pro 4 8 16 vse ND a ND/PL. Ale tedka jsem za slunneho dne zkousel nastavit 30 FPS/60 zaverka a bylo to preexponovane. S 16 ND/PL.
    Ja teda spis fotim, ale chtel jsem si neco natocit a otestovat.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOMMYKNOCKER: proc by mela? mas moznost manualne resit u DJI zaverku. Je to vse o nastaveni propustnosti svetla optikou na snimac. V lete se vyplati -2EV polarizaky nez ND.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    TOMMYKNOCKER: mam 8 a 16. Spis mi chybi ta 4 nez 32 :) tu bych pouzival nejspis v zime pri jasnym slunecnym dni nekde na horach... ale jinak imho 32 v nasich podminkach neni treba... (beru v potaz to, ze na P4P muzu clonit :) ) coz nizsi rady dronu neumi :)
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    MERTLAS: 16 a 32 nechybi? V lete?
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    DRAGON: Pro svuj prvni let sis nemohl vybrat horsi misto. Jed mimo obytnou zastavbu a drz se od stromu dal.
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    DRAGON: Jestli mas PC a spoustu volnyho casu tak zkus tohle

    DJI Flight Simulator - Enterprise Pilot Training Software – DJI
    https://www.dji.com/cz/simulator

    Tralo mi nejaky cas to rozchodit, je to jen trial, ale s dji ovladacem to spojis a pro zakladni vyzkouseni toho jak dron bude reagovat na ovladani, se mi to libilo :)
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    DRAGON: Maji tam pouzity android.
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    FRACTAL: Mavic Air taky nabyji jednu po druhe. Aspon mne.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: tak na krizika nemam, to rozhodne :))) je to hrozny, uz sem 14 dni doma nemocnej a jeste tyden budu a mam tu novej telefon a novej dron, jako ja si tu snad udelam z nabytku prekazkovou drahu :))

    W_NOICE78: coz znamena co? ze to bude priste napsany v manualu, ale ve vysledku tam nic neudelaji novyho, ne? maximalne tak upravi pro S10 pripojeni presne rozliseni, ale to uz je ted zcela v poradku. Aspon tak to tipuju :)
    ESY
    ESY --- ---
    MERTLAS: a ja se pripojim k vam! a budu ocumovat a maximalne muzu ukazat jak lita nejakej zivejsi fpv freeestyle kousek
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam