• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    B3DA: Nevim jestli se nemyjime 😅

    3 baterky kazda ma 10cyklu. Tedy kazda jednotliva baterka ma 10 cyklu. Coz mi vychazi 10x30min letu. Tedy cca 5 letovych hodin na baterku 🙂 a pak bych chapal tvych 15 hodin jako soucet vsech baterek, tedy celkova letova doba dronu 🙂

    (Uz jsem dneska trochu unaven, tak se kdyztk omlouvam za pripadne nepochopeni) 🙂
    B3DA
    B3DA --- ---
    MERTLAS: na ja nepredpokladam, ze by nekdo udaval celkovej pocet cyklu pro skupinu baterek :D ale mozny to je
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    B3DA: 10 cyklu mi na 15h letu nevychazi 🤔 doba letu je max 34 minut, realne cca 30min 300minut na 10 cyklu mi vychazi cca na 5hodin na baterku 🙂 tedy pokud si nemyslel dohromady na ty tri baterky, ze to je letova doba dronu 🙂
    B3DA
    B3DA --- ---
    jsou za ruznych okolnosti odpojeny od zbytku zarizeni. vetsinou do toho muzes uzivatelsky zasahovat maximalne tak, ze pripojis nabijecku :)
    KURE
    KURE --- ---
    MERTLAS: co to znamená "storage mode" a dá se zapnout?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    KURE: V tom, ze z fabriky ti baterky jdou ve storage modu. Vetsina lidi, kteri nevi, jak se k baterkam chovat, tak je skladujou vybity, protoze to pro ne je lepsi… bohuzel neni 🙂

    Baterky je treba skladovat v rozmezi cca 40-60% nabiti a pokud uz byli v pouziti tak je dobre je jednou za cas bud probudit nebo je nabit a vylitat.

    Chodi nam do servisu spousta mrtvejch baterek, kdy nam lidi presne rikaj, ze s nima pres zimu nelitali a vubec na to nesahali a meli je vybity k nule a ony se ted nechtej nabijet, nebo se nafukujou atd…

    Na phantoma mjsem mel baterky, ktery mely cca 250cyklu a porad litaly v pohode. Nikdy jsem je nenechaval podbity dyl nez nekolik hodin (vetsinou kdyz jsem je vylital a nez jsem se vratil ze zakazky domu) a kdyz jsem vedel, ze je nebudu nejakou dobu pouzivat tak jsem je i tak kontroloval…
    B3DA
    B3DA --- ---
    3 baterky do 10 cyklu muze byt treba 15h letu, klidne bych tomu veril.
    nejhorsi co se muze pri skladovani s baterkou stat, tyhle baterky resi integrovanym samovybitim na pulku po max 10 dnech necinnosti. a teploty u nas zatim ani v lete nejsou takovy, aby pri tom takhle rychle clanky znicily..
    ale obecne baterky jsou spotrebka, pocital bych ze tyhle muzou byt fajn na vyzkouseni a aspon jednu novou baterku prikoupil. podle stavu tech prodavanych a planovanymu zpusobu uzivani, resp. pravdepodobnosti vyskytu cehokoli, kam lze zastrcit nejakou nabijecku

    zamer se na
    - jestli se vsechno bez problemu najde, rc-ac, gps, obraz obv.
    - skladaci mechanizmus, jsou ramena opticky v pohode apod., baterky by mely jit volne
    - zda se gymbal pri startovni kalibraci nekde nezasekava, reaguje na ovladani a jde v pohode do limitu
    - jestli motory nedelaji divne zvuky (muze byt vrtulema - klidne vsechny sundat a na plnej knedlik poslouchat jestli nekde neco nedre, pohmatem po chvili jestli se nektery motor nezahriva vic nez ostatni)
    - jestli drzi ve vzduchu na miste a nikam nedriftuje, nerotuje
    - ovladani reaguje stajne ve vsech smerech
    - zkusit ze cidla hlasi pritomnost prekazek kde realne jsou
    KURE
    KURE --- ---
    MERTLAS: u tohohle mi vždycky zajímalo:
    Nový vyrobek (dron) zabalený v krabici leží rok ve skladech než si ho, jako fungl nový, koupím.
    Versus někomu se válí rok v šuplíku.
    je nějaký rozdíl v kondici baterií?
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MERTLAS: a i kdyby baterky nebyly úplně 100%, tak je to pořád dobrá cena, ne?
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MERTLAS: jdu to zítra testovat, na co se zaměřit?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Jediny, co me dycky u podobnych inzeratu znervozni, tak je “je po zaruce” (predpokladam, ze po dvoulety) v kombinaci “baterka do 10 cyklu” 🤷🏻‍♂️ to je totiz trochu oxymoron. Takze bud nelital a pak strasne zalezi, jak ty baterky skladoval a je teoreticky mozny, ze muzou byt trochu nacaty nebo ne v dobry kondici (bezni letci netusi, jak se o baterky spravne starat), nebo ty baterky nemaj do 10 cyklu 🤷🏻‍♂️

    Jinak strasne zalezi jestli s tim lital ve vlhku (vetsina lidi to do mraku posle), coz je vzdycky casovana bomba.

    Urcite by bylo dobry si nechat poslat sahoty jednotlivych baterek a urcite si dron pripadne prebrat ve vzduchu po dukladnem otestovani.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    Co si myslite o tomhle za 15k?

    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    KEL: Díky, už vyřešeno
    KEL
    KEL --- ---
    GEKONZPRAHY: Mám. Na chalupě. Zrovna tam jedu. Jaká ti konkrétně chybí?
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Kolegové, pěkně prosím o pomoc. Dronu se vzdávám ve prospěch kamaráda bojujícího na Ukrajině, začátkem týdne mu budeme posílat balík se vším možným. Nejsem si vůbec jistej tím, že tam dokáže sehnat vrtule, který nemám kompletní, mám poslední tři. Nemáte někdo z Prahy pár navíc a nemůžete je postrádat? Děkuju!

    Je to Phantom 3 Pro.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: tak ta byla přísná, Peti!
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: Toho Gekon nikdy nemel 😅
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GEKONZPRAHY: jj v tomhle bych to fakt nepodceňoval. Leda bys chtěl kvuli blbejm pár korunám přijít vo celýho ptáka ;)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    originalni...
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LADINEK: Litatko na doma klidne jo, ale nepredstavovat si, ze to nauci neco nejak prenositelnyho pak na ten vyssi level DJI - jen proste mit realisticky ocekavani :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam