• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: Presne tak. Me to taky bavi, +- neresim, kdyby to bylo asi -10, tak bych se zamyslel :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Cvakam si pro radost a nastesti me to nezivi, tak s dovolenim nemusim resit, jestli jsou malo nebo moc vytazene stiny v ocich :-)) Ale chapu, ze to pro nekoho muze byt skoro otazka zivota a smrti :-) Bavi me to cele, preji hodne stesti do dalsich fotek :-)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: Ha ha, ted kdyz na to koukam s odstupem, tak ty vytazene stiny v ocich jsou asi moc, mozna to nekoho nastvalo:-) Mne na ty fotce nejvic bavilo to prijizdejici auto vzadu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Tahle fotka ma moje plusko a koukam ze i s nim je na nule, takze tam je nejake minusko. Hezka slecna a Fujina, nevim co by na fotce melo byt vic, aby to bylo pekny :-)) Nemate srdce lidi :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Centro Direzionale, Napoli, IT

    Kancelarska ctvrt - vlakove nadrazi - pristav :-) Foto z nove prace. X-T1 + 18mm, protoze lenost sebou brat rozmernejsi skla :-) Az bude cas, projdu mesto a zkusim neco vic nafotit, ted toho mam az nad hlavu.

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Nemate nekdo na prodej(nebo i pujceni jen) navic nabijecku na np w 126? Praha/Praha 6, ted o vikendu..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ja mam na tohle fakt smulu. Dneska 10-24mm pry dorazil domu a ted ctu tohle :-))

    FUJIFILM will develop an XF 8-16mmF2.8 WR lens! (SRP) – With POLL – Fuji Rumors
    http://www.fujirumors.com/fujifilm-will-develop-a-xf-8-16mmf2-8-wr-lens-srp-with-poll/

    Ale co uz, kdyztak 10-24mm pozdeji prodam...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    PEPO: a jeste jedna, konvertovana primo ve fotaku.
    Dropbox - DSCF5704.JPG
    https://www.dropbox.com/s/7jctaq2dbjouy0k/DSCF5704.JPG?dl=0
    35/1,4 @ f3,2, ISO 250
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    PEPO:
    fotka z hospody.
    35/1,4, ISO 5000, push o 0,5 EV na 7500 v
    C1Pro
    Noise Reduction 0
    Sharpening 0
    Dropbox - DSCF5606.jpg
    https://www.dropbox.com/s/t4bxpz0bhibnl8m/DSCF5606.jpg?dl=0
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    PEPO: musim upravit. Pak hodim.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    BERNIE: ajo tak tema by to bejt mohlo :-D zkus jogurta (cti:yongnuo) to bude cajk nejspis
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    P4INTER: jse o tyhle levny odpalovace studiovejch svetel
    http://www.phototools.cz/fotocache/bigadd/Studiove_sestavy/21028_AC_04A_01.jpg

    Yongnuo mam taky, jeste jsem nevyzkousel.
    PEPO
    PEPO --- ---
    BERNIE: můžeš nahodit galerii? nebo pár fotek?
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    BERNIE: cus hele odpalovacema by to nemelo bejt nvm jaky mas presne ale ja mam yongnuou rf603II a stary 602 a s x100 mi sla i 1/500 ale venku pravda :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: 1) Nauc se cist, bavime se jen o ostreni v seru.
    2) Proslo mi rukama hodne CSC fotaku od Pentax Q po Leica M240. Vcetne Sony 6000, Sony A7R atd. Taktez, coz je zajimavejsi nekolik desitek ruznych skel.
    3) Kdyz jsme u Tve schopnosti cist, rad bych Te poprosil precti si nazev klubu a popremyslej, k cemu tu jsou uzitecne tve pribehy o Sony CSC a Nikon DSLR a jestli nebude lepsi abys to psal nekam jinam nez sem.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: Sony a6000 (aps-c) ostří s nativníma, nebo sigma DN objektivama na fázovou detekci a velmi rychle. honitbu kontrastu dělá jen v noci venku kde není veřejné osvětlení. je to přibližně stejně citlivé, jako Nikon d300s, který má autofokus senzor z d3.
    Aktivně používáš nějaký kompakt, nebo aspoň si měl nějaký kompakt v ruce, nebo jen převyprávíš řeči staromilců zrcadlovek z webu?
    to ti jako doopravdy neostřilo pdaf ani ve dne? co to bylo za tělo a objektiv? před kolika lety to bylo, staré kompakty byly v tomhle mizerné.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: Kazdopadne je to skoda, to sklo melo byt 1.4 nebo rychlejsi a bylo by to uplne jinde. Nechapu premiovou 90mm a jenom f/2.
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: podle toho, jak se chovala ta 90ka vcera, rekl bych, ze stale uzivala PDAF. Jen "na misto" zajela vyrazne pomaleji, nez 35ka.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: Co je mi znamo a co jsem zkousel, maloktere CSC a za maloktereho svetla umi realne PDAF. Podivej se sam, jestli ti objektiv prejede a vrati se zpet (CDAF) nebo prijede na misto (PDAF).
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: myslis to tak, ze fotak prepina z fazoveho na kontrastni ostreni, pokud se svetlo dostane pod urcitou uroven?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam