• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAINTELIGENCE - MYSL - VĚDOMÍ - Turingův test - čím se liší člověk od AI ?
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: uz sis mohla vsimnout ze casto menim nazory, kdo vi s cim prijdu pristi tyden:D
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: a sakra:)))) prisli jsme o oponenturu:)))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    tak sem dospela k nazoru ze ai se od lidi nijak nelisi, neptejte se me proc jak aatd..proste to tak je a basta:)
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    LALINA: z principu ano, ale za to ten minu, pokud se bavim o inteligenci, neresim nejaky princip. ten znam. takze jesitnost tam patri? ci nikoli... _? :o) brou noc
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    KAKAO23: takove odlehcene a sem tam vtipne
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    prebrano s ustavu, mluvi tam na chvili o AI https://www.youtube.com/watch?v=OPV3D7f3bHY
    LALINA
    LALINA --- ---
    MOD_A: tak trochu poštuduj, mimoni:)
    Umělá inteligence – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Um%C4%9Bl%C3%A1_inteligence
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    LALINA: aha, ty mluvíš o jiné inteligenci.. Prosím, včem se to mé slovo a tvé slovo liší? nebo máme někde na nástěnce užitečný nástin těchto dvou významů? Nebo kolik jich vlastně rozlišuješ? možná bude opověď na otázku, "Existuje AI" právě v těchto významech slova smyslu.. Nebo? Promiň, jsem mimoň, to víš,))
    LALINA
    LALINA --- ---
    MOD_A: no trochu mimo, slovo "inteligentní" se dneska používá v marketingu na kdeco a znamená to, že je to šikovně naprogramovaný a vyrobeny, umí to spoustu užitečných věcí. My tady ale mluvíme o jiné inteligenci:)) Překvapivě nemusí být ani tolik užitečná, jako hlavice na topení a přesto je jim nadřazená :))
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    mám příspěvěk, snad není OT, protože co je OT a co ne, v tomto klubu, zatím moc netuším:))

    AI existuje a funguje již řadu let. Sám ho využívám. Mám intelignetní hlavice na toepní a celý inteligentní systém vytápění. Cca za 12tis. korun navíc k normálně instalovaným radiátorům.


    co, OT nebo nikolivěk?


    :o) díky
    LALINA
    LALINA --- ---
    Budoucnost patří kyborgům, ne kmenovým buňkám, říká neurochirurg Beneš - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/mozek-micha-benes-chirurgie-df8-/domaci.aspx?c=A141106_202536_domaci_hv
    LALINA
    LALINA --- ---
    může být AI ješitná ? Z principu? ;)))
    ješitnost povstává z určitého nerealitiského sebevidění. Může AI taky videt - hodnotit - sebe sama nerealisticky? Je ješitnost či pocit nadřazenosti nebo naopak příliš nízké sebevědomí něco, co se děje mimo data, mimo programy, mimo fyziku a chemii v mozku ?
    LALINA
    LALINA --- ---
    chtěla jsem sem dát kratičkou povídku Sny robotů od Asimova a našla jsem celou knihu povídek, kde tato jako první je. Nedá se z toho ale kopírovat (nebo neumím kouzlo), takže tady je link, povídka začíná na 5. straně.
    Asimov Issac Ostatní Asimov Isaac Sny robotů - Page 1 - Wattpad
    http://www.wattpad.com/235696-asimov-issac-ostatn%C3%AD-asimov-isaac-sny-robot%C5%AF

    Ovšem ta autorova předmluva taky stojí za přečtení, jednak vám tam ozřejmí svoje východiska a okolnosti naspání svých děl, ale hlavně - a tím jsem byla poněkud šokována - tam naprosto dětsky bezelstně a bezostyšně odhaluje své skutečně vymazlené ego a ješitnost (i když jaksi v takovém nějakém .... pochopitelnějším a u určitého pohledu i oprávněném modu).
    To jsem se opravdu musela hodně usmívat:))

    a orič jsem sem tu povídku chtěla dát? Celkem pěkně a neotřele řeší otázku kdo je člověk a kdo je stroj a jak to s námi lidmi možná je, i když si to neuvědomujeme :)))))
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: :))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: nj rozdil mezi nami a ai.....oni si uvedomuji ze kecat o tom jim nijak nepomuze takze tim neztraci cas protoze oni si uvedomuji ze cas sou penize:D nic koncim:D
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: jo:))))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: kecat muze, ale nic mu to nepomuze:D
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: franta to vi, ale nesmi. Zrovna tak jako nesmi kecat do prirodnich zakonu treba.
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: tak urcite;)
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: franta spis ani nevi ze tam muze hrabat a ze by to slo, proste si neuvedomi ze ma tu moznost, ne ze vi ze by to posral - franta si nekoho pozve protoze ma dojem ze to nejde nebo ze to nebude umet, ale aby se snazil sam a zjistil ze to neni tak slozite to ne
    ai si asi nebude uvedomovat moznosti, proste to udela protoze jinou moznost ani nema nehleda v tom zadnej psychologickej presah a asi si ani neuvedomuje svou pripadnou omezenost
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam