• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARDYAž moc alternativní medicína - já konkrétně hodně koncentrovaně přednáším.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    CORNELA: zajímavý. bohužel na upnutí na něco se momentálně nedostává energie a přebývá cynismu.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ALDEMIK: Tak to je docela častá věc. Zrovna třeba bolesti koubů, zad (jedno jestli boreliózní nebo jiného původu) fungují tak, že člověka něco bolí, tak tomu ulevuje, čímž si odrovná jinou část kostry, která bolí dál, přestože původní příčina už je dávno pryč.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    CORNELA: jako že příznaky přetrvávají bez primární příčiny? že na základě boreliozy vznikne nejaky stav, ktere to telo nasledne i prea vymizeni infekce udrzuje?
    co na to v takovém případě zabere? antidepresiva?
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    CORNELA: Tak na krátkodobý zmírnění příznaků je určitě kde jaký placebo účinný, ale jinak moc nechápu, co tím myslíš (což nemyslím nijak útočně, jen jsem nevyspalá a mám sníženou schopnost chápání textu asi)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALDEMIK: Borelióza je reálný a dost často se vyskytující neduh, prodělala ji snad půlka rodiny (máme rádi houby, takže se pořád courají po lesích) a může se na člověku škaredě podepsat. Napořád. Hlavně že v novinách straší encefalitidou, která ročně zabije dva lidi, což je tolik co nic.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ZUZKAOU: O tom žádná, spíš je to takové... na hovno.
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    ZUZKAOU: tak je to zase opačný extrém k dřívějšímu "nic vám není, jen simulujete, jezte víc ovoce a zeleniny", jak to před několika lety prožila kamarádka, která díky tomuto ročnímu kolotoči po doktorech došla právě do stádia chronické boreliózy
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Mám kolem sebe aktuálně čtyři lidi s boreliózou válčící. Minimálně dva z nich fakt dostatečně vyšetření byli, kamarád, který je doktor, to fakt nepodcenil (a vypadá, že mu nakonec pomohly přesně ty silný antibiotika, teda snad), a můj muž, kterému taky zkoumali kde co. Není to člověk, co by na sobě zkoumal každý prd, s prostřelenou nohou šel k lékaři už druhý den a začíná si stěžovat v situacích, kdy já bych se dávno hroutila (výcvik ze sportovní rodiny). To, že je určitě typ, co na sobě porozuje každej prd, bohužel slyší celkem pravidelně. Chápu, že takových lidí jako doktor asi potkáváš dost, ale po pěti letech tyhle hlášky úplně nemusim.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALDEMIK: to je sice realita, ale neospravedlňuje to užívat postupy, u kterých už se ví, že víc škodí, než léčí.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ZUZKAOU: Možná není, na druhou stranu mám kolem sebe lidí, kterým konvenční léčba boreliózy nezabrala (resp. nevymizely příznaky a neměla vliv na krevní testy), víc než dost.
    CROME
    CROME --- ---
    ZUZKAOU: Je to dobra cesta v pocatku onemocneni, pokud je borelioza uz chronickou neda se zel uz nic moc delat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALDEMIK: netuším- ale ukazuje se, že cpát do sebe atb pod tlakem holt není dobrá cesta...
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ZUZKAOU: K tématu - je teda oficiálně něco, co jde dělat s člověkem, co prodělal boreliózu, vychází mu výsledky, jejichž interpretace je nejasná (chronicita/reinfekce/něco divnýho), má borelické příznaky typu kolující bolesti a únava, periodicky se měnící, a pět let chcípe?
    Kromě "no co chcete, není vám dvacet".
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Bludy kolem léčby boreliózy: měsíce na antibiotikách i testování klíšťat - Zdravotnický deník
    http://www.zdravotnickydenik.cz/...-kolem-lecby-boreliozy-mesice-na-antibiotikach-testovani-klistat/
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MAR_TINA: Jasna lobby vyrobcu mericu!!!
    DAHY
    DAHY --- ---
    MAR_TINA: Ctu "meric radiace z přírodního pozadi" a leknul jsem se, ze jsme se vratili ke Klystyr Kempu 2017.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MEANDER: Ó díky za odkaz. Měřič radiace z přírodního pozadí jen za cca 3 tisíce korun, který měří v řádech vteřin, to potřebuju.

    (Pro vysvětlení : Nejlevnější měřič radiace, který připouští jako věrohodný SUJB, stojí asi desítku a měří každou lokaci 2-5 minut.)
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    SHEALA: " ... a dejte mu klystýr, ale pořádný, až bude volat všechny svaté, aby se to jeho rheuma leklo a vyběhlo.“
    MEANDER
    MEANDER --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam