• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ten cas leti :-)

    X-T1 + 16/1.4



    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: mam radost ze po dlouhy dobe vidim normalne vyfoceny dite! Btw skejtak jak vysitej z neho bude :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    X-T1 + 56/1.2 + muj syn Martin

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Manufacturing Story of X-T10 / FUJIFILM
    http://www.youtube.com/watch?v=9imKQZoQ1_U
    KAMZA
    KAMZA --- ---
    PLUTO: Fotky by měli být stejné :) bez oříznutí.
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    KAMZA: Ta neořízlá v portrétech se mi líbí víc, ale jinak pěkný :)
    KAMZA
    KAMZA --- ---
    WORMAGOR
    WORMAGOR --- ---
    mam si 50-230 poridit nebo to neni dobry objektiv
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jeste teda take jak rychly ty skla maji mit AF - na tohle zapominam, protoze pro me ucely je to vsechno dostatecne rychle, ale ocividne jini lide i v tomto klubu se s rychlosti AF dosti trapi, nebo trapili - pozor na to. S tim Ti ale musi poradit povolanejsi, kteri ten rychly AF vyuziji.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Subjektivne, protoze kazdy foti uplne jinak:

    Pro zacatek bych si vzal jedno siroke sklo a k tomu pouze bud 35/1.4 nebo 56/1.2. Rozmysli si, jestli mas radsi ~50, nebo ~85. (ja bych bral ~50, ale to jsem ja).

    To siroke sklo bych si promyslel opravdu dukladne, s cim presne chces fotit, jak konkretne ty fotky maji vypadat, jak skladne ma to sklo byt.

    Teprve od tehle dvou skel bych se odpichl a zacal zvazovat, co ti opravdu chybi za dalsi skla. Tri skla jsou proste na uvod imho moc, stejne si je naraz na fotak nenasadis :-)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: dik za sepsani. Koukam, ze mas doma skoro komplet fuji skla :) No asi na zacatek zkusim tu 18/2 a kdyz bude na prd tak pujde do sveta. Preci jenom na zacatek je to komplet za nemaly peniz :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Moje zkusenosti:

    18/2 je holt slabsi opticky, ale i tak se s tim daji delat super fotky. Pravda, na kriticke landscape foceni to neni, ale na f/8 se s tim ta louka proste vyfotit da - ano nikoliv na billboard. Miluji tu malou velikost a leccos tomu odpustim. Skoda ze neni sirsi.

    14/2.8 ohnisko mi zcela vyhovuje na bezne vyletovani, ale jak se seseri, nebo jak s tim vlezu do tmaveho interieru, tak mam problem, 2.8 mi nestaci. Rozmerove to neni zas tak mensi oproti 16/1.4, ale sirsi, coz se hodi.

    16/1.4 svetelnost pro me ucely to prave orechove, ale skoda ze neni o fous sirsi. 14/1.4 by pro me byla idealni.

    Suma sumarum, mam doma vsechny tri, ale kdyz jdu nekam s X-T1, nejradsi si beru 18/2 (vylet) nebo 23/1.4 (hospoda).

    V posledni dobe ale realne X-T1 zustava doma a beru X100T, protoze tak :-) Moc na to hrdy nejsem, ale snazim se k vam byt uprimny...
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    BERNIE: ja jsem prave ten muj 70-200 vytahnul za posledni rok asi tak 2x takze si myslim ze mi ta 56 bude stacit. Posledni dobou fotim jen tak pro sebe a tak bych radsi vzal pevny skla s lepsi svetelnosti a rad bych taky snizil hmotnost vybaveni :)
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    MIKEKT: ja bych sel do 16-55/2,8. Ale je velky, tezky a drahy.
    14 mm je fajn ohnisko, ale ja bych potreboval i delsi. Mam ted 18-55, 35 a chybi mi teleobjektiv.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Tak premyslim co poridim za objektivy k te x-t10. nejdriv jsem mel ve vyberu 18 35 56 ale po precteni recenzi na 18/2 asi budu muset vzit neco jineho. 16 uz mi prijde celkem velka, tezka a draha. Nejlepsi volna bude asi 14/2,8 bude to vyborny sklo na krajinu ale i na reportaze. Nebo byste volili jinak? je ta 18/2 tak spatna na krajinu? Na nejakou tu reportaz, by mekky rohy nevadily, ale na krajinu to asi nebude nejlepsi sklo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    P4INTER: jo ty velký bílý věci co stojí jak moje auto. tuhle jsem koukal na fórum digiscoping a docela mi je líto lidí co do toho dali desítky tisíc.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    RATTKIN: ja provokoval s x100 v zoo, takovy ty s tema bilyma velkyma vecma (canon). Furt po me cumeli esi si delam prdel, ze tam s tim chci fotit :-D
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    P4INTER: jj nejcasteji:D " .... a to jdes fotit na film?" :D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    tak to mě se 2x stalo, že se mě zrcadlovkáři ptali na nějaké technické věci
    asi vypadá sony víc profi, nebo jsem měl štěstí
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: neneeee :-D tak to se mi jeste nestalo. :-D Me se jen lidi ptaj, jestli to je hracka nebo to fakt foti a nebo jak jim to chcu ukazat, kdyz tam mam film :-D
    MIKEKT:
    A jinak presel jsem z dslr, mel sem v rukach kde co nikony,canony. A jediny co mi chybi, je to rychlejsi ostreni trochu (u starouska x100)
    To treba na svatbach rychlejsi momenty s tim cvakam dost punkove.
    Ale pak clovek vidi ty fotky z x100 a vsechno ji razem odpusti :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Mne se jeden clovek ptal, ze to foceni me zda se dost bavi, tak jestli bych nechtel zvazit prechod na dospele foceni s DSLR. Na krku se mu pritom houpal "dospely" EOS xxxD + 18-55.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam