• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    EGGH: myslim, ze neni, resil jsem, googlil, nevyresil.
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    EGGH: Lightroom 6.6
    EGGH
    EGGH --- ---
    Je nějaká metoda, jak otevřít rawy z Fuji X-T2 v Lightroomu 5.7.1 aniž bych je musel konvertovat na dng?
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: ja nevim...ja zase bezne fotim s x100t a kdyz mam chvili navic a moznost, tak si vezmu pevna skla a vzdycky me to s nima strasne bavi, no, ale ted jsem na to nemel v posledni dobe moc casu..snad do budoucna..x-t2 vypada dobre..nahodim aspon jednu fotku

    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    ja jsem zvedav jestli prijde jeste nejaky FW update na x-t10. Mam ho asi rok a pul a prisel myslim jeden zajimavej update a pak nic
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Ja se drze priznam, ze X100T asi nebudu upgradovat. Ted mam sice vetsinou naladu jen na skladny fotak s jednim sklem, ale i to u mne vetsinou vyhrava moje X-T1 + 18/2.

    Jsem rad ze mam i X100T, vzdycky jsem X100 radu chtel, je moc hezka a bavi me s ni fotit. Ale nemam pro ni tolik vyuziti, jako pro X-T radu.

    Takze casem nejspis budu upgradovat X-T1 na X-T2 (patrne az bude stribrna X-T2), ale tot zatim vse...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: ale i tak na X100T nedam dopustit, s predsadkama je to ultimatni travel set, tak jsem zvedav s cim prijde to F-ko
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: mne to oproti x-e2 se kterou jsem ted fotil po delsi dobe prislo citelne pomaly, zvlast zapnuti, a celkove i odezva v hledacku/displeji je na tom takova lina, to same odezva po zmacknuti nekterych tlacitek, ale to mi prijde ze muze byt i temi tlacitky samotnymi, asi pouzitymi mikrospinaci, blbe se mackaji celkem ty male kulate. A jinak ano, "high performance" mam "on" ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Fotim stridave na X-T1 a X100T. Nevsiml jsem si, ze by X100T byla proti T1 vyrazne pomalejsi. Ve srovnani s X-T2 nebo X-Pro2 samozrejme limituje predchozi jmenovane CPU predchozi generace.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Fujifilm X100F Announcement in February (according to a Member of the Fuji X100F Facebook Group)

    Fujifilm X100F Announcement in February (according to a Member of the Fuji X100F Facebook Group) - Fuji Rumors
    http://www.fujirumors.com/...x100f-announcement-february-according-member-fuji-x100f-facebook-group/

    Hlavne teda X100T by zaslouzila uz kua upgrade firmware, jinak se to chova oproti ostatnim fuji, jak kdyby to bylo zamrzly...
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    jeste si tak ale procitam tu diskusi smerem dozadu a v jednom tedy lehce nesouhlasim, a to ze by byla vseobecne platna "dobra kresba" a "spatna kresba". podle me hodne zalezi na kontextu a skoro neni objektiv, jehoz kvalita by byla nedostatecna pro kvalitni fotku...

    treba ted po prodeji vetsiny fuji techniky jsem si na pamatku nechal svou x-e2 a namisto prodanych drazsich skel dokoupil 27/2.8 a 18/2, ac to nejsou opticky zrovna nejlepe hodnocena fuji skla, ale oboje jsou pro moje ucely vic nez dobra a treba flare a barvy 27/2.8 se mi fakt libi, stejne jako mi vyhovuje u portretu v prostredi mekkost a vinetace 18/2... nerekl bych, ze maji spatnou kresbu, ale spis specifickou, danou jejich jednoduchou optickou stavbou - a nemusi to byt vzdy na skodu. ale samozrejme treba architekturu nebo ani krajinu bych s nima fotit nechtel.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LEHUOK: přesně viz KOTWA

    KOTWA: a když se k tomu srovnání přidá ještě nějaká Nikon/Canon aktuální 35mm..to je pokoukání :)
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    u fuji ta moznost moc neni, ale u jinych znacek je asi nejlepsi najit si nejaky srovnani treba trech objektivu se stejnym ohniskem...

    treba leica summilux 1:1.4/35, summicron pre-asph 1:2/35, summicron-asph 1:2/35, summarit 1:2.5/35... a jeste treba pro zajimavost zeiss biogon 1:2/35... i pri shodne clone 2.8 a shodnem zaberu budou mezi fotkama z tech objektivu hodne velke rozdily
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    ja bych rekl, ze kresba = charakter ostrosti (stred, polovina, rohy), chromaticke aberace, field curvature, barevny nadech, kontrast, nachylnost na flare a jeho podoba, nachylnost na reflexy a jejich podoba, podoba bokehu pred rovinou zaostreni a za ni... a to vse se jeste meni podle clony.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    LEHUOK: Mozna to tu nekdo vysvetli lip, ale jde taky o kresbu mimo pole hloubky ostrosti. Tu ovlivnuje pocet clenu lamely clony a pocet optickych clenu objektivu. Cim mene tim lepe, kresba a prechody jsou jemnejsi. Pocet clenu byva vetsinou nizsi u objektivu s fixni ohniskovou vzdalenosti, u zoomu je potreba kompenzovat opticky vady a proto jich tam je vic.
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    HUGGI: Jo a malem bych zapomel, 18-55 neni WR.
    A ted uz fakt s tou sebeobhajobou 18-135 koncim, slibuju! ((:
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    HUGGI: A o cem jinem nez ostrosti je kresba? Nejak se toho porad nemohu dopatrat.
    S OIS jsem to myslel tak ze kompenzuje svetlost (nebo nevim jak to lepe nazvat), cos samozrejme vim ze neni jedine co clona ovlivnuje.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LEHUOK: ok, tak kresba není jen o ostrosti, to je asi až to poslední důležitý, OIS NEkompenzuje clonu! Ten kompenzuje lenost brát si stativ, clonu jako jedinou niajk kompenzovat nelze protože ovládá hloubku ostrosti
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    HUGGI: Co clovek to nazor :)
    Co jsem videl srovnani mezi tak velky rozdil tam nebyl co se kresby tyce. OIS vice nez kompenzuje ten rozdil clony, takze jediny co zbyva jsou rozmery, kde musim dat ze pravdu ze je to docela krava velka ta 135.. Nicmene hmotnostni rozdil 180g nebo kolik to je neni zas takova tragedie kdyz si uvedomim co s sebou vetsinou tahnu na trek, vidina toho ze musim nekde prehazovat objektivy mne strasi mnohem vic..
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LEHUOK: perfektní kompromis je 18-55mm f/2,8, která je malá, lehká, s dobrou kresbou a o clonu světelnější..
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    HUGGI: To jo.. ale chtel jsem rict ze bud chces kvalitni kresleni pevneho skla, nebo univerzalnost zoomu, a osobne mi to prijde docela ferovy kompromis.

    To jsem takle byl na jihu NZ s 20mm pevnym sklem, a litoval jsem ze nemuzu poradne vyfotit tucnaka zlutookeho co ani nebyl tak daleko. na 135mm uz by to slo..

    No, hlavne ze ja jsem s tim sklem spokojenej :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam