• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAINTELIGENCE - MYSL - VĚDOMÍ - Turingův test - čím se liší člověk od AI ?
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: nevim no, jeslti si programator, tak asi bídnej a jeslti filosof, tak taky. nic, stačila by jen pokora a psát svůj náhled, ne napad něčí informace. zdá se mi, že je téma vyčerpáno. pěkný životy.
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    HARDY: ja v tom cteni preskakuju;) neumim cist po porade. To co pises mi dava smysl do urcite miry, podle me jde rozsirovani znalosti tim padem prohlubovani dejmetomu, matice informacni matice se rozsiri vznikne tim padem vic kombinaci pripadnych, my taky nemyslime nic noveho jen zapracovaváe do uz zabehle struktury dalsi info, tim padem mame vetsi moznosti a tim padem muzem brouzdat ve vetsi hloubce, to ze to neni mysleno nove neni prece nic proti nebo mi neco unika
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: může se poučit, ale vyvíjet dál bych již neřekl.
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    MOD_A: a do BB, black boxu zatím nikdo nevidí... nebo ? ,)
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: Proc by se nemohla AI poucit? Pouci se i blbej antispam filtr.
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    rozdíl je v takzvané BLACK BOX. člověk působí jako černá skříňka, po tom co vybere jednu z x možností probehně reakce na akci a on pak zpětně právě na rozdíl od AI, nebo RUR, může, ale nemusí celý algoritmus upravit a pro příště je v BLACK BOX zase úplně jiný. právě diky možnosti zpětně se poučit či nepoučit, tohle AI nedá... nebo? :)) jinými slovy - systémové/systémová informace.
    HARDY
    HARDY --- ---
    KAKAO23: pokud si pamatuju z Tvrdého správně kritiku, tak tam šlo o to, že ano člověk by byl schopen to po čase i pochopit, ale pořád se pohybuje v systému (čínština), který už je vymyšlen myslícími lidmi, ergo nemyslí nic nového, pouze nasává už existující systém stejně jako bys to naučila stroj.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: Pletes inteligenci a schopnost prezit (nebo spis v pripade toho kamene stabilita)

    A vibrace Zeme klidne pust k vode, to je jenom takova vec, co se pise, aby byly ty drahe knizky pro "mystiky" delsi a nebylo trapne, kolik stoji stranka.
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    Jeste by me osobne zajimala otazka svobodne vule- lidi maji na vyber a muzou si vybrat z x moznosti Ai ma taky na vyber z x moznosti a bez vnejsiho zasahu vybira nejvhodnejsi eventualitu, jaky je mezi tim rozdil
    Neresim jestli to je nebo neni svobodna vule ale to do jake miry se lisi vyber z x moznosti u cloveka a ai, podle me to je stejne jen ai nesou zatizeni pocity a pripadnym svedomim z nevhodneho vyberu protoze ai asi ani spatne vybrat nemuze pokud bude spravne nakonfigurovany nebo jak to je? Enybády?;)
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: a abych nebyl já za hlupáka, odpovím i tuhle otázku: havran je inteligencí bližší Tobě, takže z Tvého úhlu pohledu se dá řici, že je inteligentnější než šutr. Kdo ale přežije/přežil dobu ledovou, erupce bo jiný šlamastiky tady na Zemi? Havran nebo kámen? Takže z pohledu vesmíru a tudíž tak i z pohledu vědomí je kámen inteligentnější, to však nemusí znamenat chytřejší, žejo,) Vybral si takovou formu bytí/stavu, v které přežívá miliony let a my se z něj učíme, protože on je to co udržuje vibraci Země a potažmo tak potenciál k životu na ní, když už lidé jen vymýšlí AI, programují roboty a sami zahnívají a zahnívají...
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: Ty,)
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    Jeste jedna vec krz cinsky pokoj- to ze clovek nerozumi neznamena ze tomu tak bude vecne ne? Pokud dostane dost voditek muze se to sam naucit chapat a vsimne si urcitych souvztaznosti zacne odvozovat tim padem to nebude bez pochopeni ne
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    Ja ted spis premyslim nad tim co psala LALI o tom ze nekteri lidi si neuvedomuji uvedomovani, ovsem to neznamena ze by byli stejni jako AI nebo jo? Maji AI taky potencial ktery jeste zatim nenasli? Nevi o nem protoze ho ani nehledaji? Jak by se hledani z vlastni vule projevilo na jejich nastaveni? Kde by byla ta zmena a byla by patrna? Zjednodusene bezne by problikavaly zelene svetylka ale pokud by doslo k nejakemu progresu zaridilo bysi to problikavani oranzove barvy treba
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: A je inteligentnejsi sutr nebo havran?
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    a inteligence není nižší ani vyšší, je potřeba si upravit hodnoty, více, dál, nebo efetkivněji, soucitněji, atd... co je vyšší inteligence: selský rozum kliďas či vystudovaný doktor, který to o sobě ví? já mám jasno,D
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: takže další magor kanálník do sbírky.
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: na tuhle otázku znáš odpověď, pokud bys chápal a ctil channeling ze svého ducha... první slovo, druhé slovo, třetí slovo a stačí. Co jsi mi napsal? Myslíš to vážně. 3 slova. Víš to,] a ANO, myslím to srdečně vážně, ale čistě subjektivně Vám to sem píši. Odpočívám po víkendu.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: že jsem tak smělý, myslíš to vážně, nebo jen tak troluješ?
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    respektive vyřešíš, ale s časem se Ti bude měnit, takže svého pravého významu nikdy nenabyde, protože se k němu může jen přibližovat.. něco jako nekonečno
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam