• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DRAGON: Mně se v práci, ani indoors, vůbec nezapnou motory - protože letiště Kbely…

    Ale lze to obejít vzletem před tím, než se chytne GPS…
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SPECZ: mám za to že spočívá, nicméně si moc dobře vybavuju, že před lety mi to drona vůbec v takové oblasti nepovolilo vypustit, tak mě to trochu překvapilo :)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    DRAGON: No, a nespočívá to omezování lítání právě v restrikcích na výšku atd ? (nevim, ptam se)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    QWWERTY: z logiky veci asi ne. Pokud v telefonu nemuzes povolit Install apps from unknown resources, tak asi ne.

    Jinak nakonec po roce dron vzletl, chtel zkalibrovat uplne vsechno a docela sem cumel, ze nemel vubec omezeni na vysku a to sem pritom startoval v chatovy oblasti kousicek pred ruzynskou hlavni runwayi kousek od Horomeric, nechapu jak to je mozny.. ja bych teda nevylit vys nez dvacet tricet metru, sem na to dost opatrnej a tohle bych si fakt nelajsnul (nejsem neomylnej), uz jenom kvuli postolkam, ale i tak, nejak sem veril, ze mi to dron nedovoli. Tohle muze byt docela problem, pokud se to dostane do rukou nejakejm bezmozkum...
    Nebo to je o tom, ze sem nepovolil firmware update? ten by mi pak litani v ty oblasti zakazal? Neudelal sem to, co ten dron mam na nejaky doporuceni z netu, ze kazdej novej firmware vam vic a vic orezava moznosti letani.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JIMX: tzn. uz neni mozny je vubec pouzivat v telefonech, ktery jsou politikou omezeny na store-only aplikace?
    JIMX
    JIMX --- ---
    Jojo, už nějakou dobu ve store nejsou, je nutné je stáhnout přímo ze stránky dji
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    DRAGON: na store ty aplikace nemají, musíš je stáhnout přímo z jejich stránek
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj,
    nemate prosim nekdo S23 Ultra a Mavica? Ja zaboha nemuzu najit ve store appku Dji Go 4, asi neni S23 Ultra kompatibilni, tusite co jineho lze pouzit krome lichi za 600 kc?
    dik
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    WERT: díky za tip.
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    Já jsem minulý týden vykoupal svůj 4" na LR lety v moři. Chtěl jsem natočit kamarádku, jak skáče z lodi a když jsem visel metr nad mořem a čekal, dron z ničeho nic spadl do vody. Nasadil jsem brýle a šel hledat, naštěstí tam bylo mělko, takže jsem jej za chvíli našel a vylovil z necelých tři metrů. Překvapilo mě, že i na dně z něj šly bublinky a škubaly tři motory, jako by pípal buzzer. A taky, že jo, když jsem se vynořil, tak jsem jej i slyšel. Odpojil jsem baterku, hodil dron i s baterkou do sladké vody a pořádně jej vykoupal, stejně tak i po příjezdu domů. Pak šel do trouby, na 65° na tři hodiny. Když už pěkně voněl, zkusil jsem cvičně připojit baterku a překvapilo mě, že FC i ESC naběhl, stejně tak přijímač. Nefungovala o3, ale ta se rozběhla po připojení pomocí USB kabelu k počítači. Takže asi odešel 9V BEC na FC, nebo nějaká část napájecího okruhu o3. Každopádně si nedělám velké iluze o tom, že nechráněná elektronika přežije sůl, nejspíš vše zkoroduje. Vyperu dron v IPA a destilce, znovu vyšším a budu rád, pokud přežije ta o3 (byla téměř nová) a treba i přijímač.
    Jako příčinu havárie jsem vyhodnotil utržený drát k motoru, zřejmě se poškodil při přepravě dronu na loď (byla taková dobrodružná, na paddleboardu, po pečlivém zabalení techniky). Den před havárií jsem letěl 4.5 km nad mořem natáčet velkou plachetnici a vše proběhlo ok. Proč to píšu - sladké vody, resp. zmoklého dronu bych se až tak nebál, ty věcičky vydrží překvapivě hodně.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    NOIZER: Na podzim mi takhle uletel dron do zaoraneho kukuricneho pole a nenasli jsme ho, mezi tim nasnezilo a roztalo, nasli jsme ho v podstate nahodou o tyden pozdeji a s novou baterkou a opravenym ramenem vrtule fungoval v pohode
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    COMODOR_FALKON: no uprimne... prolitymu stroji jakoukoliv tekutinou bych fakt neveril. Zvlast, pokud ti lita nekde ve vzduchu...


    NOIZER: neslysel? :) docela dost znama vec, pokud se clovek k baterkam neumi jednak chovat pripadne jsou opotrebovane... https://forum.dji.com/thread-251998-1-1.html

    Kazdopadne pokud ti stacil tenhle stroj, tak bych se asi porozhlidl po nejakym bazarovym (klidne i bouranym za malo penez), posli nam ho do drondoktora a my ho nechame vymenit za novej kus (bude to stat imho min, nez kupovat trojku, pokud ji fakt vylozene nechces, navic budes mit jistotu, ze mas novej stroj).

    Jinak samozrejme trojkou absolutne nic nezkazis. I ja musel uznat, ze to je celkem kvalitni stroj. Nejakou dobu jsem si na nej musel zvykat, ale je to pracant :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    NOIZER: I pokud zmoknul, tak zmoknul vypnutý, takže v pohodě…

    Navíc zrovna déšť je relativně šetrný - problém není voda, ale vodivé minerály v ní a dešťová voda je v podstatě destilka, co cestou sejme trochu prachu, pylů, etc. …

    Takže pokud tam za týden vyrazíš na výlet, tak ho stačí propláchnout destilkou, vysušit a měl by pak normálně po vložení baterie naskočit - tedy pokud spadl jen kvůli baterce…
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    COMODOR_FALKON: to je dost mozny, ale mezitim uz stihnul za vikend zmoknout, takze uz to asi nema smysl resit:) plus pro me je to ~140km od domova, takze kazdy rano se tam kouknout nepujdu. Uz jsem ho obrecel:)

    MERTLAS: zajimavy.. o nafouknuti baterky jsem nikdy neslysel...

    Kazdopadne slo mi hlavne o tipy na replacement, poradite neco?:)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    NOIZER: Bez baterky ten dron moc daleko nedoletí a i pokud zůstal ve větvích, tak vlivem větru spíš dřív než později spadne na zem, tipl bych si tak do 5 metrů od baterky…
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    HELIUM: Na DaVinci existuje spoustu videonávodů - mrkni třeba na YT na kanál týpka jménem Daniel Batal.
    A když budeš potřebovat s něčím speciálním poradit, tak mu jde normálně napsat na Twitteru…
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    HELIUM: s davinci se budes muset naucit, udajne to neni tak lehky, ale kdyz to zvladnes, tak to je pry super.


    NOIZER: samozrejme je mozny, ze se stalo cokoliv, ale pokud se to vyplo z niceho nic, ze si nevidel ani jak dron jde k zemi, ale rovnou si nemel obraz, tak jsou defakto dve moznosti. Bud si blbe zaklapl baterku, ktera pri letu vyvibrovala ven, prerusilo se napeti a tim sel dron dolu. Druhou moznosti je, ze se ti baterka pri letu nafoukla (ne nerealna situace) a opet se vycvakla z sachty a opet byl dron bez energie...
    JIMX
    JIMX --- ---
    HELIUM: Vegas :-)
    HELIUM
    HELIUM --- ---
    s novým dronem je cas na to zpracovat natocenej materiál.
    Co poradíte na sestříhání a ozvučení videí? (a aby mě to taky nestálo víc jak dron, žeano)
    pokukuju po Pinnacle, nebo daVinci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam