JESTEDMAN: No, ano, podle té tabulky bylo nejvíc spalničkářů v daném věku, jenomže to, co vyvozuješ, prostě nemůže být pravda.
Totiž, zjednoduším si to a budu počítat, že Česko má 10 000 000 obyvatel ve věku 0-100, takže v populačním ročníku je 100 000 lidí. V té skupině 35-44 to je teda milion lidí, z nichž za kvartál mělo 91 spalničky. To je 90 z milionu, takže setina promile. 0,091. Vzhledem k tomu, že u spalniček je potřeba proočkovanost 95 %, aby nastala kolektivní imunita, neb je to sviňa strašlivě nakažlivá, a že zároveň těch 5 % je horní odhad těch, co je očkovat nejde, nebo se u nic nevytvoří imunitní odezva, no, 5 % z milionu je 50 000. Takže kde je těch až 49 909 lidí, co ty spalničky teoreticky dostat měli, ale nedostali je?
Přitom spalničky jsou tak nakažlivé, že stačí pár společného minut pobytu v místnosti na to, aby se jeden nakazil. Takže stačí jet tramvají a nakazil by se plný vůz. Kdyby byla klesající imunita ve středním věku nějaký praktický problém, bylo by jenom 91 nakažených? A další stovka ve starších věkových kategoriích? Těch 91 za kvartál možná bude tak stejně jako nově transplantovaných, ale podstatně méně než lidí, co jsou imunosuprimovaní z mnoha jiných důvodů.
Prostě, ať se na to podívám, jak chci, tak z údajů z té tabulky a učiva zeměpisu základní školy, schválně jsem do toho netahala žádné další možnosti, vyvodím leda tak to, že spalniček je u nás kurva málo a populace je velmi dobře proočkovaná a jestli imunita ve středním věku klesá, tak natolik málo, že ji nelze statistickými metodami zaznamenat.