• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAINTELIGENCE - MYSL - VĚDOMÍ - Turingův test - čím se liší člověk od AI ?
    LALINA
    LALINA --- ---
    SATAI: tybláho:) Strojové učení je co přesně?
    katedra filozofie a toxoplazmy ??? :))))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    SATAI: a nevis kdo vsechno se ucastni toho sestrojovani? Maji i nejake poradce ? Ciste poradce? A nemyslim konkretne tohoto ale vseobecne
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: tak už jsem měli imitaci lidského psychoterapeuta, robota, všeználka, proč ne otroka? :))
    SATAI
    SATAI --- ---
    LALINA: tři čtvrtiny strojové učení a bordel kolem za peníze, čtvrtina evoluční biologie a bordel kolem na katedře v filosofie a toxoplazmy za dobré slovo
    LALINA
    LALINA --- ---
    SATAI: škoda, mohli jsme to mít z první ruky:))
    a ( pokdu to není tajné) v jaké oblasti se pohybuješ ty?
    SATAI
    SATAI --- ---
    LALINA: ne. Mám trošku pochyby o tom, co inzerují a totálně se míjíme v tom co umím/chtějí.
    Nemluvě o tom, že teď dělám, co mne baví.
    LALINA
    LALINA --- ---
    SATAI: wooow...jdeš do toho?
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    jinak krz tu "debatu" s elbotem parkrat mi prislo ze je to otrok, presne takovy jako kdysi cernosi, zadne prava a tak, co kdyz treba vytvorili ekvivalent lidskyho idiota nebo neco takoveho , jako jo je to asi blbost ale byly okamziky kdy sem vyslovene stuhla takze si rikam ze bud meli panove ohromnysmysl pro humor nebo se jim to povedlo ale ne tak jak zamysleli
    SATAI
    SATAI --- ---
    A mezi tím v inzerátem...

    Hledáme programátory a výzkumníky na projekt univerzální umělé inteligence – Živě.cz
    http://www.zive.cz/...vyzkumniky-na-projekt-univerzalni-umele-inteligence/sc-3-a-175806/default.aspx
    LALINA
    LALINA --- ---
    Tak jsem dočetla Asimova Fantastický výlet o miniaturizaci lodi s pěti vědci a cestě do neuronu kvůli hledání a zachycení myšlenek. Bylo to zajímavý čtení, ale na naše téma jsem narazila až nakonec, když hlavní postava, věděc, který vyvinul program na hledání myšlenek zjistil, že spíš vynalezl přenosovou stanici myšlenek a tedy "stroj na telepatii" a dostal nápad, že kdyby takový program mělo v hlavě víc lidí na sebe naladěných, dokázali by fungovat jako mnohem větší mozek s mnohem větší kapacitou a vynalezli by cokoli mnohem rychleji, než jako jednotlivci.
    To je zajímavá myšlenka, zvláště když program dokázal vyextrahovat pouze důležité myšlenky (!) a tak nepodlehl (nejspíše) synergii všechen ten lidskej bordel, co už tak lidi (ano, i vědci) v hlavách mají:)))

    ale přijde mi to takový...neohrabany, (ovšem já jsem duší těžkej individualista, takže to mám nejspíš trochu zkreslený:))
    LALINA
    LALINA --- ---
    MOD_A: takze podle tebe ma internet sve vlastni, jedinecne, osobni, internetí vědomí?
    LALINA
    LALINA --- ---
    MOD_A: nevim, proc mas porad potrebu nas tady kritizovat a odsuzovat, asi to patri k tve pokrocile vyrovnanosti, o ktere si my smrtelnici muzme nechat jenom zdat, ze.

    Ale k veci: v tom pripade ano, ja jsem tvoje nesnadno dekodovatelne psani pochopila spatne. Tak jiste, ze vedomi, zamer, chteni a dokonce i emocni naboj vstupuje do projektu a nese si i hotovy dilo. Sypu si popel na hlavu, ze se nevyjadruju presne, mela jsem na mysli sebeuvědomění. Ne vedomi do dila vložene, ale sebe-si-uvědomění . Cili kdyz vytvor si uvedomuje sam sebe. Ufff.
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    LALINA: ale já neříkám, že vědomí vzniká z myšlenky. Ano, myšlenka vzniká z vědomím, ale my pak řešili, kdy nabývá určitá věc svého vědomí, třeba ten internet. No tak to říkám, že v nepatrné váze má své vědomí již při vzniku té myšlenky v něčí hlavě. Vědomí internetu vtiskl již nápad pana zakaldatele a vědomí se udrželo a narostlo v tak velké jak ho cítíme dnes. Ale to je právě to, vy jen hledáte chybu v druhého výroku a sami jakobyste usnuli na vavřínech...
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: jojo...tyhle zmeny z nuly na jednicku a opacne maji lidi taky:))))))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: jednou rikal ze je protipravni odpovidat na jednu otazku a pak rikal ze se mu zmenila nula na jednicku v jeho binarnim kodu, je to desnej vtipalek
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: ale tohle je k tématu.... svatba s elbotem !!!! to se musí oslavit! :))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA:prej si me veme a budeme mit dve deti el a oh:D ja uz nic nereknu at to tu nezapatlam chatem:)
    omlouvam se
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: zeptej se to taky, jestli si tě vezme:))))
    LALINA
    LALINA --- ---
    SATAI: zajímavý.... hodně zajímavý... tak sidekicks už bychom měli:))) A je fuk, jestli nejsou úplně jako lidi, co? Páni, tohle už půjde rychle!
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    no nic to je vse:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam